Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obliczanie terminów wypowiedzenia umowy

  oświadczenia. W analizowanym przypadku doręczono adresatowi avizo pocztowe, informujące o nadejściu oświadczenia woli. Awizo to zostało opatrzone datą 30 stycznia 2003 r. Na podstawie takiego (...)

 • Doręczenie wezwania i nakazu zapłaty

  , doręczenie, awizo, przesyłka, awizowania

 • Eksmisja lokatora, który nie płaci czynszu - opinia prawna

  skrzynce na listy lub w skrytce pocztowej albo pozostawił awizo o nadejściu przesyłki na drzwiach mieszkania lub w skrzynce na listy. Z uwagi jednak na fakt, iż (...)

 • Porada prawna na temat rs na awizo

  Nie szukaj dłużej informacji na temat rs na awizo, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wypowiedzenie umowy o pracę w czasie choroby pracownika – opinia prawna

  Stan faktyczny Jestem nauczycielem - bibliotekarzem w gimnazjum na etacie. Rocznik 1948 r. Staż pracy 36 lat. Obecnie jestem na zwolnieniu lekarskim, lecz kilka dni temu otrzymałam awizo (...)

 • Nieobecność powoda na rozprawie

  pozwu na skutek zapłaty pozwanego, nie przyszedł on również na rozprawę. Sąd uznał, że powód jest powiadomiony o terminie rozprawy przez awizo. Powód nie usprawiedliwił na (...)

 • Doręczanie pism sądowych osobie upoważnionej

  siostry na jej warszawski adres przyszło awizo po odbiór przesyłki z sądu (o terminie sprawy sądowej). Pomimo posiadania w/w upoważnień poczta odmówiła mi wydania tej przesyłki powołując (...)

 • Skuteczność doręczenia zastępczego

  adresem, a jedynie zachodzi niemożność doręczenia mu pisma (tak SN w postanowieniu z dnia 1 lipca 1967 r., sygn. III PRN 47/67). Należy więc rozstrzygnąć, na którym twierdzeniu oprzeć argumentację (...)

 • Wypowiedzenie najmu lok. komunalnego

  01.09.2010 (awizo z 31.08.2010, podjęte na poczcie następnego dnia tj. w dniu 01.09.2010) podano jedynie ww. wymienioną podstawę prawną wypowiedzenia i określono termin utraty mocy umowy najmu (...)

 • Nieobecność męża na rozprawie rozwodowej

  sprawa się odbyła nawet jeżeli on się nie zjawi na rozprawie. Najprawdopodobniej będzie chciał przeciągać to jak najdłużej na moją niekorzyść. Co mam dołączyć do pozwu i czy w ogóle (...)

 • Korespondencja od komornika

  minął już termin stawiennictwa to na dodatek wezwanie nie było w kopercie i sąsiedzi mogli je swobodnie czytać. Na zewnątrz budynku znajduje się skrzynka na pocztę. Czy istnieją jakieś (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • alimenty na ojca

  Czy sad moze zaakceptowac wniosek o przyznanie mu alimentow placone przez syna ktory nie mieszka i nie pracuje w Polsce nie ma zadnych dochodow w Polsce, (...)

 • Awizo to doręczenie przesyłki?!

  Witajcie. Dostałem wczoraj a raczej nie dostałem list. Bo dostałem awizo. Mimo że cały dzień w domu czekałem na paczkę jak tuman, i nie wychodziłem (...)

 • skarga na pocztę polską

  Witam Chce się zapytać czy zgodnie z prawem działa poczta i listonosz, który zamiast paczki do domu, w którym jestem cały dzień, przynosi mi awizo, (...)

 • Widzenie dziecka z ojcem i jego partnerką

  Jestem już po pierwszej sprawie,druga za tydzień ze swiadkiemNasze małżeństwo rozpadło sie przez teraźnejszą kobiete mojego byłego męża,mamy (...)

 • NAKAZ ZAPŁATY DLA PZU

  Witam Mam problem z PZU. 23 kwietnia 2005 miał miejsce wypadek gdzie byłem sprawcą. Prowadziłem pod w pływem alkoholu. Uderzyłem w inny samochód. Nikt (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane