Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obowiązkowe stawinnictwo na rozprawie

  stawiennictwa, żądanie w piśmie procesowym rozpoznania sprawy pod nieobecność strony (w tym wypadku powoda) odniesie zamierzony skutek. Wniosek o rozpoznanie sprawy pod nieobecność (...)

 • Rozwód na odległość

  procesowego – przepis nie wymaga bowiem osobistego stawiennictwa. Nie wystarczy tu natomiast wniosek o rozpoznanie sprawy pod nieobecność powoda. Pozostaje jeszcze kwestia posiedzenia (...)

 • Obecność na rozprawie sądowej

  stron lub jednej z nich osobiście albo przez pełnomocnika, mimo że wnosiły o rozpoznanie sprawy pod ich nieobecność. obecność, nieobecność, rozpoznanie sprawy pod (...)

 • Porada prawna na temat rozpoznanie pod nieobecność

  Nie szukaj dłużej informacji na temat rozpoznanie pod nieobecność, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Obecność pozwanego - zasądzenie alimentów

  rozpoznanie sprawy pod nieobecność strony dotyczy tylko powoda, nie strony pozwanej. Inną kwestią jest natomiast sprawa doręczenia pism stronie pozwanej. W przypadku bowiem podwójnego (...)

 • Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

  zawierać pouczenie, iż rozprawa może być prowadzona pod nieobecność obwinionego jako zaoczna oraz pouczenie o możliwości przymusowego doprowadzenia obwinionego na rozprawę.§ 3. Zawiadomienie (...)

 • Postępowanie uproszczone przed sądem karnym

  zaoczny doręcza się oskarżonemu. Wyrok wydany po rozpoznaniu sprawy pod nieobecność oskarżonego może być przez niego zaskarżony jedynie apelacją, natomiast wyrok zaoczny - sprzeciwem lub (...)

 • Doręczenie wyroku zaocznego

  wcześniej wskazywaliśmy, wnioskował Pan w pozwie o przeprowadzenie rozprawy pod nieobecność powoda. Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 18 marca 1981 r. (I PRN 8/81) stwierdził, iż rozpoznanie (...)

 • Rozprawa pod nieobecność pozwanego

  bezpośredniego uczestnictwa w toku procesu. Jeżeli sąd ten wniosek pozwanego uzna, a pozwany nie stawi się na rozprawę, rozprawa będzie toczyła się pod nieobecność pozwanego i nie wpłynie (...)

 • Niestawiennictwo obu stron na rozprawie

  niestawiennictwa stron w tym przypadku? Co do zasady stawiennictwo stron na rozprawie jest fakultatywne, tzn. rozprawa odbywa się również pod nieobecność stron, chyba że przewodniczący nałoży (...)

 • Apelacja karna od wyroku zaocznego

  zaocznego, wydanego po rozprawie przeprowadzonej pod nieobecność oskarżonego i bez udziału obrońcy. Tu zupełnie dwie różne sytuacje procesowe, a ich odróżnienie ma nade wszystko znaczenie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Rozprawa o alimenty

  Jak wygląda sprawa o alimenty? Chodzi mi już o rozprawę w sądzie? Czy na sali jesteśmy tylko my, tzn. rodzice dziecka, czy ktoś jeszcze? O co sąd (...)

 • Moje zarobki a alimenty na dziecko mojego męża

  Czy ktoś może mi powiedzieć co powinnam zrobić, mój narzeczony jest po rozwodzie i ma z pierwszego małżeństwa 1 dziecko. Zamierzamy wziać ślub, (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  Zlozylam pozew o przyznanie wladzy rodzcielskiej.w tym momencie maz przetrzymuje dziecko[3-letnia coreczke]u siebie w domu,nie pozwalajac mi na swobodne (...)

 • pomocy!!

  Witam Jestem mamą pięciorga dzieci w wieku 10, 12, 13, 15 i 17 lat.Postaram sie po krótce przedstawić moja sytuacje Od ponad pięciu lat ich ojciec (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane