Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Skarga na działania sędziego do RPO

  udziału w sprawie. Może natomiast spowodować, by odpowiednie działania podjął właściwy w sprawie organ (prezes sądu, sąd, prokuratura itd.). Na marginesie warto zauważyć, że co prawda postanowienie (...)

 • Zaświadczenie o dochodach a wyskość alimentów

  obejmować aktualne dochody (z miesiąca wydania zaświadczenia) czy dochody z poprzednich miesięcy (ilu)? Zaświadczenie o dochodach jest potrzebne, by ustalić możliwości zarobkowe osoby (...)

 • Przyczyny pozbawienia władzy rodzicielskiej

  Czy aby pozbawić praw rodzicielskich wystarczy brak jakichkolwiek kontaktów z dzieckiem od 09.1999, odprowadzanie alimentów przez biuro komornicze, brak dobrej woli mimo moich wielokrotnych próśb (...)

 • Porada prawna na temat sąd rodzinny wnioski o widywanie sie z dzieckiem

  Nie szukaj dłużej informacji na temat sąd rodzinny wnioski o widywanie sie z dzieckiem, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Niestawiennictwo obu stron na rozprawie

  o rozpoznanie sprawy w nieobecności powoda uniemożliwia zawieszenie postępowania. Art. 209 kpc przewiduje możliwość złożenia wniosku o przeprowadzenie rozprawy w nieobecności strony (większość (...)

 • Termin zapłaty kosztów zastępstwa procesowego

  postępowania (np. kosztami reprezentowania go przez adwokata). Jeśli chodzi o termin zapłaty tych kosztów, to zgodnie z art.108 Kodeksu postępowania cywilnego sąd orzeka o kosztach (...)

 • Naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych

  jest od momentu dowiedzenia sie przez pracodawcę o ostatnim zdarzeniu będącym w ciągu naruszeń podstawowych obowiązków pracowniczych. Taka regulacja jest uzasadniona tym, że pracodawca nie (...)

 • Zażalenie na sędziego

  celowo. Wobec czego sąd uznał,że nie ma znamion przestępstwa. Trudno mi sie pogodzić z tym wyrokiem i mam wrażenie, że chodzi tu raczej o poparcie dla prokuratora, który takie (...)

 • Zmniejszenie ugodą alimentów

  się do komornika z wnioskiem o egzekucję zaległych pieniędzy wynikających z różnicy pomiędzy zasądzonymi alimentami a kwotą jaką płaciłem w myśl ugody wraz z odsetkami. (...)

 • Uzgodnienia ze związkami zawodowymi

  indywidualne wnioski typu bilet na basen winny też być uzgadniane z zoz? Zgodnie z ustawą Związki zawodowe:   Art. 27. 1. Ustalanie zasad wykorzystania zakładowego funduszu świadczeń (...)

 • Wola dziecka a opieka nad nim

  . Nie będzie tym jednak związany i może wydać rozstrzygnięcie odmienne. Rozmawiając z dzieckiem sąd na pewno weźmie pod uwagę stopień jego rozwoju. Dlatego bardziej wiążąca będzie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane