Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odszkodowanie za niewątpliwie niesłuszne aresztowanie

  jako złamanie prawa do sądu pokrzywdzonego. Trybunał orzekał więc odszkodowanie z tego tytułu. W Pańskiej sprawie chodzi jedynie o niewystarczającą wysokość odszkodowania zasądzonego przez (...)

 • Charakter prawny komórki lokatorskiej

  lokal o innym przeznaczeniu, o których mowa w przepisach ustawy z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali. Ustawa o własności lokali z dnia 24 czerwca 1994 roku (...)

 • Otwarcie na nowo przewodu sądowego

  oceny dostarczonych dowodów w sprawie i przytoczenia ewentualnych faktów obronnych. Zgodnie z art. 225 kodeksu postępowania cywilnego Sąd może zamkniętą rozprawę otworzyć na nowo. Zatem Sąd (...)

 • Opinia prawna na temat sąd rodzinny wnioski o widywanie sie z dzieckiem

  Nie szukaj dłużej informacji na temat sąd rodzinny wnioski o widywanie sie z dzieckiem, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Separacja a odpowiedzialność za długi małżonka

  małżonka. Chodzi tu oczywiście o długi powstałe już po uprawomocnieniu się orzeczenia przez sąd (o separacji). Powstanie rozdzielności majątkowej następuje z mocy prawa. Zatem (...)

 • Spis inwentarza

  notariuszem, prześle on niezwłocznie oświadczenie, wraz z załącznikami, do sądu spadku. Jak więc wynika z powyższego nie musi Pan składać osobnego wniosku o sporządzenie spisu inwentarza. (...)

 • Wynagrodzenie po powrocie z urlopu wychowawczego nieobjęte podwyżką

  przed tym urlopem. Ewentualne wątpliwości interpretacyjne co do fragmentu regulacji dotyczącego wysokości wynagrodzenia rozwiał Sąd Najwyższy w wyroku z 29 stycznia 2008 r. (II PK 143/07), (...)

 • Zmiana orzeczenia sądu, dotyczącego obowiązku alimentacyjnego

  majątkowe możliwości zobowiązanego. Za podstawę rozstrzygnięcia sąd przyjmuje stan istniejący w chwili orzekania, dlatego jeśli po tym momencie nastąpiły zmiany, można wystąpić do sadu o (...)

 • Uzupełnienie apelacji

  W październiku 2008 roku Sąd Rejonowy wydał niekorzystny dla mnie wyrok. Mimo apelacji sprawa nie posunęła się ani o krok do przodu. Mam dodatkowe wątpliwości związane z tą sprawą. (...)

 • Charakter wpisu zmian w zarządzie do KRS

  Zarząd spółki X składał się do dnia 19.03.2007 r. z dwóch członków - Pana Z. oraz Pani W. W dniu 20.03.2007 r. zgromadzenie wspólników spółki X odwołało członka zarządu - Pana Z., (...)

 • Wniosek o podwyższenia alimentów

  poprzez osobiste starania o jego utrzymanie lub wychowanie. 3) zmiana okoliczności od których uzależnione jest prawo do otzrymywania świadczeń alimentacyjnych z Funduszu. Zmiany kwoty świadczeń (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane