Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zaspokojenie potrzeb rodziny

  tego pozwu będzie sąd właściwy dla rozpoznania sprawy o separację. Może być również złożony wraz z pozwem wniosek o zabezpieczenie. Pamiętać należy, że chodzi tutaj o (...)

 • Sposób prowadzenia sprawy i protokołu

  W sądzie rejonowym toczyła sie sprawa o naruszenie posiadania, o które to wystąpił mój były mąż. Sąd jest jednoosobowy. Nie ma tez ławników. Jest tylko protokolantka, która (...)

 • Bezumowne korzystanie z gruntu a przedawnienie

  gospodarki nieruchomościami (art. 7 ust. 1 pkt 1 ustawy o samorządzie gminnym). W tym miejscu odnieść należy się do regulacji ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (...)

 • Porada prawna na temat sąd rodzinny wnioski o widywanie sie z dzieckiem

  Nie szukaj dłużej informacji na temat sąd rodzinny wnioski o widywanie sie z dzieckiem, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odszkodowanie za wypadek przy pracy

  pracy lub wypadkiem traktowanym na równi z wypadkiem przy pracy. Czym innym jest dopełnienie tych obowiązków, a czym innym przedawnienie roszczeń z tego tytułu. Roszczenie takie ulega 3-letniemu

 • Konsekwencje nieopłacenia zażalenia

  Składając zażalenie na postanowienie Sądu w sprawie kontaktów z dzieckiem. Składający zażalenie występuje bez adwokata. Czy zażalenie musi być opłacone wraz z wniesieniem go, czy (...)

 • Miejsce pobytu dziecka

  powództwem do sądu. Z reguły o miejscu pobytu dziecka decydują rodzice. Ustalenie to należy do istotnych spraw i powinno odbywać sie za zgodą obojga rodziców. Jednakże, jeżeli w (...)

 • Alimenty płacone w naturze

  , żywności itp. Zgodnie z art. 58 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego w wyroku orzekającym rozwód sąd jest zobowiazany rozstrzygnąć o władzy rodzicielskiej nad wspólnym małoletnim (...)

 • Wysłuchanie dziecka w sprawie rozwodowej

  atmosferę dyskrecji i swobodę wypowiedzi, a z udziałem biegłego psychologa tylko wówczas, gdy sędzia po skontaktowaniu się z dzieckiem nie będzie w stanie sam określić stopnia (...)

 • Przedawnienie roszczeń z umowy przedwstępnej

  mogła to zrobić, gdy umowa wstępna czyni zadość wymaganiom, od których zależy ważność umowy przyrzeczonej, w szczególności co do formy - art. 390 § 2 k.c.), a sąd roszczenie to oddali, roszczenie (...)

 • Zrzeczenie się spadku

  najpierw spadek nabyć, a następnie umową darowizny przenieść część spadku na jedno z rodzeństwa? Nie jest nam znany dokładny układ rodzinny. Zakładamy więc, że np. do dziedziczenia dochodzi (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane