Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zgoda małżonka na orzeczenie rozwodu

  sprzeciwu? Tylko na zgodne żadanie małżonków sąd orzekając rozwód, zaniecha orzekania o winie. Jeśli na posiedzeniu pojednawczym sprzeciwi się Pan nieorzekaniu o winie, (...)

 • Rozwód bez orzekania o winie

  żądają. Z tego należy wnioskować, iż zgadzają się obydwoje na rozwód. Logicznie wynika z tego, iż jeżeli złoży Pan oświadczenie o nieorzekaniu o winie, to (...)

 • Orzeczenie o winie w wyroku rozwodowym

  Żona wniosła pozew o rozwód bez orzekania o winie. Jednakże w końcowych akapitach uzasadnienia pozwu uzależnia odstąpienie od orzekania o winie od spłacenia przeze (...)

 • Porada prawna na temat rozwód z orzeczeniem o winie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat rozwód z orzeczeniem o winie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawa do małoletniego dziecka

  zamieszkania byłych małżonków. W odpowiedzi na pozew rozwodowy można również wnosi o orzeczenie rozwodu z orzeczeniem o winie, nawet jeśli pozew drugiego z małżonków (...)

 • Nie wyrażenie zgody na rozwód

  Od 2 lat jestem z żoną w separacji, zarazem w związku z inną kobietą (od kwietnia 2003 r. mieszkamy razem). W lutym 2003 r. złożyłem pozew o rozwód bez orzekania o winie (...)

 • Brak zgody małżonka na orzeczenie rozwodu

  sprzeciwu? Tylko na zgodne żadanie małżonków sąd orzekając rozwód, zaniecha orzekania o winie. Jeśli na posiedzeniu pojednawczym sprzeciwi się Pan nieorzekaniu o winie, (...)

 • Umowa notarialna przedwstępna

  prawnych. Dopuszczalność zastrzeżenia powyższego warunku jest kwestia ocenną, uzależnioną od cech indywidualnych danej sprawy. umowa przedwstępna, majątek wspólny, rozwód z orzekaniem o (...)

 • Prawo do korzystania z mieszkania po rozwodzie

  orzekał o sposobie korzystania z mieszkania. Orzeczenie to ma bowiem na celu uregulowanie codziennych relacji między byłymi małżonkami do czasu, gdy któreś z nich, lub oboje, znajdą (...)

 • Rozwód bez orzekania o winie a wspólne mieszkanie

  zabezpieczyć przed zmianą zdania żony w trakcie procesu? Czy tą deklarację należy wpisać w treść pozwu? Czy w trakcie procesu można zażądać orzeczenia o winie (przy pozwie bez orzekania (...)

 • Rozwód z orzekaniem o winie, postępowanie dowodowe

  Jeśli otrzymam rozwód z orzeczeniem winy męża, jakie są tego skutki, co mi to da? Czy przy takim rozwodzie muszę mięć świadków na sprawie, czy wystarczy że mąż potwierdzi że to (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • ROZWÓD-z orzekaniem czy bez orzekania o winie?

  Witam Państwa, mimo ewidentnej winy męża(bardzo często nadużywa alkoholu, awanturuje sie, wyzywa itd słyszy i widzi to małe dziecko)Zdecydowałam (...)

 • Rozwód z orzeczeniem o winie

  Chciałabym się rozwieść z orzeczeniem o winie. Jestem mężatką od 30 lat, mam dwójkę dorosłych dzieci, moje małżeństwo rozpadło się dlatego, (...)

 • orzekanie o winie

  orzekanie o winie-pomóżcie.Proszę niech mi ktoś napisze jakie konsekwencje niesie ze sobą rozwód z orzekaniem o winie? wniosłam pozew o rozwód (...)

 • Czekam pół roku na 1rozprawę i nadal nie ma terminu

  Witam, trzy lata temu rozstałem się z żoną z jej ewidentnej winy, mianowicie miała przez rok kochanka, do którego otwarcie się przyznała, również (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane