Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Mieszkanie chorej matki

  chorobę Alzheimera została z bratem. Brat nie pracuje. Utrzymywał się całe życie z pieniędzy rodziców. Ma też problemy z alkoholem. Po śmierci taty wywieźliśmy mamę do domu opieki (...)

 • Odrzucenie spadku za małoletnie dziecko

  nią zwrócić do Sądu Cywilnego – Wydziału Rodzinnego i Nieletnich). Następnie należy złożyć oświadczenie o odrzuceniu spadku. spadek, odrzucenie, dziecko, rodzice, sąd rodzinny, (...)

 • Kradzieże w zakładzie produkcyjnym

  możliwości w zakresie wykrywania przestępstw i ich sprawców. Pokrzywdzony (czyli zakład pracy jako jednostka organizacyjna) może w postępowaniu przygotowawczym składać wnioski o przeprowadzenie (...)

 • Opinia prawna na temat sąd rodzinny wnioski o widywanie sie z dzieckiem

  Nie szukaj dłużej informacji na temat sąd rodzinny wnioski o widywanie sie z dzieckiem, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Moment ropoczęcia płacenia obniżonych rat alimentów

  świadczeń alimentacyjnych lub ograniczenia ich wysokości z datą wsteczną, choćby chodziło o przypadki świadczeń już wyegzekwowanych (por. J. Pietrzykowski, w: Kodeks rodzinny i opiekuńczy (...)

 • Wykonanie obowiązku alimentacyjnego

  rodziców zapewnia dom, wyżywienie, itp.). Z opisanego stanu faktycznego wynika, iż z taką sytuacją mamy do czynienia w przypadku zadanego pytania. A skoro tak, to nie można od osoby, która (...)

 • Rząd rozpatruje blokowanie stron internetowych

  niedostępne dla internautów. Rada Ministrów rozpatrzy dzisiaj przedłożony przez Ministerstwo Finansów projekt ustawy o zmianie ustawy o grach hazardowych oraz niektórych (...)

 • Alimenty na żonę

  dochody z wynajmu lokali użytkowych. Lokale wynajmuję z budynku który dostałem jako darowizna od rodziców rok przed ślubem (budynek stanowi moja odrębną własność). Czy żona może domagać (...)

 • Co pozostanie moim majątkiem odrębnym nawet po zawarciu małżeństwa - opinia prawna

  ;a nie byłoby to zgodne z rzeczywistością, w takiej sytuacji będzie przysługiwało roszczenie o zwrot nakładów do tej masy majątkowej, z której istotnie pochodziły (...)

 • Postępowanie po złożeniu prywatnego aktu oskarżenia

  dowodowe. Jeśli wraz z prywatnym aktem oskarżenia załączono pozew, to oskarżony (pozwany) nie musi się do niego w żaden sposób ustosunkowywać, chyba że sąd go do tego wezwie. Natomiast (...)

 • Ostatnie miejsce zamieszkania spakodawcy

  Odziedziczyłem po dziadkach nieruchomość - muszę więc, jak się zorientowałem, złożyć dwa wnioski o stwierdzenie nabycia spadku, osobno dla każdego z dziadków. Kodeks postępowania (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane