Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rozprawa wodno-prawna

  komu za nią płaci? Jaki ma skutek ta rozprawa jeżeli powierzchnia działki podana na mapce będzie inna (większa lub mniejsza) od powierzchni potem wyliczonej? Rozprawa w postępowaniu administracyjnym

 • IV - Kodeks postępowania karnego. Postępowanie przed sądem pierwszej instancji. Postępowanie odwoławcze

  celów, w szczególności oświadczenia, publikacje, listy oraz notatki. § 4. Wolno odczytywać na rozprawie protokoły zeznań świadka przesłuchanego w warunkach określonych w art. 184. Rozprawa

 • Jak zainicjować wymeldowanie z urzędu - opinia prawna

  spotkania Państwa. To spotkanie to nic innego jak rozprawa administracyjna, regulowana przepisami kodeksu postępowania administracyjnego. Rozprawa administracyjna Zgodnie z artykułem 89 kodeksu (...)

 • Porada prawna na temat rozprawa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat rozprawa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zmiana opiekuna prawnego

  . odebranie osoby pozostającej pod opieką jest możliwe tylko po przeprowadzeniu rozprawy. Rozprawa w postępowaniu nieprocesowym przebiega niemal tak samo jak rozprawa w postępowaniu procesowym. (...)

 • Rozprawa pod nieobecność pełnomocnika pozwanego

  wątpliwości, można wnioskować do sądu, by zaświadczenie było wydane przez lekarza sądowego. postępowanie, odroczenie, rozprawa, pełnomocnik, strona, spółka, choroba, zaświadczenie

 • Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

  Kodeksu postępowania karnego. Przygotowanie do rozprawy Rozdział XII Art. 70. § 1. Rozprawa odbywa się ustnie i jawnie.§ 2. Sąd wyłącza jawność całości lub części rozprawy, jeżeli (...)

 • Stawiennictwo oskarżyciela posiłkowego

  zastosować domniemanie, iż pismo zostało doręczone, i dalej prowadzić postępowanie. doręczenie, oskarżyciel posiłkowy, stawiennictwo, nieobecność, posiedzenie, rozprawa

 • Skutki prawne cofnięcia pozwu przed rozprawą

  przed sąd wykonania umowy, z której wypływa wierzytelność, a nie miejsca wykonania umowy powierniczego przelewu wierzytelności. postępowanie przed sądem, rozprawa, cofnięcie pozwu, skutki prawne, (...)

 • Informacja o terminie rozprawy karnej

  terminie rozprawy. rozprawa, postępowanie karne, procedura, jawność, publiczność, informacja o terminie rozprawy, termin

 • Rozprawa administracyjna

  Na czym polega rozprawa administracyjna? Po jakim czasie od złożenia wniosku, który będzie rozstrzygany poprzez rozprawę administracyjną musi się ona odbyć? Rozprawa ma dotyczyć wydania decyzji (...)

 • Gdy jesteś w sporze z TP lub Pocztą... – regulamin działania stałych polubownych sądów konsumenckich

  superarbiter i protokolant. Rozprawa odbywa się bez względu na niestawiennictwo jednej lub obu stron, chyba że przed rozpoczęciem rozprawy strona wniosła o jej nieprzeprowadzanie i wykazała, że nie (...)

 • Rozprawa apelacyjna

  następnej rozprawy.     apelacja, rozprawa, postępowanie odwoławcze, postępowanie karne, postępowanie cywilne

 • Rozwód pod nieobecność małżonka

  na orzeczenia rozwodu z winy męża. Co do zasady też rozprawa odbywa się bez względu na niestawiennictwo jednej ze stron. Zasadę tą przełamują jednakże dwa przepisy. Zgodnie z pierwszym z nich (...)

 • Sądy UE

  się rozprawa jawna. W jej toku sędziowie mogą zadawać pytania przedstawicielom stron. Sędzia sprawozdawca streszcza w zwięzłym sprawozdaniu na rozprawę przedstawiony stan faktyczny i argumenty

 • Niestawiennictwo oskarżonego a choroba dziecka

  . postępowanie karne, niestawiennictwo, nieobecność, dziecko, opieka, oskarżony, odroczenie, rozprawa

 • Obecność uczestnika na rozprawie w sprawie spadku

  przedstawionej przez Pana sytuacji rozprawa nie odbyła się, lecz uległa odroczeniu. W myśl art. 214 kodeksu postępowania cywilnego, rozprawa ulega odroczeniu, jeżeli sąd stwierdzi nieprawidłowość (...)

 • Data doręczenia wezwania a odroczenie rozprawy

  , wezwanie, termin, 7 dni, rozprawa, sąd, zawiadomienie, odroczenie, prawo, obrona, wezwanie, obowiązek, 3 dni

 • Termin rozpatrzenia odwołania przez Izbę

  , przekroczenie, zawiadomienie, rozprawa, wyznaczenie, jawna, Prezes, Urząd Zamówień Publicznych

 • Zmiany w Ordynacji podatkowej na 2007 rok

  zmianie niektórych innych ustaw (Dz. U. 2006 r., Nr 217, poz. 1590); Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. 1997 r., Nr 137, poz. 926, ze zm.) kontrola, rozprawa

 • Przedawnienie a zwieszenie postępowania

  ) nastąpić dopiero po dokładnym zapoznaniu się z aktami sprawy  Z przedstawionego opisu sytuacji nie wynika bowiem z jakiego powodu rozprawa została odroczona. Warto jednak w tym przypadku zwrócić

 • Odezwa sądu cywilnego

  odezwy sądu w S. odbędzie się tam rozprawa o zapłatę (z mojego powództwa przeciwko temuż dłużnikowi). Nie rozumiem - czy rozprawa została przeniesiona z sądu właściwego miejscowo dla (...)

 • Nagrywanie posiedzenia sądowego

  pokrzywdzonego rozprawa odbywa się jednak jawnie. Wniosek oskarżonego nie ma tu żadnego znaczenia. Z pytania wynika, że sprawa dotyczy oskarżenia Pana o pobicie. Nie jest to zatem sprawa o pomówienie, (...)

 • Postępowanie prywatnoskargowe

  . Zgodnie z art. 359 kodeksu postępowania karnego niejawna jest rozprawa, która dotyczy sprawy o pomówienie lub znieważenie; na wniosek pokrzywdzonego rozprawa odbywa się jednak jawnie. Zatem (...)

 • Posłowie dyskutują o nagrywaniu rozpraw

  synchronizacji tekstu z obrazem i dźwiękiem. Z przeprowadzonych testów wynika, że rozprawa prowadzona przy użyciu zapisu audio-video trwa około 1/3 krócej niż taka sama rozprawa (...)

 • Spór kompetencyjny przed TK

  Piotr Kownacki. Rozprawa dotyczy wniosku Premiera o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego między głową państwa a szefem rządu o reprezentację Polski podczas szczytów UE. Minister Kownacki w (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • rozprawa

  witam Mam problem zabrano mi prawo jazdy za jazdę po alkoholu i mam pytanie ile teraz mam czekać na rozprawę?Z góry dziękuję witam. moje (...)

 • Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

  Wkrótce mam rozprawę rozwodową. Ja i mój mąż mamy adwokatów i pewnie damy sobie nieźle "czadu". Mąż wniósł o rozwód mimo że mamy maleńkie (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • Jak wygląda rozprawa pojednawcza, i czy zawsze jest ona przeprowadzana?????

  Jak wygląda rozprawa pojednawcza, i czy zawsze jest ona przeprowadzana????? Jak sama nazwa wskazuje rozprawa pojednawcza ma na celu pogodzenie rozwodzących (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane