Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Koszty opłat za poszczególne wniosku do sądu o dział spadku

  albo skargi o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia w sprawie o stwierdzenie nabyciaspadku, od tych pism wnosi się stałą opłatę w wysokości 100 zł. koszty,opłata, (...)

 • Przedawnienie roszczeń ubocznych z zastawu

  wydanie rzeczy wierzycielowi (zastawnikowi). Zgodnie z ustawą o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów jeżeli umowa zastawnicza nie stanowi inaczej, zastawca (właściciel, zazwyczaj dłużnik) (...)

 • Odrzucenie spadku przez małoletnich

  nas fakt, gdyż mamy dwoje dzieci w wieku 6 lat i z tego co nam wiadomo, to one będą spadkobiercami, jeśli mąż odrzuci spadek. Dzieci dziedziczą z ograniczeniem na długi spadkowe, ale czy jak (...)

 • Opinia prawna na temat sąd rodzinny wnioski o widywanie sie z dzieckiem

  Nie szukaj dłużej informacji na temat sąd rodzinny wnioski o widywanie sie z dzieckiem, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zabezpieczenie majątku spadkowego

  pominięta została w testamencie. Czy do czasu wydania postanowienia sądu o nabyciu przez syna spadku ma on prawo czerpać pożytki z zapisanej mu testamentem nieruchomości, czy też do czasu wydania (...)

 • Wniosek o przyspieszenie rozpatrzenia zażalenia

  Złożyłem zażalenie na postanowienie sądu okręgowego (w sprawie widzeń z dzieckiem na czas trwania sprawy rozwodowej) do sądu apelacyjnego. Czy mogę złożyć podanie o przyśpieszenie (...)

 • Zatrudnienie i przeciwdziałanie bezrobociu. Co proponuje resort pracy?

  pracy po okresie opieki nad dzieckiem oraz dla opiekunów osób niepełnosprawnych. Wnioski o dodatkowe środki można składać do 30 maja.- Dodatkowe środki przeznaczamy głównie na staże (...)

 • Odtwarzanie treści sms

  odbiorca komunikatu. Tajemnicą komunikacyjną jest objęta m. in. treść komunikatu. Z przepisu tego wynika, że operator nie może przechowywać treści wysyłanych sms-ów. Rozporządzenie Rady Ministrów (...)

 • Zmiana rodzica zobowiązanego do płacenia alimentów

  stosunków", o której mowa w zacytowanym przepisie. Jednocześnie konieczne jest wytoczenie w imieniu dziecka powództwa o zasądzenie alimentów od matki na rzecz tego dziecka. Nie jest bowiem możliwe

 • Wniosek o wyjawienie przedmiotów spadkowych

  zgłosić powyższe wnioski tylko wówczas, gdy uprawdopodobni, że ujawniony w spisie inwentarza stan czynny spadku nie wystarcza na zaspokojenie długów spadkowych. spadek, przedmioty spadkowe, wyjawienie

 • Zobowiązany do alimentacji mąż i żona

  osoba zobowiązana nie pracuje, w związku z tym nie posiada zdolności zarobkowych, lecz posiada znaczny majątek. W takim przypadku możliwa będzie konieczność nawet spieniężenia części majątku (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane