Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sąd Najwyższy potwierdził decyzję UOKIK

  należało 93 proc. wszystkich abonentów. Dostawcy usług internetowych (ISP) chcący świadczyć usługi z wykorzystaniem infrastruktury TP SA musieli podpisać ze spółką tzw. umowę o (...)

 • Alimenty od dzieci dla rodziców

  siebie i swojej rodziny, nie zasądzi od Pana alimentów. Tylko wtedy będzie pan zwolniony z ponoszenia kosztów utrzymania ojca. Jeżeli zaś sąd ustali, że może Pan ponieść koszty utrzymania (...)

 • Nowelizacja rozporządzenia o wsparciu społecznego budownictwa czynszowego

  dotyczących lokali powstałych przy udziale tego finansowania. Rozporządzenie stanowi wykonanie upoważnienia określonego w art. 15b ust. 5 ustawy z dnia 26 października 1995 r. o niektórych (...)

 • Porada prawna na temat sąd rodzinny wnioski o widywanie sie z dzieckiem

  Nie szukaj dłużej informacji na temat sąd rodzinny wnioski o widywanie sie z dzieckiem, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Władza rodzicielska a opieka

  Czym różni się wykonywanie władzy rodzicielskiej od sprawowania opieki nad dzieckiem małoletnim? Wykonywanie władzy rodzicielskiej to atrybut każdego z rodziców, który nie został jej pozbawiony (...)

 • Umowa użyczenia

  taka musi być zawarta w formie aktu notarialnego. Bardzo proszę również o zapoznanie się z treścią następującej odpowiedzi: Poddanie się egzekucji w akcie notarialnym Zgodnie z art. (...)

 • Koszty dojazdu a wysokość alimentów

  rodziców nie musi płacić, a czynsz uzyskiwany z tytułu najmu przekazuje na pokrycie kredytu. Ostateczna decyzja o zamiarach działania powódki zależy od uznania sądu, może Pan podnieść ten (...)

 • Warunki i dokumenty w postępowaniu adopcyjnym

  , warunków mieszkaniowych, stałych źródeł dochodu, stanu zdrowia umożliwiającego właściwą opiekę nad dzieckiem, potwierdzonego zaświadczeniem lekarskim. Orzeczenie o przysposobieniu wydaje (...)

 • Zaspokajanie potrzeb rodziny

  równa. Dlatego jeśli małżonek nie nie przyczynia się do zaspokajania potrzeb rodziny to drugi z małżonków może wystąpić z pozwem o dostarczanie środków utrzymania zarówno dla (...)

 • Cofnięcie pozwu o alimenty

  nie ma wpływu na istnienie obowiązku alimentacyjnego. Zgoda jest wymagana dla skuteczności decyzji o cofnięciu pozwu. Pozew cofnięty nie wywołuje żadnych skutków, jakie ustawa wiąże z wytoczeniem

 • Wydanie wyroku zaocznego w sprawach małżeńskich

  którą się stawił. Wówczas sąd przyjmuje za prawdziwe twierdzenia powoda wyrażone w pozwie i wydaje wyrok zaoczny, który doręcza pozwanemu oraz powodowi. W sprawach o unieważnienie małżeństwa, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane