Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców od 2018 roku

  . Czy JPK_VAT powinien uzgadniać się z danymi zawartymi w deklaracji VAT? Zarówno JPK_VAT, jak i deklaracja VAT powinny być odzwierciedleniem ewidencji zakupów (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  związanej z produkcją energii ze spalanego surowca. W tym zakresie korzysta on z usług podwykonawców – B i C (podatnicy VAT czynni), którzy wykonują wynikające z (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  jako podatnika VAT UE i powiadamia go o powyższym. Na marginesie należy również zauważyć, iż równoznaczne z wykreśleniem podatnika z rejestru jako podatnika VAT-UE jest oczywiście (...)

 • Porada prawna na temat rozliczenie vat z faktury za piecyk gazowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat rozliczenie vat z faktury za piecyk gazowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  z tytułu których przychody zostały wymienione w art. 12 ust. 1-6 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176, z (...)

 • Rozliczenia podatkowe transakcji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego

  za świadczenie usługi finansowej, do której znajdzie zastosowanie zwolnienie z podatku VAT. Podstawa prawna: art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy o VAT.  Obowiązek podatkowy z (...)

 • Wystawianie faktur

  PKWiU ex 58.14.1), z wyjątkiem usług, do których stosuje się art. 28b, stanowiących import usług; z upływem terminu płatności - w przypadku faktury z tytułu: dostaw (...)

 • Kontrahenci małego podatnika

  naliczonego z faktury VAT-MP”.  Według drugiego stanowiska odliczenie całości podatku naliczonego z faktury VAT-MP jest możliwe dopiero z chwilą (...)

 • Faktury i noty korygujące oraz duplikaty faktur

  oryginał faktury lub faktury korygującej ulegnie zniszczeniu albo zaginie, to sprzedawca na wniosek nabywcy ponownie wystawia fakturę lub fakturę korygującą, zgodnie z danymi zawartymi (...)

 • Stosowanie ustawy o STIR

  VAT, w których nie wykazał sprzedaży lub nabycia towarów lub usług z kwotami podatku do odliczenia;  art. 96 ust. 9a pkt 4 ustawy o VAT - podatnik wystawiał faktury (...)

 • Split Payment, na czym polega mechanizm podzielonej płatności

  urzędu skarbowego. Na co mogą być przeznaczone pieniądze z rachunku VAT? Środki z rachunku VAT mogą być wykorzystane do uregulowania kwoty VAT wykazanej w fakturze z (...)

 • Czy opłaca się wybór metody kwartalnego rozliczenia VAT?

  , obowiązek podatkowy, metoda kasowa rozliczeń z VAT, mały podatnik, kwartalne deklaracje VAT-7K, kwartalne rozliczenie, rejestracja, druk VAT-R

 • Dokumentowanie sprzedaży komisowej

  ewidencji VAT komitenta następuje w oparciu o wystawioną uprzednio fakturę).   Rozliczenie takiej faktury (ujęcie w ewidencji oraz deklaracji VAT) nastąpić powinno w okresie (...)

 • Jak zmienić sposób płacenia podatków i prowadzenia księgowości?

  wystąpiła zmiana przeznaczenia. Jeżeli zatem z opodatkowania działalności z VAT zrezygnujesz w styczniu, to korektę tą powinieneś wykazać w deklaracji za styczeń (łącznie (...)

 • Data księgowania faktury w PKPiR i rejestrach VAT

  wykonana usługa elektroniczna, a jedynie data wystawienia faktury wewnętrznej.    Za sprawą wspólnotowego rozporządzenia ustanawiającego środki wykonawcze do VI Dyrektywy VAT (...)

 • Powiadomienia ws. korekty JPK_VAT

  >Adres e-mail< w JPK_VAT. ##baner## Wstępna analiza JPK_VAT wykazała ponad 85 tys. podejrzanych faktur 94,5% przedsiębiorców złożyło w terminie JPK_VAT za styczeń (...)

 • Opłaty na rzecz organizacji zbiorowego zarządzania a VAT

  podmiotów zobowiązanych wymienionych w tych przepisach i rozliczyła podatek należny z tego tytułu, dokumentując pobór tych opłat fakturą, zrezygnuje z dokonywania korekty rozliczeń (...)

 • Kiedy powstaje obowiązek podatkowy u podatnika VAT stosującego metodę kasową?

  ;rozporządzeniem w sprawie faktur VAT”. Kiedy i jak należy wystawić fakturę? Obowiązek podatkowy powstaje z chwilą otrzymania całości lub części należności, z tym że (...)

 • Uproszczenie VAT-u

  2008 r. prawo do odliczenia VAT naliczonego będzie mogło zostać zrealizowane w deklaracji za okres, w którym otrzymano fakturę (lub w którym upłynął termin płatności) bądź (...)

 • Jakie zmiany szykują się w VAT?

  ;wnież związane z dodaniem art. 33a i wprowadzeniem możliwości rozliczania podatku związanego z importem w deklaracji. Zmiana ta wprowadza zasady odliczania podatku z tytułu importu według (...)

 • Deklaracje VAT i informacje podsumowujące

  ” należy składać w odniesieniu do druków VAT-7, VAT-7K, VAT-8, VAT-12). Deklaracja VAT-7 i terminy jej składania Deklaracja VAT-7 jest najczęściej składaną (...)

 • Zakup i sprzedaż towaru przed rejestracją VAT

  rejestracji i czy ma prawo w tej sytuacji do odliczenia podatku naliczonego VAT z faktur od zakupionych towarów, usług? Kwestie skorzystania z uprawnienia do odliczenia podatku VAT (...)

 • JPK_VAT - obowiązek wszystkich podatników VAT

  (JPK_VAT). Obowiązek złożenia pliku JPK_VAT za styczeń upływa 26 lutego 2018 r. Plik można wysłać od 1 lutego br. za pośrednictwem bezpłatnych aplikacji udostępnianych przez (...)

 • VAT do zmiany

  – W kierunku jednolitego unijnego obszaru VAT Pytania i odpowiedzi na temat proponowanych narzędzi służących do zwalczania oszustw związanych z VAT Plan działania w sprawie (...)

 • Prawo do odliczenia podatku naliczonego u podatnika stosującego metodę kasową

  za kwartał, w którym: uregulowali całą należność wynikającą z otrzymanej od kontrahenta faktury, dokonali zapłaty podatku wynikającego z dokumentu celnego, z uwzględnieniem (...)

 • Umowa barterowa a obowiązek wystawiania faktur

  . Jeśli podmioty dokonujące barteru są podatnikami VAT, każda ze stron umowy powinna naliczyć podatek należny od tej transakcji. Jeżeli jeden z kontrahentów jest zwolniony z VAT, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • problem z kominem

  w zeszlym roku stworzyliśmy wspolnote, w tym roku podczas inwentaryzcji, kominiarze stwierdzil,i ze mam zle podłączony piecyk gazowy, gdyz piec węglowy (...)

 • Podział majątku

  Komu należy się dom wybudowany na działce nalężącej do jednego ze współmałżonków (niezamieszkały). Jak spłacić drugą stronę stronę wg (...)

 • Bierny prezes spółdzielni mieszkaniowej

  Mam problem z prezesem spółdzielni mieszkaniowej. Mam w mieszkaniu zamontowany piecyk gazowy, który jest niewygodny, ponieważ połowa wody, która (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane