Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rodzaj wykonywanej pracy a wysokość alimentów

  alimentacyjnych kwotowo, ale wyznaczają podstawy do ustalenia ich wysokości. Zgodnie z art. 135 ustawy Kodeks rodzinny i opiekuńczy, zakres świadczeń alimentacyjnych zależy od usprawiedliwionych (...)

 • Zawiadomienie o przestępstwie fałszywych zeznań

  jest oczywiście sprawą karną. Jest to przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego. Zawiadomić o jego popełnieniu można Policję lub Prokuraturę. Można to uczynić albo osobiście, albo (...)

 • Urlop macierzyński nie będzie odbierał prawa do trzynastki

  . trzynastki. Według Trybunału jest on niezgodny z Konstytucją. Z pytaniem o konstytucyjność przepisu ustawy o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym zwrócił się do Trybunału Sąd (...)

 • Opinia prawna na temat sąd rodzinny wnioski o widywanie sie z dzieckiem

  Nie szukaj dłużej informacji na temat sąd rodzinny wnioski o widywanie sie z dzieckiem, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Porozumienie o zmianie wysokości alimentów

  Przed rozwodem i w trakcie rozwodu w sądzie ustaliłem z byłą żoną kwotę alimentów na dziecko w kwocie 400zł. Sąd tą kwotę zaakceptował. Z dzieckiem spotykam się regularnie (...)

 • Składanie wyjaśnień przez oskarżonego

  i wymierzenie mu określonej kary lub środka karnego bez przeprowadzania postępowania dowodowego; jeżeli oskarżony nie ma obrońcy z wyboru, sąd może, na jego wniosek, wyznaczyć mu obrońcę (...)

 • Wspólna opieka nad starszym rodzicem

  troska o chorą matkę obciąża jej najbliższych krewnych a więc dzieci. Zakres obowiązku alimentacyjnego wyznacza art. 135 par. 1 k.r. i o., który stanowi, że: „zakres świadczeń (...)

 • Rozwód bez orzekania o winie

  Żona wnosi o rozwód bez orzekania o winie. Czy ja mogę nie zgodzić sie na rozwód i jednocześnie wnioskować o nieorzekaniu o winie? Sąd nie orzeka o winie (...)

 • Prawa i obowiązki kuratora w postępowaniu sądowym

  Otrzymałam z sądu wniosek o zniesienie współwłasności wraz z wnioskiem o ustanowienie kuratora dla nieznanego z miejsca pobytu uczestnika postępowania. Kuratorem mam być (...)

 • Przesłanki zasądzenia kosztów procesu

  należnych stronie z urzędu, zawsze jednak warto taki wniosek wyraźnie zgłosić.   Natomiast w przypadku przeciwnym (gdy strona ma adwokata), sąd orzeka o kosztach tylko na wniosek (...)

 • Koszty reprezentacyjne w działalności gospodarczej

  zastrzeżone dla spółki, a więc nie musi dotyczyć tylko tej jednostki, ani też nie dostarcza widzowi żadnych istotnych informacji o firmie np. o jej adresie i zakresie działalności. Kwestie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane