Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  , chyba że drugi małżonek wyrazi zgodę na rozwód albo że odmowa jego zgody na rozwód jest w danych okolicznościach sprzeczna z zasadami współżycia społecznego.Art. 57. § 1. Orzekając (...)

 • Mienie PKP

  administracyjnej, trwa tak długo, jak długo w obrocie prawnym istnieje decyzja statuująca powstanie prawa. W wypadku wyeliminowania decyzji z obrotu prawo zarządu wygasa. (...)

 • Pracownicy w delegacji za granicą

  , Holandii, Luksemburgu). Zatem, dopóki polski pracownik nie przebywa w Belgii, Holandii lub Luksemburgu 183 dni i spełnione są pozostałe dwa warunki, jego wynagrodzenie będzie opodatkowane (...)

 • Porada prawna na temat rozwód w holandii jak długo trwa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat rozwód w holandii jak długo trwa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wpływ sprawy o separację na późniejszy rozwód

  to zgadzają i nie ucierpi na tym dobro małoletnich, wspólnych dzieci, to sprawa taka nie trwa długo. Późniejsze postępowanie w sprawie o rozwód jest ułatwione, gdyż przy rozwodzie, (...)

 • Wyrok karny w sprawie o rozwód

  wyrok skazujący, będzie brany pod uwagę przez sąd cywilny. Czy jednak do takiego stopnia, że nie będą potrzebni świadkowie? Jak długo w takich przypadkach trwa rozstrzyganie (...)

 • Alimenty od dziadków zamiast od ojca dziecka – opinia prawna

  podejrzewać, że ojciec dziecka pracuje w Niemczech lub Holandii. W ambasadzie polskiej w Holandii powiedziano mi, że jeśli złożę wniosek o alimenty w sądzie, to (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  800 zł (1,200 zł w przypadku wychowywania w rodzinie dziecka niepełnosprawnego).   Jak liczyć dzieci z tzw. patchworkowych związków? Jeżeli rodzina, obok dzieci z poprzednich (...)

 • Obowiązek alimentacyjny pomiędzy rozwiedzionymi małżonkami

  majątkowego małżonka niewinnego, powstałej w wyniku orzeczenia rozwodu.Jak długo trwa obowiązek alimentacyjny małżonków po rozwodzie?W każdym przypadku obowiązek (...)

 • Rozdzielność majątkowa i rozwód a renta rodzinna

  miała ustalone prawo do alimentów lub też, za wyrokiem SN, miedzy małżonkami do chwili śmierci będzie funkcjonowała więź materialna i duchowa. Niestety nie można określić jak długo (...)

 • Koordynacja świadczeń z tytułu bezrobocia w ramach UE

  wysokość świadczeń z tytułu bezrobocia od liczby członków rodziny, a więc m.in. w Belgii. Jeżeli stanowi tak ustawodawstwo państwa, w którym osoba bezrobotna stara się (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Chcę się rozwieść

  Jestem z mężem 5 lat po ślubie,mamy dwoje dzieci.Chce się z nim rozwieść. Mieszkamy razem, jednak od 2 lat nic nas nie łączy poza wspólną opieką (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane