Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obciążenie nieruchomości prawem dożywocia

  . Służebność dożywocia jest tzw. prawem ograniczonym rzeczowym, w stosunku do którego istnieje zasada w prawie, iż każde takie prawo obciąża całą nieruchomość. Zgodnie z ustawą o księgach (...)

 • Umowa dożywocia

  nieruchomości. Prawo dożywocia przysługuje dożywotnikowi przeciwko każdoczesnemu właścicielowi nieruchomości. Jak zawrzeć umowę dożywocia? Umowa dożywocia jest umową o charakterze (...)

 • Rozporządzanie nieruchomością obciążoną prawem dożywocia - opinia prawna

  przypadku sprzedaży nieruchomości obciążonej prawem dożywocia?W przypadku sprzedaży nieruchomości obciążonej prawem dożywocia, nabywca ponosi odpowiedzialność rzeczową (wynikającą z (...)

 • Opinia prawna na temat służebność dożywocia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat służebność dożywocia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Obowiązek opieki nad zbywcą nieruchomości

  zawarcia umowy dożywocia nabywca nie jest pozbawiony prawa rozporządzania nieruchomością stanowiącą przedmiot umowy dożywocia. Dla dokonania zbycia nieruchomości nie jest konieczne wyrażenie (...)

 • Umowa darowizny

  prawa dożywocia na dożywotnią rentę odpowiadającą wartości tych uprawnień. Zatem owe 100 zł to kwota, którą stanowiłaby podstawę do obliczenia renty, w razie zmiany prawa dożywocia (...)

 • Przekazanie mieszkania po śmierci

  zbywanym lokalu aż do śmierci, wskazane byłoby ustanowienie w umowie dożywocia np. służebności osobistej mieszkania. Na uwagę zasługuje również fakt, że umowa dożywocia powinna być zawarta (...)

 • Egzekucja z nieruchomości a dożywocie

  sprzedaży nieruchomości obciążonej prawem dożywocia w drodze egzekucji, jeżeli zostaną spełnione warunki przewidziane powołanym przepisem prawa: prawo dożywocia widnieje w księdze wieczystej (...)

 • Służebność mieszkania - dożywocie

  dożywocie. Zapis o umowie dożywocia można umieścić w księdze wieczystej dotyczącej nieruchomości (art. 16 ustawy o księgach wieczystych i hipotece). służebność, mieszkanie, czynsz, służebność (...)

 • Czym jest spadek - czyli co możesz odziedziczyć?

  ;re z definicji nie mogą trwać dłużej niż przez czas życia uprawnionego - zalicza się tu użytkowanie, prawo dożywocia, służebności osobiste (choć można się umówić, by służebność (...)

 • Rękojmia a istniejące i nie wpisane służebności

  gruntowa. W przypadku gdy służebność straciła wszelkie znaczenie dla tej nieruchomości, możliwe jest nawet zniesienie służebności bez wynagrodzenia. Z treści pytania wynika, że istnieją obawy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Księgi wieczyste a likwidacji wpisu służebności

  Kiedyś ojciec otrzymał działkę od dziadka w formie darowizny. Na działce była nałożona służebność dożywotnie w księgach wieczystych na rzecz (...)

 • róznica miedzy służebność a umowa dożywocia

  Witam czy jesli ktos w stanie mi o wyjaśnienie jaka jest różnica pomiędzy służebnością a umowa dożywocia?? potrzebuje konkretny przykład tzn. (...)

 • Opieka nad rodzicami z darowizny

  Witam, może ktoś z Was przeszedł to przez co ja teraz przechodzę i może mi udzielić kilku rad/wskazówek, ew. może ktoś z Was ma wiedzę, jak wybrnąć (...)

 • Służebność mieszkania

  Mam pewien dylemat. Mianowicie otrzymałem w spadku po babce mieszkanie, w akcie notarialnym mam jej zapewnić dożywotnią służebność mieszkania. (...)

 • Umowa spłaty między rodzeństwem

  Witam, Mam pytanie o wzór umowy między rodzeństwem. Sprawa wygląda nastąpująco. Wraz z mężem mieszkamy na pierwszym piętrze domku jednorodzinnego. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane