Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ocena skutków dla ochrony danych

  oznacza to, że administratorzy muszą stale oceniać ryzyko powodowane przez czynności przetwarzania, w celu określenia, kiedy dany rodzaj przetwarzania może powodować wysokie ryzyko naruszenia (...)

 • Obowiązki związane z naruszeniami ochrony danych osobowych

  administrator uznaje ryzyko naruszenia praw i wolności osób fizycznych za mało prawdopodobne. Jeżeli chodzi o sposób prowadzenia ewidencji, Grupa Robocza Art. 29 podkreśla, że

 • Jakie elementy powinna zawierać dokumentacja transakcji pomiędzy podmiotami powiązanymi?

  wymienionych enumeratywnie w ustawie:  określenie funkcji, jakie spełniać będą podmioty uczestniczące w transakcji (uwzględniając użyte aktywa i podejmowane ryzyko), określenie wszystkich (...)

 • Porada prawna na temat ryzyko

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ryzyko, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kondycja dużych firm w Polsce w czasach kryzysu

  handlowe. Co ciekawe - firmy budowlane uznały, że kryzys zmniejsza to ryzyko. Wynika to zapewne z planów wykorzystania środków publicznych (krajowych i unijnych) do realizacji projektów infrastrukturalnych

 • Uprzednie konsultacje administratora danych z organem nadzorczym

  skonsultowania się z organem nadzorczym.  Należy skonsultować się z organem nadzorczym, jeśli występuje wysokie ryzyko szczątkowe (tzn. ryzyko, które pozostaje po (...)

 • Dokumentacja przetwarzania danych osobowych według RODO

  wykonują: mogą powodować ryzyko naruszenia praw lub wolności osób, których dane dotyczą,  nie mają charakteru sporadycznego lub obejmują szczególne kategorie danych osobowych, (...)

 • Co trzeba wiedzieć o kredycie mieszkaniowym?

  , dobrze płatne zatrudnienie, więc ryzyko banku jest mniejsze, a zatem i marżę można by zmniejszyć; można przypomnieć, że dotychczasowa historia kredytowa nie budzi żadnych podejrzeń, albo też (...)

 • Jak żyć z HIV i AIDS w Polsce?

  ; ryzyko zakażenia HIV wyniesie wówczas około 1%. Ryzyko transmisji wertykalnej HIV (u kobiet, które nie poddały się profilaktyce) jest większe: u matek z wysoką wiremią; podczas (...)

 • Jak powołać inspektora ochrony danych?

  ;jasny, precyzyjny sposób i niwelowały ryzyko powstania konfliktu interesów. Bezpośrednia podległość DPO najwyższemu kierownictwu Jednym ze szczegółowych rozwiązań służących

 • Kiedy MŚP muszą prowadzić rejestr czynności przetwarzania danych?

  ;w, administratorzy danych lub podmioty przetwarzające, którzy znajdują się w sytuacji przetwarzania, które może powodować ryzyko (nie tylko wysokie ryzyko) naruszenia praw lub wolności

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ryzyko kupna mieszkania

  Witam! Kupuję mieszkanie od właściciela, którego ściga komornik. Jestem po umowie przedwstępnej. Termin podpisania umowy kupna-sprzedaży minie za (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • K O R U P C J A

  Jets wiele problemów z tym związnaych. Chetnei z WAmi o tym podyskutuje. Akurat bronie niedługo doktorat z tego zagadneinia a wujeciu prawnbiczym. Na (...)

 • Czy były mąż może żądać zrzeczenia się prawa do ziemi?

  Witam serdecznie, moi rodzice rozwiedli się kilka lat temu (bez orzeczenia o winie). Nie ustanowili podziału majątku. W momencie wyprowadzki, nie zabrałyśmy (...)

 • Różnica w płacy a płeć

  Jak z perspektywy prawa wygląda sytuacja następująca: pracodawca zatrudnia kobietę i mężczyznę o dokładnie takim samym wykształceniu, kwalifikacjach, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane