Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przyjęcie nazwiska rodziny zastępczej

  obowiązki rodziny zastępczej w procesie o alimenty skierowanym przeciwko biologicznym rodzicom dziecka. Wysokość alimentów, które sąd przyznaje dziecku uzależnione są od możliwości zarobkowych (...)

 • Do jakiego wieku dziecka muszę płacić alimenty?

  studia i będzie mogła podjąć pracę, można wnosić o ustalenie ustania obowiązku alimentacyjnego, właśnie z powodu zmiany okoliczności, o czym mowa w art. 138 KRO.

 • Wniosek o zawieszenie postępowania apelacyjnego

  wskazane okoliczności i rzeczywiście mają one znaczenie dla drugiej sprawy karnej, można na złożyć wnioski dowodowe, przedstawić dowody analogiczne jak w drugiej sprawie karnej a sąd apelacyjny (...)

 • Opinia prawna na temat sąd rodzinny wnioski o widywanie sie z dzieckiem

  Nie szukaj dłużej informacji na temat sąd rodzinny wnioski o widywanie sie z dzieckiem, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czy należy mi się renta fakultatywna po zmarłym konkubencie?

  jednolity: Dz. U. 2009 r. Nr 153 poz. 1227 ze zm. dalej: ustawa) oraz ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks Cywilny (Dz.U. Nr 16, poz. 93 z późn. zm), z uwzględnieniem stanowiska

 • Czy warszawskie lotnisko ma wypłacać odszkodowania za hałas?

  prasowy przedsiębiorstwa Porty Lotnicze. Dlatego składane do nas wnioski o odszkodowanie  zwracamy,  informując  wnioskodawców o możliwości dochodzenia roszczenia na drodze (...)

 • Ustalenie ojcostwa i alimenty

  ojcostwa i o alimenty, nabywa Pan wtedy prawo żądania zwrotu przedmiotu zabezpieczenia. Może Pan też w ciągu roku od skończenia przez dziecko trzeciego miesiąca życia żądać odszkodowania. (...)

 • Komornik sam obniży sobie wypłatę?

  Senatorowie zdecydowali, ze to nie sąd, a komornik zdecyduje o obniżce własnego wynagrodzenia. W styczniu Sejm uchwalił nowelizację ustawy o komornikach sądowych i egzekucji dotyczącą (...)

 • Popełnienie kilku przestępstw a recydywa

  już skazany, sąd może wymierzyć karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę. Jeżeli sprawca uprzednio (...)

 • Pokwitowanie zatrzymania prawa jazdy

  odjechać z miejsca zatrzymania, policja poinformowała mnie że będzie sprawa skierowana do sądu grodzkiego o wykroczenie. Pytanie, czy w obecnej sytuacji skoro nie posiadam prawa jazdy mogę poruszać (...)

 • Egzekucja prawa do widzenia się z dziećmi

  prawo do opieki nad dzieckiem. Jeżeli sąd w poprzednim wyroku uznał, iż dziecko powinno mieć kontakt z ojcem, to uniemożliwianie tych kontaktów może zostać uznane za działanie sprzeczne (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane