Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Alimenty a pogorszenie sytuacji materialnej

  m.in. stwierdził SN w swej uchwale z 2 lipca 1955r, (I Co 27/55). Stanowisko to zostało podtrzymane poprzez uchwałę SN z 26 lutego 1970r. (CzP 109/69). Obowiązek o istnieje dalej pomiędzy (...)

 • Dział spadku i darowizna

  gmina życzy. Do wniosku dołączam : wypis z rejestru gruntów, proponowany podział sporządzony przez geodetę i zatwierdzony przez wydz. geodezji, wyciąg z księgi wieczystej. Na wniosku muszę (...)

 • Alimenty po rozwodzie a renta rodzinna

  wynika z powyższego warunkiem przyznania alimentów w powyższy sposób jest niedostatek jednego z małżonków. Zobowiązanie alimentacyjne w przedmiotowym przypadku ustaje z upływem (...)

 • Porada prawna na temat sąd rodzinny wnioski o widywanie sie z dzieckiem

  Nie szukaj dłużej informacji na temat sąd rodzinny wnioski o widywanie sie z dzieckiem, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Reforma wymiaru sprawiedliwości. Sądy do podziału

  - do spraw z zakresu prawa cywilnego i karnego – do spraw z zakresu prawa karnego. Wydział rodzinny i nieletnich nadal jedynie może być utworzony. Według Zarządu Głównego (...)

 • Zaspokojenie potrzeb rodziny

  tego pozwu będzie sąd właściwy dla rozpoznania sprawy o separację. Może być również złożony wraz z pozwem wniosek o zabezpieczenie. Pamiętać należy, że chodzi tutaj o (...)

 • Wniosek o wszczęcie egzekucji-właściwość organu

  Gdzie składa się wnioski o wszczęcie egzekucji i wyznaczenie komornika? Pozew w postępowaniu upominawczym rozpatrywał sąd okręgowy - czy wniosek trzeba złożyć w sądzie czy też w (...)

 • Sposób prowadzenia sprawy i protokołu

  W sądzie rejonowym toczyła sie sprawa o naruszenie posiadania, o które to wystąpił mój były mąż. Sąd jest jednoosobowy. Nie ma tez ławników. Jest tylko protokolantka, która (...)

 • Bezumowne korzystanie z gruntu a przedawnienie

  gospodarki nieruchomościami (art. 7 ust. 1 pkt 1 ustawy o samorządzie gminnym). W tym miejscu odnieść należy się do regulacji ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (...)

 • Małżonek hazardzista - przejęcie wynagrodzenia hazardzisty

  wnioski może jednak wnieść jedynie współmałżonek (odpowiedź sporządziliśmy przy założeniu, że Pani matka pozostaje w związku małżeńskim z Pani ojcem).  W żadnym z (...)

 • Odszkodowanie za wypadek przy pracy

  pracy lub wypadkiem traktowanym na równi z wypadkiem przy pracy. Czym innym jest dopełnienie tych obowiązków, a czym innym przedawnienie roszczeń z tego tytułu. Roszczenie takie ulega 3-letniemu

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane