Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pełnia władzy rodzicielskiej po rozwodzie

  Na czym polega różnica między władzą rodzicielską, a opieką nad dzieckiem? Czy w pozwie rozwodowym można wnieść o przyznanie prawa do sprawowania władzy rodzicielskiej nad nieletnim dzieckiem (...)

 • Podatek od spadków-przepisy przejściowe

  warunków. Zgodnie z przepisem przejściowym art. 3 projektu ustawy z dnia 18 października 2006 r. o zmianie ustawy o podatku od spadków i darowizn oraz ustawy o podatku (...)

 • Rozłożenie grzywny na raty

  których należy zaliczyć też jego wyjaśnienia. Sąd nie musi przeprowadzać w tej sprawie dowodu z urzędu. Jeżeli skazany z przyczyn od niego niezależnych, nie może uiścić grzywny, (...)

 • Opinia prawna na temat sąd rodzinny wnioski o widywanie sie z dzieckiem

  Nie szukaj dłużej informacji na temat sąd rodzinny wnioski o widywanie sie z dzieckiem, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Pozew i pozew wzajemny

  jest on powiązany z powództwem głównym lub roszczenia nadają się do potrącenia, jest on razem z nim rozpatrywany. Takie uregulowanie wprowadza pewne ułatwienia, przede wszystkim dla pozwanego, (...)

 • Pedofile na terapię, nieletni gwałciciele za kratki

  inną sieć) kontaktu z dzieckiem w celu jego seksualnego wykorzystania. Karalne jest także publiczne propagowanie lub pochwalanie zachowań o charakterze pedofilskim. Co nowego w kodeksie (...)

 • Rozgraniczenie nieruchomości sąsiednich

  interesy uczestników są sprzecznym sąd może włożyć na uczestnika, którego wnioski zostały oddalone lub odrzucone, obowiązek zwrotu kosztów postępowania poniesionych przez innego uczestnika (...)

 • Wymogi formalne pouczenia

  , można w skrajnych przypadkach mieć wątpliwości, czy strona została należycie poinformowana o przysługujących jej prawach. Z istoty swej jednak pouczenie to nie może mieć formy ustnej, skoro (...)

 • kilka zastawów rejestrowych na tej samej rzeczy

  oddala wniosek? Z art. 16 ustawy o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów wynika, że jeżeli ten sam przedmiot jest obciążony więcej niż jednym zastawem rejestrowym, o pierwszeństwie (...)

 • Mąż matki jako opiekun prawny dziecka

  rodzicom) oraz zawarcie związku małżeńskiego matki z innym mężczyzną, nie zmienia faktu, iż uprawnieni do sprawowania opieki nad małoletnim dzieckiem są matka i ojciec (a nie nowy mąż (...)

 • Osoby obowiązane do zapłaty kosztów postępowania o stwierdzenie nabycia spadku oraz dział spadku

  uczestnicy są w różnym stopniu zainteresowani w wyniku postępowania lub interesy ich są sprzeczne, sąd może stosunkowo rozdzielić obowiązek zwrotu kosztów lub włożyć go na jednego (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane