Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przedawnienie roszczeń z umowy przedwstępnej

  mogła to zrobić, gdy umowa wstępna czyni zadość wymaganiom, od których zależy ważność umowy przyrzeczonej, w szczególności co do formy - art. 390 § 2 k.c.), a sąd roszczenie to oddali, roszczenie (...)

 • Zrzeczenie się spadku

  najpierw spadek nabyć, a następnie umową darowizny przenieść część spadku na jedno z rodzeństwa? Nie jest nam znany dokładny układ rodzinny. Zakładamy więc, że np. do dziedziczenia dochodzi (...)

 • Oddalenie powództwa o ustalenie ojcostwa

  jednak sąd oddala powództwo o ustalenie ojcostwa mimo tego, iż dowody wskazują na ojcostwo pozwanego mężczyzny. Jest to możliwe tylko ze względu na sprzeczność takiego ustalenia z (...)

 • Porada prawna na temat sąd rodzinny wnioski o widywanie sie z dzieckiem

  Nie szukaj dłużej informacji na temat sąd rodzinny wnioski o widywanie sie z dzieckiem, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wskazanie sposobu egzekucji przez wierzyciela

  wierzyciele złożyli wnioski o poszukiwanie majątku, kont, itp. - i na pewno powpłacali z tego tytułu zaliczki.Czy gdybym teraz rozszerzył wniosek o zajęcie kont i ruchomości (...)

 • Wstrzymanie wykonania decyzji

  zobowiązania wynikającego z decyzji wraz z odsetkami za zwłokę - do wysokości odpowiadającej wartości przedmiotu hipoteki przymusowej lub zastawu skarbowego. Wniosek, o wstrzymanie wykonania (...)

 • Sejm uchwalił zakaz bicia dzieci

  . Sąd będzie je rozpatrywał w ciągu 24 godzin. O dalszych losach zabranego z domu dziecka zdecyduje sąd rodzinny. Decyzja będzie podejmowana w ciągu jednej doby. W uchwalonej (...)

 • Postanowienie o przybiciu

  Wygrałem licytację komorniczą - sąd po zakończonym przetargu udzielił mi przybicia ustnie. Czy pisemnego przybicia sąd udzieli sam, czy też może należy wystąpić do sądu z wnioskiem (...)

 • Szkodliwość społeczna czynu

  ? Ponadto proszę ewentualnie o inny scenariusz zachowania sie w w/w sytuacji. Dodatkowo nadmieniam, że nigdy nie byłem karany. Zgodnie z art. 270 kk, kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia (...)

 • Zwrot nakładów a podział majątku po rozwodzie

  Rok temu został orzeczony rozwód bez orzekania o winie. Nie dokonano podziału majątku. Chcę wnieść sprawę o zwrot nakładów z majątku wspólnego na majątek osobisty. W opinii prawnej (...)

 • Zwrot wydatków w sprawie o podział majątku

  Czy zgodnie z nową ustawą z dnia 20 stycznia 2005r. o stosunkach majątkowych małżonków, można w postępowaniu procesowym uwzględnić wydatki i nakłady dokonane z majątku wspólnego (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane