Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ostatnie miejsce zamieszkania spakodawcy

  Odziedziczyłem po dziadkach nieruchomość - muszę więc, jak się zorientowałem, złożyć dwa wnioski o stwierdzenie nabycia spadku, osobno dla każdego z dziadków. Kodeks postępowania (...)

 • Rząd rozpatruje blokowanie stron internetowych

  niedostępne dla internautów. Rada Ministrów rozpatrzy dzisiaj przedłożony przez Ministerstwo Finansów projekt ustawy o zmianie ustawy o grach hazardowych oraz niektórych (...)

 • Odebranie opieki nad dzieckiem

  obydwojgu rodzicom. Jeżeli rodzice nie pozostają ze sobą w związku małżeńskim, sąd opiekuńczy może powierzyć wykonywanie władzy rodzicielskiej jednemu z nich, ograniczając władzę rodzicielską (...)

 • Opinia prawna na temat sąd rodzinny wnioski o widywanie sie z dzieckiem

  Nie szukaj dłużej informacji na temat sąd rodzinny wnioski o widywanie sie z dzieckiem, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Mieszkanie na rynku wtórnym a eksmisja

  zamieszkiwanie. Jeśli byli właściciele nadal będą zajmować mieszkanie, to konieczne będzie niestety skierowanie do sądu powództwa o eksmisję. Związany z tym jest problem lokalu socjalnego, (...)

 • Czynność przekraczająca zwykły zarząd majątkiem dziecka a zgoda sądu

  . Każdorazowo okoliczność ta będzie oceniania jednak przez sąd. Pozostaje do rozstrzygnięcia czy można wnioskować o zgodę na sprzedaż wszystkich powyższych dóbr majątkowych łącznie (...)

 • Przesłanki orzeczenia o wysokości alimentów

  utrzymać się samodzielnie. O ile w tym pierwszym wypadku świadczenia alimentacyjne mają zapewnić uprawnionemu godziwe warunki bytowania z uwzględnieniem np. jego wieku, stanu zdrowiai wykształcenia, (...)

 • Znieważenie w korespondencji elektronicznej

  ). Zgodnie z właściwością rzeczową spraw o ochronę dóbr osobistych właściwym sądem w pierwszej instancji jest sąd okręgowy. W postępowaniu cywilnym przed sądem cywilnym pozew o (...)

 • Wniosek o przeprowadzenie dowodu

  sąd ocenia dowody w postępowaniu cywilnym? dowód, wniosek o przeprowadzenie dododu, dowód z dokumentu

 • Ograniczenie władzy rodziców w trakcie małżeństwa

  opiekuńczy przewiduje możliwość orzeczenia przez sąd jedynie w wyroku rozwodowym o sposobie korzystania z wspólnego mieszkania, które małżonkowie zajmują. Dotyczy to sytuacji, gdy (...)

 • Alimenty na rachunek matki, czy dziecka

  lat i nadal pozostaje we wspólnym gospodarstwie domowym z jego matką (syn chodzi do szkoły dziennej i nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie). Kilka dni temu otrzymałem z Sądu (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane