Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak złożyć apelację od wyroku sądu cywilnego?

  , wniosek o zmianę lub o uchylenie wyroku z zaznaczeniem zakresu żądanej zmiany lub uchylenia. Nadto do wymagań formalnych należy także i to, iż w sprawach o prawa majątkowe należy (...)

 • Do którego sądu skierować pismo? - Właściwość sądu

  związku z działalnością tego zakładu lub oddziału. Powództwo o zawarcie umowy, ustalenie jej treści, o zmianę umowy oraz o ustalenie istnienia umowy, o jej wykonanie, (...)

 • Wniosek o zabezpieczenie a pozew

  powinien być wniesiony wniosek o alimenty na rozprawie o separację za okres po wniesieniu pozwu lub (i) pozew o alimenty za okres do wniesienia pozwu o (...)

 • Porada prawna na temat rozszerzenie pozwu o alimenty

  Nie szukaj dłużej informacji na temat rozszerzenie pozwu o alimenty, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Cofnięcie pozwu

  , oświadczenie o cofnięciu pozwu, wniosek o umorzenie postępowania, zwięzłe uzasadnienie przyczyny cofnięcia powództwa oraz podpis wnioskodawcy.   pozew, alimenty, cofnięcie (...)

 • Uzupełnienie lub złożenie nowego pozwu

  się Pańska sprawa. Pierwsze z nich dotyczy sytuacji, w której nie dokonał Pan jeszcze uiszczenia opłaty sądowej od pozwu. Wówczas rozwiązaniem będzie brak wniesienia takiej opłaty, zwrot pozwu (...)

 • Dalsze przeciwdziałanie wykorzystaniu sektora finansowego do wyłudzeń skarbowych

  państwami, ustawie z dnia 15 grudnia 2017 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw oraz w ustawie z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu (...)

 • Wniesienie o alimenty a rozwód

  postępowaniu zabezpieczającym. Postępowanie w sprawie o zaspokojenie potrzeb rodziny lub o alimenty, wszczęte przed wytoczeniem powództwa o rozwód lub o separację, ulega (...)

 • Alimenty na ojca

  serwisu znajdzie Pani wzór pozwu o podwyższenie alimentów. http://dokumenty.e-prawnik.pl/pisma/pozwy/wzor-pozwu-o-podwyzszenie-alimentow.html alimenty, niealimentacja, (...)

 • Równa stopa życiowa małżonków

  sformułować w pozwie o alimenty kierowanym do sądu rodzinnego. W pozwie można żądać zarówno świadczeń alimentacyjnych za czas od wyprowadzki męża do obecnego momentu oraz na przyszłość. (...)

 • Alimenty od wujostwa

  wniosek o oddalenie pozwu ze względu na brak podstaw prawnych. Krewni w dalszej linii są równocześnie pełnomocnikami dziadków uprawnionych. Nie udzielając odpowiedzi dalszym krewnym w ich sprawie (...)

 • Rozwód a alimenty dla pełnoletniego

  wszczęciem sprawy o rozwód już innym prawomocnym wyrokiem, nie zwalnia sądu od rozstrzygnięcia tej kwestii w wyroku rozwodowym. Jednakże obowiązek sądu rozstrzygania o władzy rodzicielskiej (...)

 • X - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne. Przepisy ogólne

  uzyskać z centralnej informacji o zastawach rejestrowych dane o tym, czy dłużnik jest zastawcą zastawu rejestrowego oraz kto jest zastawnikiem. O wszczęciu egzekucji komornik niezwłocznie (...)

 • Jak zabezpieczyć syna przed płaceniem alimentów na ojca?

  , aby nie był on w stanie samodzielnie zaspokoić swoich usprawiedliwionych potrzeb w zakresie utrzymania i wychowania. O osobie ubiegającej się o alimenty z powodu niedostatku można mówić (...)

 • Mój były mąż zagroził córce że przestanie płacić na nią alimenty.

  płacić alimenty. Nie było sprawy o alimenty, dotychczas mój były mąż płacił dobrowolnie co miesiąc 600 złotych. Nasza córka postanowiła zrezygnować ze studiów (stwierdziła (...)

 • Formalności przy rozwodzie, czyli czas trwania, przebieg i koszty postępowania rozwodowego - opinia prawna

  rozwód bez orzekania o winie i o zrzeczeniu się praw do majątku, jeśli tak to w jakiej formie?   Opinia prawna   Niniejsza opinia prawna została sporządzona na podstawie (...)

 • Uregulowanie zaległości alimentacyjnych wobec dzieci poprzez przeniesienie własności mieszkania - opinia prawna

  zadłużenie alimentacyjne zmniejszyłoby się o alimenty nie zapłacone córce d 2005 r. Przy czym zwrotu tych zapłaconych po 2005 r. nie może Pan żądać z uwagi na zasady współżycia społecznego. (...)

 • Obniżenie alimentów na dzieci

  . Pogorszyła się też moja sytuacja finansowa - zamknąłem działalność, która nie przynosiła już dochodów od dłuższego czasu. Teraz reguluję długi. Założyłem więc w sądzie sprawę o alimenty (...)

 • Kiedy apelacja jest zasadna? - Podstawy apelacji

  postępowaniu przed sądem pierwszej instancji nie było możliwe albo że potrzeba powołania się na nie wynikła później,   wniosek o zmianę lub o uchylenie wyroku z zaznaczeniem (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu i eksmisja - opinia prawna

  wypowiedzenia). Pozostaje więc orzeczenie o obowiązku opróżnienia lokalu oraz o prawie (braku uprawnienia) do lokalu socjalnego lub zamiennego lub o odroczeniu wykonania eksmisji. W przedstawionej (...)

 • Uzupełnienie uzasadnienia pozwu

  - skierować do sądu pismo procesowe uzupełniające uzasadnienie pozwu. zmiana powództwa, zmiana pozwu, uzupełnienie, uzasadnienie, uzupełnienie podstawy faktycznej, rozszerzenie uzasadnienia (...)

 • Żądanie alimentów w pozwie rozwodowym

  w opisiesytuacji wskazuje Pani, że podjęła decyzję o rozwodzie, stąd w naszej opinii skupimy się naprzebiegu postępowania sądowego wywołanego wniesieniem pozwu o rozwód i kwestiązobowiązania

 • Zarzut potrącenia zgłoszony w procesie

  odpowiedzi na pozew można wnosić o rozszerzenie pozwu o roszczenia z mojej strony w celu ich wzajemnego kompensowania? W kwestiach uporządkowania stanu faktycznego należy wskazać, (...)

 • Przedawnienie roszczeń alimentacyjnych

  mówiąc, że zobowiązany mimo możliwości płacenia alimentów nie płacił ich. Kopię wyroku może Pan uzyskać w sądzie, który orzekł o rozwodzie. W tym celu należy złożyć wniosek o przesłanie (...)

 • Alimenty dla męża po orzeczeniu separacji - opinia prawna

  wzgląd na dobro małoletnich wspólnych dzieci małżonków. Z tego powodu, iż pisze Pani o złożeniu pozwu o separację, zakładamy, iż w rachubę wchodzi wyłącznie postępowanie (...)

 • Obniżenie alimentów

  którego okręgu mają miejsce zamieszkania dzieci. Niestety, nie jesteśmy w stanie wskazać, o jaką kwotę sąd obniży alimenty i o jakie zmniejszenie winien Pan wnosić w pozwie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • alimenty

  alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet (...)

 • Gotowe pozwy rozwodowe - wzory

  www.dokumenty.e-prawnik.pl Tutaj znajdziecie gotowe wzory pozwód rozwodowych, o alimenty, o separację i wszystko co związane z rozwodem. PROSZE O (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane