Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dodatek mieszkaniowy - Jak uzyskać, komu przysługuje i ile wynosi dodatek mieszkaniowy

  otrzymującą dodatek w wysokości: 15% (20%*) dochodów gospodarstwa domowego – w gospodarstwie 1-osobowym,  12% (15%*) dochodów gospodarstwa domowego – (...)

 • Opodatkowanie dochodów z nieruchomości

  notarialny zostanie podpisany przed końcem 2006 roku. W jaki sposób powinni rozliczyć się z polskim urzędem podatkowym w następujących przypadkach: 1. sprzedaż mieszkania w 2007 (...)

 • Podatek od wynajmu prywatnego mieszkania

  . euro, to podatek wynosi 8,5%. Od nadwyżki ponad 4 tys. euro ryczałt oblicza się według stawki 20%. Ryczałt płaci się w urzędzie skarbowym co miesiąc - od przychodów uzyskanych w (...)

 • Porada prawna na temat ryczałt za wynajem mieszkania w 2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ryczałt za wynajem mieszkania w 2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja

  oddziale jednego z banków biorących udział w programie. Lista banków biorących udział w programie: L.p. Nazwa Instytucji Kredytującej Data, od której (...)

 • Opodatkowanie najmu ryczałtem ewidencjonowanym

  do kwoty, za którą odprowadzany jest podatek za wynajem mieszkania, wlicza się opłaty za prąd, Internet, eksploatacyjne, remontowe, śmieci itp. i czy od nich też płaci (...)

 • Opodatkownie dochodów z najmu mieszkania

  osiąganych przychodów. Jeśli nie przekroczą one w sumie w roku podatkowym równowartości 4 tys. euro, to podatek wynosi 8,5%. Od nadwyżki ponad 4 tys. euro ryczałt (...)

 • VAT i ryczałt od prywatnego najmu a media

  opodatkowania. Zasada włączenia tych świadczeń do podstawy opodatkowania oznacza, że wartości tego typu kosztów, których ciężar przerzucany jest na nabywcę, nie wykazuje się jako (...)

 • Narodowy Program Mieszkaniowy i nowy rodzaj najmu

  uznaniowej decyzji wynajmującego. W przypadku obowiązującego obecnie najmu okazjonalnego istnieje obowiązek wskazania lokalu, do którego najemca będzie mógł się przeprowadzić. Ze względu (...)

 • Ulga odsetkowa do rozliczenia PIT za 2018 rok

  , jaka przypada na inwestycję objętą ulgą (w tym przypadku na mieszkanie). Jak udokumentować odliczenie? Wysokość zapłaconych odsetek dokumentuje się dowodem, który wystawił podmiot uprawniony (...)

 • Wynajem mieszkań a podatek od wynajmu

  mieszkania (pismo Urzędu Skarbowego w Nisku z 31 marca 2005 r., sygn. US.I-OF-406/6/4/05), odsetki od kredytu zaciągniętego na zakup wynajmowanego lokalu (interpretacja Urzędu Skarbowego w (...)

 • Wynajem mieszkania nie przez właściciela

  Brat jest właścicielem mieszkania w Polsce. Na stale przebywa za granicą. Nie rozlicza się w Polsce z dochodów. Czy może zlecić siostrze prawo do wynajmu tego mieszkania (...)

 • Twoje mieszkanie w Towarzystwie Budownictwa Społecznego (TBS)

  odpowiedzialny za wszelkie remonty, kto będzie za nie płacił, czy TBS zwróci pieniądze, gdy mimo partycypacji w kosztach nie otrzymałeś mieszkania i czy twoi najbliżsi (...)

 • Jak bezpiecznie wynająć mieszkanie okazjonalnie?

  zamieszkania w takim lokalu, zobowiązany jest w terminie 21 dni od dnia utraty tego prawa do wskazania innego lokalu wynajmującemu. Co dzieje się jednak, jeśli najemca nie wskaże takiego lokalu? W (...)

 • Co trzeba wiedzieć o kredycie mieszkaniowym?

  działalność gospodarczą. W przypadku takich klientów, w zależności od prowadzonej księgowości (księga przychodów i rozchodów lub księgi handlowe) (...)

 • Kodeks postępowania administracyjnego

  za złożone w dniu wniesienia pierwszego podania. § 1a. Czynności określone w § 1 są dokonywane w lokalu organu administracji publicznej w obecności pracownika tego organu.  (...)

 • Przywileje posłów. Co mają za darmo?

  prawo do darmowych przejazdów środkami komunikacji publicznej. Chodzi o komunikację miejską, autobusy czy pociągi (nawet pierwszą klasą i w wagonach sypialnych). Ponadto poseł ma prawo (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 20-22)

  pracodawcy bonów, talonów, kuponów lub innych dowodów uprawniających do uzyskania na ich podstawie posiłków, artykułów spożywczych (...)

 • Amortyzacja wynajmowanego mieszkania

  amortyzować wynajmowane mieszkanie powinien też sporządzić ewidencję środków trwałych w formie określonej w art. 22n ustawy o PIT, zawierając w niej wszystkie wymagane (...)

 • Dopłaty do czynszu już w przyszłym roku

  przekracza 60% przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej, publikowanego przez GUS. Za każdą kolejną osobę w gospodarstwie domowym limit 60% jest zwiększany o 30 pkt. proc. Oznacza (...)

 • Praca za granicą a wynajem mieszkania w Polsce

  ). W 2007 r. kupiliśmy mieszkanie w Polsce. W kwietniu tego roku przyszedł na świat nasz syn. Nie jesteśmy pewni co do powrotu do Polski (jak na razie). Chcielibyśmy wynająć nasze mieszkanie (...)

 • Wynajem mieszkania a ryczałt

  . Nie można bowiem uznać, iż podatnik rozpoczynający działalność od 1 stycznia rozpoczyna działalność w trakcie roku podatkowego. ryczałt, przychód, wynajem, mieszkanie, oświadczenie

 • „Bank ziemi” przejmie nieruchomości...

  , wysokości czynszów, opłat eksploatacyjnych czy warunków zawierania i wypowiadania umów najmu; nakładanie kar administracyjnych związanych z naruszeniem wymogów (...)

 • Zgłoszenie najmu w urzędzie skarbowym

  opodatkowania dochodu z najmu (ryczałt lub rozliczenie wraz z rocznym dochodem)? Wynajem lokalu mieszkalnego podlega zgłoszeniu w urzędzie skarbowym. Zgłoszenia takiego należy dokonać (...)

 • Płatnik VAT a płatnik ryczałtu za wynajem

  Jestem płatnikiem VAT jako osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, a jednocześnie płacę ryczałt 8,5% za dochody z wynajmu mieszkania. Czy te deklaracje nie są sprzeczne (...)

 • Najem a podatek VAT i dochodowy

  ryczałt od przychodów ewidencjonowanych i wpłacać go na rachunek urzędu skarbowego w terminie do dnia 20 następnego miesiąca, a za miesiąc grudzień - w terminie złożenia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • MIESZKANIE WOJSKOWE A ROZWÓD

  Według ustawy o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych RP byłej małżonce rozwiedzionej z żołnierzem zawodowym przysługuje lokal zamienny (tzw. rozkwaterowanie). (...)

 • Jak otrzymać mieszkanie z urzędu

  Witam, słyszałem, że działa w Polsce taka instytucja jak mieszkanie z urzędu. Napiszcie proszę, jakie trzeba spełnić warunki, aby takie mieszkanie (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane