Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Alimenty gdy dziecko jest pod opieką zobowiązanego

  Mam zasadzone alimenty na dziecko, rozwód bez orzeczenia o winie. Dziecko na okres wakacji znajduje się pod moją opieką, pełny miesiąc lub pełne dwa miesiące. Czy w takiej (...)

 • Alimenty po 7 latach od rozwodu

  przez sąd, to nie ma Pani prawa żądać alimentów na siebie. alimenty, rozwód, czas, żądanie alimentów od małżonka, rozwód bez orzekania o winie

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  , chyba że drugi małżonek wyrazi zgodę na rozwód albo że odmowa jego zgody na rozwód jest w danych okolicznościach sprzeczna z zasadami współżycia społecznego.Art. 57. § 1. Orzekając (...)

 • Porada prawna na temat rozwód bez orzeczenia o winie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat rozwód bez orzeczenia o winie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czy orzeczenie rozwodu bez mojej winy uchroni mnie przed obowiązkiem płacenia alimentów – opinia prawna

  małżonkami, jeżeli żadne z nich nie ponosi winy rozkładu pożycia bądź też, jeżeli sąd zaniechał orzekania o winie, a także jeżeli orzeczono rozwód z winy obojga małżonków, (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  małżonka mogą wystąpić z takim żądaniem tylko w wypadku, gdy spadkodawca wytoczył powództwo o unieważnienie małżeństwa albo o rozwód lub wystąpił o orzeczenie separacji. (...)

 • Czy możliwy jest rozwód za porozumieniem? - opinia prawna

  jako pozwany także żądać będzie rozwodu. orzeczenie rozwodu, rozwód, postępowanie dowodowe, proces rozwodowy, prawo rodzinne, rozkład pożycia, rozwód za porozumienie, zgodny wniosek, bez (...)

 • Zgoda małżonka na orzeczenie rozwodu

  sprzeciwu? Tylko na zgodne żadanie małżonków sąd orzekając rozwód, zaniecha orzekania o winie. Jeśli na posiedzeniu pojednawczym sprzeciwi się Pan nieorzekaniu o winie, (...)

 • Rozwód i podział majątku wspólnego

  wysokość udziałów każdego z małżonków nie wpływa orzeczenie o winie rozkładu pożycia. rozwód, orzeczenie o winie, podział majątku wspólnego małżonków, władza (...)

 • Nie wyrażenie zgody na rozwód

  Od 2 lat jestem z żoną w separacji, zarazem w związku z inną kobietą (od kwietnia 2003 r. mieszkamy razem). W lutym 2003 r. złożyłem pozew o rozwód bez orzekania o winie (...)

 • Formalności przy rozwodzie, czyli czas trwania, przebieg i koszty postępowania rozwodowego - opinia prawna

  sprawach o rozwód, o separację lub o unieważnienie małżeństwa, w razie zasądzenia alimentów na rzecz małżonka w orzeczeniu kończącym postępowanie w instancji, (...)

 • Brak zgody małżonka na orzeczenie rozwodu

  Żona złożyła pozew rozwodowy z wnioskiem o nie orzekaniu o winie. Ja nie chcę zgodzić się na rozwód - o czym żona dowie się dopiero na posiedzeniu pojednawczym. Czy sąd (...)

 • Rozwód bez orzekania o winie a wspólne mieszkanie

  zabezpieczyć przed zmianą zdania żony w trakcie procesu? Czy tą deklarację należy wpisać w treść pozwu? Czy w trakcie procesu można zażądać orzeczenia o winie (przy pozwie bez (...)

 • Orzeczenie o winie w wyroku rozwodowym

  rynkowej naszego mieszkania do końca tego roku. Czy jest to logiczne i konsekwentne? Jak ustosunkuje się do tego sąd? Czy priorytetem będzie wniosek o nieorzekaniu o winie? Orzekając rozwód (...)

 • Nowe koszty sądowe w rozmaitych sprawach cywilnych!

  orzeczenia rozwodu lub separacji" na zgodny wniosek stron bez orzekania o winie - po uprawomocnieniu się wyroku (nie dotyczy to sytuacji, gdy w sprawach o rozwód, o (...)

 • Pozew rozwodowy

  kontakty z tą drugą kobietą. Chcę żeby odbyło się to szybko i bez zbędnych problemów. W związku z tym mam pytania: czy występując w takiej sytuacji z pozwem o rozwiązanie małżeństwa (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  pozostaje w związku z działalnością tego zakładu lub oddziału.Art. 34. Powództwo o zawarcie umowy, ustalenie jej treści, o zmianę umowy oraz o ustalenie istnienia umowy, (...)

 • Rozwód - co trzeba wiedzieć, rozważając ubieganie się o rozwód?

  winie Pozew rozwodowy z żądaniem alimentów od małżonka Pozew rozwodowy wraz z wnioskiem o rozstrzygnięcie o władzy rodzicielskiej i wnioskiem o alimenty na rzecz dzieci Pozew (...)

 • Rozwód bez orzekania o winie a koszty sądowe

  wyroku (bez orzekania o winie ) będzie mógł założyć mi sprawę o podział majątku? Zasadą w postępowaniu cywilnym jest, że koszty postępowania ponosi strona przegrywająca (...)

 • Rozwód bez orzekania o winie a alimenty

  gdy zobowiązanym jest małżonek rozwiedziony, który nie został uznany za winnego (taka sytuacja zachodzi w razie orzeczenia rozwodu bez orzekania o winie) rozkładu pożycia, obowiązek (...)

 • Cofnięcie pozwu o rozwód

  Złożyłem pozew o rozwód i opłaciłem go. Odbyła się pierwsza rozprawa, ponieważ strona przeciwna (żona) chce teraz rozwód z orzeczeniem o winie, bo ja złożyłem bez (...)

 • Apelacja od orzeczenia winy w rozwodzie

  Zapadł wyrok o rozwodzie bez orzekania o winie za zgodą obu stron. Czy w trakcie uprawomocniania się wyroku można wnieść apelację o uznanie jedną ze stron winną rozkładu (...)

 • Czy moja była żona może żądać ode mnie alimentów na siebie?

  6 lat temu rozwiodłem się z moją żoną. Rozwód wzięliśmy bez orzekania o winie któreś ze stron. Niedawno dowiedziałem się ze moja żona żąda ode mnie alimentów na nią. (...)

 • Żądanie rozwodu przez winnego małżonka

  W 2002 roku wystąpiłem o rozwód bez orzekania o winie, sad uznał, że nastąpił zupełny rozkład pożycia, że zachodzą pozytywne przesłanki do orzeczenia rozwodu, (...)

 • Podział kosztów rozwodu na dwie strony

  z małżonków oprócz wniosku o nie orzekaniu o winie i podziale majątku także wniosku o obciążenie po połowie każdą ze stron kosztami sprawy rozwodowej? Czy też raczej należy (...)

 • Alimenty dla mamy i siostry

  przedstawionego stanu faktycznego nie wynika jednoznacznie czy orzeczenie rozwodu było z orzekaniem o winie, czy bez. Jak wynika z powyższego, od orzeczenia rozwodu Pani rodziców (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • rozwód bez orzeczenia o winie

  Witam czy jest możliwość walki o alimenty na żonę w przypadku gdy rozwód jest bez orzekania o winie? Nie. T. Tomex

 • alimenty na ojca

  Czy sad moze zaakceptowac wniosek o przyznanie mu alimentow placone przez syna ktory nie mieszka i nie pracuje w Polsce nie ma zadnych dochodow w Polsce, (...)

 • rozwód bez orzekanie o winie ale z ograniczonymi prawami?

  Czy jest możliwość żeby wystąpić o rozwód bez orzeczenia o winie ale z ograniczonym prawem do dziecka? Zależy mi na szybkim rozwodzie a orzekanie (...)

 • Rozwód po 3 letniej rozłące co robić

  Wyjechałam za granice 3 lata temu. Powodem mojego wyjazdu było głównie to, że ucieczkłam od męża awanturnika. Nie dość że torturował mnie psychicznie (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane