Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Reaktywowanie likwidowanego stowarzyszenia

  Uchwałą Walnego Zgromadzenia Członków Stowarzyszenia zdecydowano o rozwiązaniu Stowarzyszenia XXX. Sąd rejestrowy wydał postanowienie o postawieniu Stowarzyszenia w stan likwidacji, ja (...)

 • Mieszkanie chorej matki

  chorobę Alzheimera została z bratem. Brat nie pracuje. Utrzymywał się całe życie z pieniędzy rodziców. Ma też problemy z alkoholem. Po śmierci taty wywieźliśmy mamę do domu opieki (...)

 • Moment złożenia wniosku o zwrot kosztów sprawy

  całości. To samo dotyczy zwrotu kosztów postępowania wyłożonych przez uczestników.  Jeżeli interesy uczestników są sprzeczne, sąd może włożyć na uczestnika, którego wnioski zostały (...)

 • Opinia prawna na temat sąd rodzinny wnioski o widywanie sie z dzieckiem

  Nie szukaj dłużej informacji na temat sąd rodzinny wnioski o widywanie sie z dzieckiem, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kradzieże w zakładzie produkcyjnym

  możliwości w zakresie wykrywania przestępstw i ich sprawców. Pokrzywdzony (czyli zakład pracy jako jednostka organizacyjna) może w postępowaniu przygotowawczym składać wnioski o przeprowadzenie (...)

 • Klauzula na małżonka dłużnika

  . Przed nadaniem klauzuli wykonalności sąd winien wysłuchać małżonka dłużnika. Na wniosek małżonka dłużnika, w postępowaniu o nadanie klazuli wykonalności sąd orzeka również (...)

 • Żądanie zmiany wysokości alimentów

  , która je płaci, ma prawo wnieść do sądu wniosek o zmianę wyroku, z którego wynika obowiązek alimentacyjny. Nie można żadnej z tych osób takiego prawa pozbawić. Sąd zmieni (...)

 • Koszty w postępowaniu administracyjnym

  do ostatniego posiedzenia poprzedzającego wydanie orzeczenia mam prawo złożyć wniosek o zwrot kosztów. Nie wiem jednak, o jakie koszty chodzi - czy o koszty, jakie poniosłem uiszczając (...)

 • Uregulowanie spraw spadkowych po rodzicach

  związku z upływem czasu koniecznym do zasiedzenia nieruchomości - gospodarstwa rolnego (30 lat) na dzień dzisiejszy prostszym sposobem nabycia tego gospodarstwa byłoby złożenie w sądzie wniosku o

 • Postępowanie po złożeniu prywatnego aktu oskarżenia

  dowodowe. Jeśli wraz z prywatnym aktem oskarżenia załączono pozew, to oskarżony (pozwany) nie musi się do niego w żaden sposób ustosunkowywać, chyba że sąd go do tego wezwie. Natomiast (...)

 • Ostatnie miejsce zamieszkania spakodawcy

  Odziedziczyłem po dziadkach nieruchomość - muszę więc, jak się zorientowałem, złożyć dwa wnioski o stwierdzenie nabycia spadku, osobno dla każdego z dziadków. Kodeks postępowania (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane