Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rozprawa pod nieobecność pozwanego

  związanych z nieobecnością na rozprawie (wydanie wyroku zaocznego). Zamieszczenie w sprzeciwie od nakazu zapłaty takiej klauzuli wynika z ostrożności procesowej pozwanego. Jednocześnie wskazać (...)

 • Zgłaszanie wniosków dowodowych

  Jestem po I rozprawie w sprawie o odszkodowanie, sąd nie wyznaczył na razie kolejnego terminu. Czy po rozprawie mogę zgłaszać nowe wnioski dowodowe, jak np. wniosek o powołanie (...)

 • Kredyt hipoteczny a płacone alimenty na dziecko

  alimentacyjny, musi się z tym liczyć przy podejmowaniu wydatków na zakup mebli, telewizora, lodówki itp. i ich wysokość planować stosownie do posiadanych możliwości z uwzględnieniem (...)

 • Porada prawna na temat sąd rodzinny wnioski o widywanie sie z dzieckiem

  Nie szukaj dłużej informacji na temat sąd rodzinny wnioski o widywanie sie z dzieckiem, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rodzina zastępcza jako strona w postępowaniu

  Trwa postępowanie przed sądem rodzinnym w O... o przywrócenie władzy rodzicielskiej nad dzieckiem matce i równocześnie o pozbawienie matki władzy rodzicielskiej na wniosek PCPR (...)

 • Zmiany w uregulowaniu firmy i prokury

  znajdującym się w aktach rejestrowych wzorem podpisu, wraz z dopiskiem wskazującym na prokurę. Podstawa prawna: ustawa z dnia 14 lutego 2003 r. o zmianie ustawy - Kodeks cywilny oraz (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu lokalu mieszkalnego

  50 tys. zł. Tytułem prawnym do lokalu TBS jest umowa najmu, najemca zalega z czynszem, lecz w chwili obecnej zaczął już zaległość spłacać. Zgodnie z art. 11 ust. 1 pkt 2 ustawy o (...)

 • Jak sobie radzą polskie porty?

  . W tym przypadku NIK stwierdziła nieprawidłowości, które mogły mieć związek z korupcją. O zamówienie dotyczące budowy stanowiska promowego ubiegało się pięć firm. Jedną z (...)

 • Klauzule niedozwolone nadal groźne

  jeśli sprawa trafi już do sądu? W takiej sytuacji można próbować zawrzeć pozasądową ugodę z powodem i negocjować cofnięcie pozwu z sądu – należy rozważyć czy finansowo (...)

 • Niestawiennictwo na sprawie o alimenty

  Jakie grożą mi konsekwencje niestawienia sie na sprawie o alimenty? Czy jeżeli wyrok zapadnie wg żądań z pozwu to czy jest jeszcze jakaś dodatkowa grzywna? Czy podczas rozprawy strona (...)

 • Udokumentowanie pochodzenia pieniędzy

  podatku dochodowym od osób fizycznych" (a więc przepisu dotyczącego opodatkowania nieujawnionych źródeł dochodów). Z drugiej natomiast strony w orzeczeniu z dnia 26 maja 1999 r. (sygn. akt (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane