Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Skierowanie do domu pomocy społecznej

  również, naszym zdaniem, że zgoda na umieszczenie w DPS jest ogólną zgodą na umieszczenie w takim typie placówki. W opisywanej sprawie, skoro wnioskodawca jest bezdomny, (...)

 • Co nowego dla ubogich i seniorów?

  korzystających z usług opiekuńczych. W 2016 roku w stosunku do roku poprzedniego w gminach wiejskich, miejskich oraz miejsko-wiejskich liczba osób, którym w drodze decyzji (...)

 • Schroniska dla bezdomnych z usługami opiekuńczymi

  skierowaniu do domu pomocy społecznej, będzie można przyznać tymczasowe schronienia w schronisku dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi na czas oczekiwania na umieszczenie w (...)

 • Porada prawna na temat sądowe umieszczenie w dps

  Nie szukaj dłużej informacji na temat sądowe umieszczenie w dps, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks wyborczy

  , tworzy się, jeżeli w dniu wyborów będzie w niej przebywać co najmniej 15 wyborców ujętych w rejestrze wyborców prowadzonym w gminie, na (...)

 • Opłaty za pobyt w DPS

  ;Opłatę za pobyt w domu pomocy społecznej mogą też wnosić osoby niewymienione wyżej (ust. 2a).  W przypadku niewywiązywania się tych osób z obowiązku opłaty za pobyt w (...)

 • Prawo upadłościowe i naprawcze (art. 185-334)

  wydatków wchodzi w skład kosztów postępowania.2. Postanowienie w sprawie zwrotu wydatków wydaje sędzia-komisarz po wysłuchaniu członka rady i syndyka, (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  zobowiązywać się do rozporządzania udziałem, który w razie ustania wspólności przypadnie mu w majątku wspólnym lub w poszczególnych przedmiotach należących (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. III

  . 203. § 1. Kierownik zakładu zamkniętego, w którym wykonuje się środek zabezpieczający, nie rzadziej niż co 6 miesięcy przesyła do sądu opinię o stanie zdrowia sprawcy umieszczonego w (...)

 • Pozbawienie i ograniczenie władzy rodzicielskiej

  rodziców, lecz środkiem ochrony zagrożonego dobra dziecka. Zatem będzie wchodziło w grę nie tylko w sytuacji zaniedbywania swoich obowiązków przez rodziców, (...)

 • Ustawa prawo czekowe

  , umieszczone w czeku, uważa się za nienapisane. Art. 8. Czek może być płatny w miejscu zamieszkania osoby trzeciej, bądź w miejscowości, w której trasat ma miejsce zamieszkania, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • opieka nad rodzicem

  moja matka jest w czasowym zakladze opiekunczym, staram sie o umieszczenie jej w domu starcow.wypelnilam wszystkie dokumenty, ale moj brat odmawia udzielenia (...)

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)

 • Wniosek o umieszczenie w DPS

  Witam! Chciałabym zapytać o procedurę umieszczania osoby składającej wniosek o umieszczenie w DPS. Do kogo należy skierowac wniosek? Kto wydaje taką (...)

 • Sad , były mąż i jego rodzice chcą mi obebrać Synka...

  nie wiem co robić...od paru lat toczę walkę o spokój mojego Dziecka..ojciec dziecka wcale nie interesuje się dzieckiem,po paru latach złożył do (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane