Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak unikniesz podwójnego opodatkowania? Metoda zaliczenia

  przyznają podatnikom prawo odliczania takiego podatku pobranego u źródła w kolejnych latach. W Polsce nie ma takich przepisów. Jednak gdy państwo nie przewiduje (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  sprzedaż na terytorium Niemiec. W tej sytuacji wysłanie towarów z Polski do własnego magazynu w Niemczech będzie uznawane: za WDT w Polsce za WNT w Niemczech. Spółka (...)

 • Skorzystaj z abolicji podatkowej!

  ;w z pracy metody wyłączenia z progresją. Jeśli podatnik rozliczył się z dochodów z pracy za granicą w polskim urzędzie skarbowym i odprowadził (...)

 • Porada prawna na temat rozliczam sie w norwegi z podatku czy musze tez w polsce

  Nie szukaj dłużej informacji na temat rozliczam sie w norwegi z podatku czy musze tez w polsce, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Pożyczka z zagranicy

  dodatkowo odsetki karne - w tym celu zwracamy sie z prosba o porade, czy powinnismy same sie zglosic w tej sprawie do urzedu, czy lepiej w takiej sytuacji (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  (ROPS), będące jednostkami im bezpośrednio podległymi. W Polsce funkcjonuje 16 ośrodków, po jednym w każdym województwie.  Gdy rodzic przebywa w innym (...)

 • Opodatkowanie dochodu z pracy za granicą

  przykład obrazujący sposób obliczania podatku. Przykład Podatnik w 2004 r. uzyskał następujące dochody: w Polsce 30.000,00 zł, w Holandii 80.000,00 zł. Suma dochodów (...)

 • Opodatkowanie dochodu uzyskanego za granicą (USA)

  sposób łączą się? Z banku polskiego jako osobie zagranicznej przysłano mamie IFT-1R z przychodami z rachunku bankowego jaki mama ma w Polsce (są to przychody w wysokości (...)

 • PIT-38 a ograniczony obowiązek podatkowy

  sytuacji mam obowiązek płacenia podatku oraz rozliczania się na formularzu PIT-38 od dochodów z inwestycji na polskiej giełdzie, podczas gdy w kraju, w którym mieszkam i rozliczam (...)

 • Opodatkowanie materiału szkółkarskiego z uprawy

  W obecnym czasie rozliczam sie w Polsce na zasadzie ograniczonego obowiązku podatkowego (najem mieszkania). Chciałabym założyć prywatną plantację choinek. Czy od (...)

 • Jakie zmiany szykują się w VAT?

  związanego z importem w deklaracji. Zmiana ta wprowadza zasady odliczania podatku z tytułu importu według analogicznych zasad jak przy wewnątrzwspólnotowym nabyciu (w deklaracji). Zmiana (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • ślub z obywatelem Turcji

  Mam narzeczonego ,który jest obywatelem z Turcji.Planujemy ślub.Czy mam sie czegos obawiać?Może ktoś ma za męża Turka? (kaśka) Kasia mam dokładnie (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane