Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Umowa notarialna przedwstępna

  prawnych. Dopuszczalność zastrzeżenia powyższego warunku jest kwestia ocenną, uzależnioną od cech indywidualnych danej sprawy. umowa przedwstępna, majątek wspólny, rozwód z orzekaniem (...)

 • Rozwód z orzekaniem o winie, postępowanie dowodowe

  jest prawdą (mąż zdradzał mnie od 5-ciu lat i ma z tego związku dziecko)? Najistotniejsze skutki orzeczenia przy rozwozie o wyłącznej winie jednego z małżonków przejawiają (...)

 • Rozwód z orzekaniem o winie a profesjonalny pełnomocnik

  kiepska, pewnie musiałabym się zadłużyć... Sugerowalibyśmy co do przeprowadzenia samego postępowania w sprawie o rozwód skorzystanie z pomocy profesjonalnego pełnomocnika, który (...)

 • Porada prawna na temat rozwód z orzekaniem o winie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat rozwód z orzekaniem o winie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rozwód pod nieobecność małżonka

  niestawienie się męża na rozprawę? Czy ma w tym momencie znaczenie to, czy ma to być rozwód z orzekaniem o winie czy bez orzekania? Obecność lub nieobecność pozwanego (...)

 • Podsłuch w sprawie rozwodowej

  Mąż podsłuchał rozmowy telefoniczne żony ze znajomym i nagrał je na komputer, a następnie na CD. Następnie wystąpił z pozwem o rozwód z orzekaniem o winie. (...)

 • Zgoda małżonka na orzeczenie rozwodu

  musiała złożyć nowy pozew z orzekaniem o winie, czy też pierwsza rozprawa odbędzie sie na podstawie "starego" pozwu (bez orzekania o winie)? Jakie kroki może podjąć (...)

 • Brak zgody małżonka na orzeczenie rozwodu

  musiała złożyć nowy pozew z orzekaniem o winie, czy też pierwsza rozprawa odbędzie sie na podstawie "starego" pozwu (bez orzekania o winie)? Jakie kroki może podjąć (...)

 • Pisma do sądu w sprawie o rozwód

  pismo, czy rozwód ma być z orzekaniem o winie czy bez? Czy mam w tym piśmie podać świadków? Złożyłam także pismo o zwolnienie z kosztów sądowych, czy (...)

 • Przesłanka orzeczenia rozwodu z orzekaniem o winie

  można tej winy stopniować. Orzeczenie o wyłącznej winie powinno być poprzedzone ustaleniem, że tylko jedno z małżonków swym zachowaniem spowodowało rozkład pożycia małżeńskiego. (...)

 • Rozwód, wina a nierówny podział majątku

  Moja żona od ponad 12 lat mnie zdradzała i złożyłem pozew o rozwód bez orzekania o winie. Czy to czy jest rozwód z orzekaniem lub bez orzekania o winie (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  dochodów uzyskanych przez dłużnika z innej działalności zarobkowej, jak również z korzyści uzyskanych z jego praw, o których mowa w art. 33 pkt 9, a jeżeli (...)

 • Rozwód bez orzekania o winie a koszty sądowe

  Mąż wniósł przeciwko mnie pozew o rozwód. Czy w przypadku wyroku bez orzekania o winie będę musiała zapłacić połowę kosztów sądowych a w związku z tym połowę kosztów (...)

 • Alimenty dla mamy i siostry

  przedstawionego stanu faktycznego nie wynika jednoznacznie czy orzeczenie rozwodu było z orzekaniem o winie, czy bez. Jak wynika z powyższego, od orzeczenia rozwodu Pani rodziców (...)

 • Czy orzeczenie rozwodu bez mojej winy uchroni mnie przed obowiązkiem płacenia alimentów – opinia prawna

  małżonkami, jeżeli żadne z nich nie ponosi winy rozkładu pożycia bądź też, jeżeli sąd zaniechał orzekania o winie, a także jeżeli orzeczono rozwód z winy obojga (...)

 • Koszty postępowania rozwodowego

  orzeczenie o winie, jeżeli obie strony żądały rozwodu. Jeżeli zaś strona pozwana wnosiła o oddalenie powództwa, a sąd orzeka rozwód, to albo nałoży na stronę pozwaną koszty (...)

 • Rozwód i podział majątku wspólnego

  wysokość udziałów każdego z małżonków nie wpływa orzeczenie o winie rozkładu pożycia. rozwód, orzeczenie o winie, podział majątku wspólnego małżonków, (...)

 • Rozwód bez orzekania o winie

  żądają. Z tego należy wnioskować, iż zgadzają się obydwoje na rozwód. Logicznie wynika z tego, iż jeżeli złoży Pan oświadczenie o nieorzekaniu o winie, to (...)

 • Orzeczenie o winie w wyroku rozwodowym

  Żona wniosła pozew o rozwód bez orzekania o winie. Jednakże w końcowych akapitach uzasadnienia pozwu uzależnia odstąpienie od orzekania o winie od spłacenia przeze (...)

 • Nie wyrażenie zgody na rozwód

  Od 2 lat jestem z żoną w separacji, zarazem w związku z inną kobietą (od kwietnia 2003 r. mieszkamy razem). W lutym 2003 r. złożyłem pozew o rozwód bez orzekania o winie (...)

 • Rozwód bez orzekania o winie a wspólne mieszkanie

  zabezpieczyć przed zmianą zdania żony w trakcie procesu? Czy tą deklarację należy wpisać w treść pozwu? Czy w trakcie procesu można zażądać orzeczenia o winie (przy pozwie bez orzekania (...)

 • Postępowanie rozwodowe

  będzie potrzebne, wezwie do jego przedstawienia już po wszczęciu procesu. rozwód, strony, przesłuchanie, oświadczenie, wina, orzekanie o winie, bez orzekania o winie, wniosek, (...)

 • Rozwód a apelacja od wyroku alimentacyjnego

  nad rodziną. Po jej zakończeniu zamierzam wystąpić o rozwód z orzeczeniem winy męża za rozpad małżeństwa. Jakie skutki będzie miało wniesienie pozwu o rozwód na zgłoszoną (...)

 • Rozwód a alimenty dla pełnoletniego dziecka

  o winie można jednocześnie wnosić o obciążenie kosztami strony pozwanej w sprawie o rozwód? Zgodnie z art. 57 kro, orzekając rozwód sąd orzeka także, (...)

 • Czy możliwy jest rozwód za porozumieniem? - opinia prawna

  dzieci małżonków, jeżeli z innych względów rozwód byłby sprzeczny z zasadami współżycia społecznego, jeżeli rozwodu żąda małżonek wyłącznie winny rozkładu (...)

 • Formalności przy rozwodzie, czyli czas trwania, przebieg i koszty postępowania rozwodowego - opinia prawna

  sprawach o rozwód, o separację lub o unieważnienie małżeństwa, w razie zasądzenia alimentów na rzecz małżonka w orzeczeniu kończącym postępowanie w instancji, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • rozwód bez orzekania!

  Mam 23 lata i jestem prawie 9 miesięcy po slubie cywilnym. Niestety juz jestem zdecydowana na rozwód bez orzekania bo nie mam swiadkow ani dowodow na (...)

 • Fałszywe zeznania

  Właśnie otrzymałam pismo z sądu z informacją, że mój mąż, z którym się rozwodzę (alkoholizm męża, znęcanie się nad rodziną, wyrok za znęcanie (...)

 • orzekanie o winie

  orzekanie o winie-pomóżcie.Proszę niech mi ktoś napisze jakie konsekwencje niesie ze sobą rozwód z orzekaniem o winie? wniosłam pozew o rozwód (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • Gotowe pozwy rozwodowe - wzory

  www.dokumenty.e-prawnik.pl Tutaj znajdziecie gotowe wzory pozwód rozwodowych, o alimenty, o separację i wszystko co związane z rozwodem. PROSZE O (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane