Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podatek dochodowy od osób fizycznych

  W 2005 z fundacji otrzymałem dofinansowanie do pobytu w sanatorium. Jedynym kryterium przy udzielaniu dofinansowania, była dokonana przeze mnie darowizna niewielkiej kwoty na jej rzecz. Na początku

 • Ulga rodzinna do rozliczenia za 2008 rok

  :Ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn.: Dz. U. 2000 r., Nr 14, poz. 176, ze zm.) ulga na dzieci, rodzinna, rozliczenie roczne, zeznanie, 2008 (...)

 • Zeznanie podatkowe

  maja 2005). Złożenie wniosku o wspólne opodatkowanie po terminie, bądź złożenie wniosku w terminie, lecz bez podpisu jednego z małżonków skutkuje utratą uprawnienia do wspólnego rozliczenia. (...)

 • Opinia prawna na temat rozliczenie roczne z alimentów

  Nie szukaj dłużej informacji na temat rozliczenie roczne z alimentów, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Preferencyjne wspólne rozliczenie małżonków

  Niemczech. Tak regulacja wynika z tego, że w Niemczech może być opodatkowany tylko dochód Pani męża jako dochód z pracy najemnej wykonywanej na terytorium Niemiec.  Wynika to z (...)

 • Kiedy i jak małżonkowie mogą wspólnie rozliczyć się z podatku dochodowego?

  jednego z małżonków mają zastosowanie przepisy dotyczące opodatkowania dochodów z działalności gospodarczej lub z działów specjalnych produkcji rolnej opodatkowanej (...)

 • Ulgi i preferencyjne rozliczenie

  rozliczenie się wspólnie z małżonkiem oraz wykorzystanie ulgi z tytułu użytkowania sieci Internet. Zgodnie z art. 6 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, małżonkowie (...)

 • PIT 2012. Emeryt i rencista muszą się rozliczać?

  -37, uwzględniając informacje przesłane z ZUS oraz osiągnięte w zeszłym roku przychody. Taka sama zasada dotyczy rolników. – Jeżeli świadczeniobiorca otrzyma z KRUS PIT-40A i poza (...)

 • Przedsiębiorca rozliczy podatki bez wizyty w urzędzie

  można złożyć bez stosowania bezpiecznego podpisu: PIT – 16 wniosek o zastosowanie opodatkowania w formie karty podatkowej; PIT-16Z - Informacje o zmianach we wniosku o zastosowanie opodatkowania (...)

 • Złóż PIT-12 i zapomnij o rocznym rozliczeniu z fiskusem

  to dochody z odpłatnego zbycia nieruchomości i praw majątkowych, z kapitałów pieniężnych, z działalności gospodarczej opodatkowanej stawką liniową 19% lub przychody opodatkowanie (...)

 • PIT 2013. Emeryt i rencista muszą się rozliczać?

  -37, uwzględniając informacje przesłane z ZUS oraz osiągnięte w zeszłym roku przychody. Taka sama zasada dotyczy rolników. – Jeżeli świadczeniobiorca otrzyma z KRUS PIT-40A (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Rozliczenie roczne z małoletnim dzieckiem

  Witam, rozwód uzyskałam pod koniec 2007 roku, sąd przyznał prawa rodzicielskie obojgu rodzicom, a miejsce zamieszkania razem z matką. Moje pytanie (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Alimenty

  Witam. Mam pytanie.Wychowuje mnie mama gdyż ojciec porzucił ją i mnie, niestety moje kontakty z mamą coraz bardziej się pogarszają i tylko czekam (...)

 • Rozliczenie otrzymywanych alimentów

  Witam wszystkich. Od niedawna jestem ojcem płacącym alimenty. Czytam posty na tym forum i zastanawiam się nad jedną rzeczą. Moja jeszcze żona( wystąpiłem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane