Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • VII - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie nieprocesowe

  uprawomocnieniu się.Art. 598. § 1. Sąd opiekuńczy może wymierzyć grzywnę osobie, która uchyla się od objęcia opieki. § 2. Sąd opiekuńczy może (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  uzasadnione, sąd orzeka rozwód.§ 2. Jeżeli jednak orzeczenie rozwodu nie jest dopuszczalne, a żądanie orzeczenia separacji jest uzasadnione, sąd orzeka separację.Art. 61[3]. § (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  postępowaniem uniemożliwia wspólne zamieszkiwanie, sąd może nakazać jego eksmisję na żądanie drugiego małżonka. Na zgodny wniosek stron sąd może w wyroku orzekającym rozwód orzec również (...)

 • Porada prawna na temat sąd opiekuńczy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat sąd opiekuńczy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak wygląda nadzór nad sprawowaniem opieki nad małoletnim?

  dane odnoszące się do osoby małoletniego, a także umożliwiające dokonanie oceny postępowania opiekuna w zakresie troski o osobę dziecka. Jak sąd opiekuńczy bada sprawozdania i rachunki opiekuna? (...)

 • Kiedy i dla kogo ustanawia się kuratora?

  których nie może występować samodzielnie; wówczas sąd opiekuńczy powinien udzielić upoważnienia do działania kuratora dla potrzeb tego konkretnie procesu. Oczywiście jeżeli (...)

 • Kiedy rodzice zostaną pozbawieni władzy rodzicielskiej?

  rodzicami, chyba że sąd opiekuńczy inaczej postanowi. W razie pozbawienia władzy rodzicielskiej jej miejsce zajmuje opieka, bowiem sąd opiekuńczy w takiej sytuacji obowiązany (...)

 • Zgoda sądu na czynności dotyczące majątku ubezwłasnowolnionego

  rozważania na temat nadzoru nad działalnością opiekuna warto wskazać na art. 161 KRO: Art.161. §1.Sąd opiekuńczy może zobowiązać opiekuna do złożenia do depozytu sądowego kosztowności, (...)

 • Władza rodzicielska przy rozwodzie

  je narusza, sąd zakaże ich utrzymywania.   Podstawa prawna: Ustawa z dnia 25 lutego 1964 r. - Kodeks rodzinny i opiekuńczy (Dz. U. 1964 r., Nr 9, poz. 59, ze zmianami) władza rodzicielska

 • Kontakty z dzieckiem według projektu nowelizacji K.r.o.

  jeżeli wymaga tego dobro dziecka, sąd opiekuńczy zakaże rodzicom pozbawionym władzy rodzicielskiej osobistej styczności z dzieckiem. W § 2 czytamy zaś, że w wyjątkowych wypadkach (...)

 • Nadzór sądu nad wykonywaniem opieki

  . Po analizie sprawozdania sąd w formie zarządzenia zatwierdza sprawozdanie lub nie. Sąd sprawdza, czy podane przez opiekuna w sprawozdaniu  liczby oraz załączone do niego rachunki zgadzają (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Odebranie praw rodzicielskich matce

  Witam. Chciałbym się dowiedzieć jakie są podstawy prawne do odebrania praw rodzicielskich matce? Zgodnie z art. 111 k.r.o. jeżeli władza rodzicielska (...)

 • porady dla prostytutek

  Odpowiedzi na następujące pytania: 1. Czy dług powstały z obowiązku płacenia sumy X zł za stanie na ulicy prostytutki jest wymagalny i może być (...)

 • prawa ojca po rozwodzie

  Chcę złożyć pozew o rozwód. Z moją małżonką mamy jedno trzyletnie dziecko, które jest moim oczkiem w głowie. Niestety córeczka ma 3 wrodzone (...)

 • pomoc

  witam mam pytanie co mogę zrobić w sytuacji, gdy moja zona nie pozwala widywac mi dziecka, jesteśmy po rozwodzie i sąd zezwolił mi na te widzenia?Z (...)

 • Odebranie praw rodzicielskich a alimenty

  Przebywam za granicą. Odebrano mi prawa rodzicielskie. Jednak nie wiem, czy w takiej sytuacji polskie prawo rodzinne wymaga płacenia przeze mnie alimentów (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane