Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rozwód - co trzeba wiedzieć, rozważając ubieganie się o rozwód?

  ; Skorzystaj z naszej bazy pozwów rozwodowych: Pozew rozwodowy - wzór ogólny Pozew rozwodowy z orzeczenim o winie i zasądzeniem alimentów na dzieci Pozew rozwodowy (...)

 • Uznanie rozwodu sporządzonego w Tajlandii

  rejestrowałem w Polsce. Chciałbym aby sąd polski uznał mój rozwód w Polsce. Posiadam akt rozwodowy z Tajlandii z legalizacją i tłumaczeniem ambasady polskiej - podkreślam akt rozwodowy a (...)

 • Prawomocność wyroku rozwodowego

  dzieckiem? Opisywany w pytaniu wyrok rozwodowy zawierający rozstrzygnięcie o kontaktach z dzieckiem nie jest prawomocny, skoro strona może się jeszcze od niego odwołać. Nie można więc jeszcze egzekwować

 • Porada prawna na temat rozwodowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat rozwodowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Właściwość miejscowa sądu w sprawie rozwodowej

  Polsce była miejscowość Y to pozew rozwodowy powinien być złożony w sądzie właściwym właśnie dla miejscowości Y. Trzeba jednak pamiętać, że sąd rozpoznający sprawę nie bada z urzędu swojej (...)

 • Zakres zaskarżenia wyroku rozwodowego

  tej chwili można to zrobić i w jakiej formie? Na wstępie należy rozważyć, czy  nieprzypadkowo wskazano w pytaniu, iż wyrok rozwodowy został wzruszony skargą o wznowienie postępowania (art. (...)

 • Władza rodzicielska w wyroku rozwodowym

  ogólne przesłanki zawieszenia lub pozbawienia władzy rodzicielskiej – dop. red.) Na tej podstawie sąd rozwodowy władny jest orzec na kolejne sposoby, a mianowicie o pozbawieniu władzy

 • Pozew rozwodowy - wzór ogólny

  . Trwałość należy wiązać z niemożnością odbudowy tej więzi - niemożnością powrotu do więzi emocjonalnych, fizycznych i gospodarczych. pozew rozwodowy, pozew, rozwód, ustanie, wspólność, (...)

 • Pozew rozwodowy - rozstrzygnięcie o sposobie korzystania ze wspólnego mieszkania

  opuszczenie bez dostarczenia lokalu zamiennego i pomieszczenia zastępczego, gdy podział lub jego przyznanie jednemu z małżonków są możliwe. pozew rozwodowy, pozew, rozwód, sposób, korzystania, (...)

 • Władza rodzicielska przy rozwodzie

  , rozwód, małżonkowie, rodzice, dziecko, wyrok rozwodowy, zawieszenie władzy rodzicielskiej, dziecko, rodzic, małżonkowie

 • Opłaty za mieszkanie po rozwodzie

  mieszkalny, najemcy, czynsz, wyrok rozwodowy

 • Cofnięcie pozwu o rozwód

  rozwodowy. Jeżeli jednka tego nie uczyni, to w braku porozumienia na posiedzeniu pojdnawczym, zostanie wyznaczona rozprawa rozwodowa. rozwód, pozew, postępowanie rozwodowe, cofnięcie pozwu, pozew rozwodowy

 • Zgoda małżonka na orzeczenie rozwodu

  rozwodowy

 • Brak zgody małżonka na orzeczenie rozwodu

  pożycia, chyba że Pan zgodzi się na rozwód lub ewentualnie Pana odmowa jest w danych okolicznościach sprzeczna z zasadami współżycia społecznego. orzekanie o winie, wina, wyrok rozwodowy, przesłanki

 • Zapoznanie się z pozwem rozwodowym

  rozprawy. Wcześniejsze zapoznanie się z treścią pozwu przez pozwanego nie jest możliwe. pozew, rozwód, postępowanie rozwodowe, pozew rozwodowy, treść pozwu

 • Czy można opóźnić orzeczenie rozwodu? - opinia prawna

  , rozwodowy, rozwody, poradnik, przesłanki, powody, rozkład pożycia, trwałość, zupełność, podział majątku, postępowanie rozwodowe, mediacja, zawieszenie

 • Eksmisja byłego małżonka z mieszkania

  majątku wspólnego; sposób podziału tego majątku zależy bowiem od całokształtu okoliczności, ustalonych w tym postępowaniu. rozwód, wyrok rozwodowy, eksmisja, komornik, egzekucja, świadczeń, (...)

 • Dobro wspólnych małoletnich dzieci a rozwód

  , postępowanie rozwodowe, wyrok rozwodowy

 • Integralność wyroku rozwodowego, a wymiar opłaty od apelacji (wybrane zagadnienia)

  124/99[6] stwierdzając, że zmieniony w wyniku apelacji wyrok rozwodowy w części dotyczącej wysokości świadczeń alimentacyjnych na rzecz dzieci ma byt samodzielny. Orzeczenie to zostało wydane wprawdzie (...)

 • Ustanie małżeństwa a prawo do odmowy zeznań

  pozostajecie Państwo nadal małżeństwem, mimo iż już razem nie zamieszkujecie i został złożony pozew rozwodowy. Stosownie do art. 182 § 1 kodeksu postępowania karnego, osoba najbliższa dla (...)

 • Przytaczanie dowodów i okoliczności faktycznych

  strona skarżąca jest przekonana o tym, że nie mam żadnych dowodów na obronę. W jakiej fazie procesu mogę ujawnić fakty potwierdzające moją wersję wydarzeń? Do złożenia odpowiedzi na pozew rozwodowy (...)

 • Rozdzielność majątkowa z datą wsteczną

  rozdzielności jakim jest wyrok rozwodowy. Uprawomocnienie się wyroku orzekającego rozwód wyłącza dopuszczalność orzekania przez sąd na podstawie art. 52 § 2 kro o ustaniu wspólności majątkowej (...)

 • Doręczenie pozwu

  osobom, a ponadto, jeżeli w sądzie nie złożono załączników w oryginale, po jednym odpisie każdego załącznika do akt sądowych. Z regulacji tej wynika, że składając pozew rozwodowy należy złożyć (...)

 • Prawa do małoletniego dziecka

  zamieszkania byłych małżonków. W odpowiedzi na pozew rozwodowy można również wnosi o orzeczenie rozwodu z orzeczeniem o winie, nawet jeśli pozew drugiego z małżonków zawiera żądanie nie orzekania (...)

 • Świadek w sprawie rozwodowej

  przeprowadzając właściwy dowód z przesłuchania stron. Sąd rozwodowy może zdecydować, czy przesłuchać jednego z małżonków, czy oboje. Jeśli uzna, że, np. ojciec dziecka nie utrzymuje  (...)

 • Wpływ intercyzy na podział majątku

  małżonkowie są zgodni co do tego, w jaki sposób chcą podzielić majątek. W innych wypadkach szczególnie, gdy majątek jest duży i nie ma zgody między małżonkami, sąd rozwodowy pozostawia wniosek (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wycofanie się z rozwodu

  Zlożyłam pozew o rozwod. Jednak postanowiliśmy z mężem jeszcze spróbować raz. Czy muszę składać jakieś wnioski aby wycofać pozew? Nie wpłacalam (...)

 • Gotowe pozwy rozwodowe - wzory

  www.dokumenty.e-prawnik.pl Tutaj znajdziecie gotowe wzory pozwód rozwodowych, o alimenty, o separację i wszystko co związane z rozwodem. PROSZE O (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • Gotowe wzory pozwów rozwodowych do pobrania

  Zapraszam na www.pozew-rozwodowy.prawnik-online.eu znajda tam Państwo różne wzory pozwów rozwodowych, pozwy o separację , alimenty itp. Na stronie (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane