Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czasowe wyrejestrowanie z ubezpieczeń społecznych przy działalności gospodarczej

  dnia 11 stycznia 2005 r. I UK 105/2004 OSNP 2005/13 poz. 198, z dnia 25 listopada 2005 r. I UK 80/2005 OSNP 2006/19-20 poz. 309 oraz z dnia 30 listopada 2005 r. I UK 95/2005 OSNP 2006/19-20 (...)

 • Praca w delegacji na terenie Anglii

  ), chyba że praca wykonywana jest w drugim Umawiającym się Państwie (w UK). Jeżeli praca jest tam wykonywana (w UK), to otrzymywane za nią wynagrodzenie może być opodatkowane (...)

 • ZUS zakwestionował wpłacone przeze mnie podwyższone składki

  faktów lub oceny dowodów. W postępowaniu kasacyjnym nie jest również dopuszczalne powołanie nowych faktów i dowodów, a Sąd Najwyższy jest (...)

 • Opinia prawna na temat rozwod w uk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat rozwod w uk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Działalność gospodarcza na urlopie wychowawczym a składki - opinia prawna

  pkt 5 w związku z art. 9 ust. 6). Jak wskazał SN w uzasadnieniu orzeczenia z dnia 20 października 2005 r. I UK 63/2005 „w rozpoznawanej sprawie jest poza sporem, że ubezpieczona (...)

 • Zakaz zastępowania umowy o pracę umową cywilnoprawną

  ramach umowy o pracę i umowy cywilnoprawnej. Cechą umowy o pracę nie jest pozostawanie w dyspozycji pracodawcy, bo to może występować też w umowach cywilnoprawnych, lecz wykonywanie pracy pod (...)

 • Parlament przyjął pakiet klimatyczny

  związków chemicznych - flurowęglowodorów oraz podtleku azotu. W drugiej fazie wdrażania ETS, w latach 2013-2020 powinno dojść do ograniczenia emisji o 21% w (...)

 • Działalność gospodarcza osoby mieszkającej w UK

  podatek liniowy 19%. Osoba taka nie będzie natomiast podlegała opodatkowaniu w Polsce od dochodów osiągniętych w Wielkiej Brytanii, w tym dochody te nie będą wpływały (...)

 • Emerytura nauczycielska

  znaczenie ma tu okres pracy w szczególnych warunkach, o którym mowa w art. 88 ust. 1 ustawy Karta Nauczyciela. Pracą w szczególnych warunkach jest właśnie praca nauczyciela (...)

 • Przelew pieniędzy z zagranicy

  pełnomocnictwo do dysponowania środkami na koncie córki i to ja będę je wyoplacał w Polsce. Córka również od kilku lat pracuje w Irlandii. My płacimy podatku w UK, a córka (...)

 • Umowa o pracę z członkiem rodziny

  przypadku nie dojdzie do nawiązania umowy o współpracę nawet w przypadku, gdy wspólnik spółki oraz pracownik są członkami rodziny i prowadzą wspólne gospodarstwo domowe. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Rozwod z obcokrajowcem

  Cztery lata temu wzialem slub w Angli z angielka nasze malzenstwo sie niestety nie ulozylo,od roku jestem znowu w Polsce i chce wziasc tutaj rozwod,niestety (...)

 • alimenty w uk

  Witam mam pytanie odnosnie alimentow w uk. Jestem po rozwodzie od 4 lat, rozwod bralismy w uk w miescie w ktorym mieszkamy. Z bylym mezem mam 2-ke dzieci. (...)

 • Alimenty w ANGLII

  Czy ktos wie jaka jest wysokosc alimentow w UK? Oboje przebywamy za granica tzn. Byla zona i ja. Ona chce zalozyc sprawe o alimenty i zapowiada ze pusci (...)

 • Rozwod w UK i wyjazd z dzieckiem do Kanady

  Witam, Mieszkam z moja 7-letnia corka juz 4 lata w Anglii. 3.5 roku temu rozwiodlam sie z moim mezem, ktory byl skazany za pobicie imolestowanie mnie. (...)

 • wysokość alimentów na 2 dzieci od ojca pracujacego w Szkocji

  Mój maz przebywa obecnie w szkocji zarabia oficjalnie 812 funtów ale wykazuje że ma koszty pobytu 1400 funtów w jakiej wysokosci sąd moze mi przyznać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane