Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rozwód a apelacja od wyroku alimentacyjnego

  wytoczeniem powództwa o rozwód lub o separację, ulega z urzędu zawieszeniu z chwilą wytoczenia powództwa o rozwód lub o separację co do świadczeń za okres od jego (pozwu o rozwód) (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  rozwiązał małżeństwo przez rozwód.§ 2. Jednakże mimo zupełnego i trwałego rozkładu pożycia rozwód nie jest dopuszczalny, jeżeli wskutek niego miałoby ucierpieć dobro wspólnych małoletnich (...)

 • Proces rozwodowy a roszczenie o alimenty

  wytoczeniem powództwa o rozwód (lub separację), ulega z urzędu zawieszeniu z chwilą wytoczenia powództwa o rozwód lub o separację co do świadczeń za okres od jego wytoczenia. Z chwilą wydania (...)

 • Porada prawna na temat rozwód

  Nie szukaj dłużej informacji na temat rozwód, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rozkład pożycia a zgoda na rozwód

  wyrazi zgodę na rozwód albo że odmowa jego zgody na rozwód jest w danych okolicznościach sprzeczna z zasadami współżycia społecznego. W związku z powyższym, orzeczenie rozwodu w Pana przypadku (...)

 • Zawieszenie sprawy o alimenty a proces rozwodowy

  świadczeń, wydanych w poprzednio wszczętej sprawie, za okres od wytoczenia powództwa o rozwód". Zatem jeżeli przed skierowaniem pozwu o rozwód wytoczono sprawę o alimenty, to sprawa o alimenty (...)

 • Sprawa rozwodowa

  nie jest potrzebna. Jednakże rozwód nie jest dopuszczalny, jeżeli żąda go małżonek wyłącznie winny rozkładu pożycia, chyba że drugi małżonek wyrazi zgodę na rozwód albo że odmowa (...)

 • Żądanie rozwodu przez winnego małżonka

  , chyba że drugi małżonek wyrazi zgodę na rozwód albo że odmowa jego zgody na rozwód jest w danych okolicznościach sprzeczna z zasadami współżycia społecznego. Pamiętać jednak należy, (...)

 • Umowny podział majątku z zastrzeżeniem

  również dopuszczalny, jeżeli żąda go małżonek wyłącznie winny rozkładu pożycia, chyba że drugi małżonek wyrazi zgodę na rozwód albo że odmowa jego zgody na rozwód jest w danych okolicznościach (...)

 • Nie wyrażenie zgody na rozwód

  małżonek wyłącznie winny rozkładu pożycia, chyba że drugi małżonek wyrazi zgodę na rozwód albo że odmowa jego zgody na rozwód jest w danych okolicznościach sprzeczna z zasadami współżycia (...)

 • Złożenie pozwu o rozwód do sądu

  na rozwód jest w danych okolicznościach sprzeczna z zasadami współżycia społecznego. Tak więc jeżeli w opisanej sytuacji sąd stwierdzi, iż małżonek, który wniósł pozew o rozwód jest (...)

 • Żądanie obopólne rozwodu

  trwania procesu o rozwód nie może być wszczęta odrębna sprawa o rozwód albo o separację. Z chwilą wytoczenia sprawy o rozwód lub o separację, powództwo drugiego z małżonków (...)

 • Rozwód a dobro dziecka

  Czy uprawnione jest stwierdzenie, że - aby sąd orzekł rozwód - rodzice powinni być w stanie wojny, w której kartą przetargową jest dziecko? Czy wtedy sąd orzeknie rozwód? A sytuacja najkorzystniejsza

 • Właściwość sądu w postępowaniu o rozwód

  , ale pozew do sądu. O szczegółach warunków niezbędnych z punktu widzenia polskiego prawa można przeczytać w artykule na naszej stronie Kiedy nie dostaniesz rozwodu? oraz Rozwód. Składając pozew (...)

 • Rozwód i podział majątku wspólnego

  są w ramach rozwodu? Rozwód jest jednym z wydarzeń, które skutkuje zakończeniem małżeństwa. O rozwodzie orzeka sąd okręgowy w wyroku, na wniosek jednego z małżonków. Sąd może orzec rozwód (...)

 • Zgoda na rozwód a przesłanki orzeczenia rozwodu

  orzeczenie sądu o ustaniu wspólności majątkowej. Jakie szanse ma konkubent na rozwód? Nie możemy wydawać opinii i oceniać "szans na rozwód". Proszę jednak wziąc pod uwagę, iż każdy (...)

 • Mediacja w sprawie o rozwód

  małżonek wyłącznie winny rozkładu pożycia. Jeżeli Pana żona nie jest wyłącznie winna rozkładowi pożycia, to Pana zgoda czy brak zgody na rozwód nie będzie decydująca w sprawie. ugoda, mediacja, (...)

 • Wpływ intercyzy na podział majątku

  Czy wnosząc pozew o rozwód najpierw powinnam wnieść sprawę o podział majątku, czy dopiero po rozwodzie? Czy otrzymanie rozwodu wiąże sie z późniejszym podziałem majątku? Rozwód dostanę (...)

 • Czy orzeczenie rozwodu bez mojej winy uchroni mnie przed obowiązkiem płacenia alimentów – opinia prawna

  małżonkami, jeżeli żadne z nich nie ponosi winy rozkładu pożycia bądź też, jeżeli sąd zaniechał orzekania o winie, a także jeżeli orzeczono rozwód z winy obojga małżonków, po trzecie - (...)

 • Mediacja a rozwód

  jest stroną przegrywającą. W związku z tym przy takim rozstrzygnięciu Sąd zniesie koszty postępowania między byłych małżonków. Będą oni ponosić je w równych częściach. mediacja, rozwód, (...)

 • Długi a rozwód

  wyegzekwowania od męża zaległości i spłacenia długów? W zasadzie nie ma większego znaczenia, czy małżonek wyraża zgodę na rozwód, czy nie; szczególnie jeśli małżonkowie mają dzieci. Sad (...)

 • Rozwód a opieka nad dzieckiem

  nie jest również dopuszczalny, jeżeli Pan go żąda a sąd uzna, że jest Pan wyłącznie winny rozkładu pożycia, chyba że drugi małżonek (Pańska żona) wyrazi zgodę na rozwód albo, że odmowa (...)

 • Wniesienie o alimenty a rozwód

  powództwa o rozwód lub o separację. Pozew lub wniosek o zabezpieczenie w takiej sprawie sąd przekaże sądowi, w którym toczy się sprawa o rozwód lub o separację, w celu rozstrzygnięcia (...)

 • Rozwód bez orzekania o winie

  , iż wina rozstrzygana jest wraz z orzeczenime rozowdu. Jeżeli więc Pan nie zgadaz się na rozwód, to nie może Pan wnioskować o nieorzekanie o winie, gdyż byłyby to 2 sprzeczne ze sobą oświadczenia

 • Rozwód a brak zgody współmałżonka

  ? Polskie prawo przewiduje, iż małżeństwo może być rozwiązane przez rozwód, jeśli doszło do zupełnego i trwałego rozkładu pożycia. Wątek ten rozwija zamieszczony na stronach naszego serwisu (...)

 • Zarządzenia tymczasowe w sprawie o rozwód

  pierwszej rozprawie? Rozwód nie jest również dopuszczalny, jeżeli żąda go małżonek wyłącznie winny rozkładu pożycia, chyba że drugi małżonek wyrazi zgodę na rozwód albo że odmowa (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • Chcę się rozwieść

  Jestem z mężem 5 lat po ślubie,mamy dwoje dzieci.Chce się z nim rozwieść. Mieszkamy razem, jednak od 2 lat nic nas nie łączy poza wspólną opieką (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • Rozwód

  Witam Podjęłam decyzje o rozwodzie z moim mężem, który przebywa obecnie w zakładzie psychiatrycznym, ja natomiast jestem bezrobotna, czy mogę w (...)

 • Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

  Wkrótce mam rozprawę rozwodową. Ja i mój mąż mamy adwokatów i pewnie damy sobie nieźle "czadu". Mąż wniósł o rozwód mimo że mamy maleńkie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane