Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Narodowy Program Mieszkaniowy i nowy rodzaj najmu

  mieszkania komunalne, lokale socjalne, mieszkania chronione noclegownie lub schroniska dla bezdomnych. Chodzi też o wsparcie budownictwa społecznego. Ze środków publicznych udzielane są (...)

 • Egzekucja czynszu od syna lokatora spółdzielni

  wypadu, gdyby tytuł egzekucyjny został wystawiony także przeciwko temu synowi. egzekucja, główny lokator, czynsz, syn, odpowiedzialność, zaległości czynszowe, komornik

 • Regulowanie czynszu w TBS

  przypadku towarzystw budownictwa społecznego nie nastąpi uwolnienie czynszów, a więc towarzystwa te nie będą mogły dyktować wolnych cen czynszów za mieszkania czynszowe. Dopóki więc nie (...)

 • Porada prawna na temat rozkwaterowanie mieszkania czynszowe

  Nie szukaj dłużej informacji na temat rozkwaterowanie mieszkania czynszowe, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • „Bank ziemi” przejmie nieruchomości...

  . Gminy, na gruntach otrzymanych z KZN, będą mogły też budować czynszowe mieszkania komunalne, media (np. wodociągi, kanalizacja) i drogi, które służyłby społeczności lokalnej. Działalność

 • TBS-y budują tanio, ale byle jak

  tego prawo. Izba przypomina, że najemca mieszkania w TBS nie może być właścicielem innego mieszkania lub domu w tej samej miejscowości oraz musi mieć dochód nie przekraczający określonego

 • Jaka część majątku wspólnego nie podlega podziałowi po ustaniu małżeńskiej wspólności majątkowej?

  zmuszona była co jakiś czas sięgać po środki z lokaty, żeby zaspokoić podstawowe potrzeby swoje oraz dzieci – pieniądze te wydatkowała min. na opłaty czynszowe, wycieczki szkolne dzieci, (...)

 • Zaspokojenie zwykłych potrzeb rodziny a odpowiedzialność małżonków

  naprawą urządzeń domowych, zakup pomocy szkolnych, prasy. Przykład: Za należności czynszowe spółdzielni budownictwa mieszkaniowego są solidarnie odpowiedzialni oboje małżonkowie (nawet z (...)

 • Egzekucja długu za niepłacony czynsz

  Jestem właścicielka kamienicy w Poznaniu; kamienica wymaga pilnie remontu. Dwa mieszkania zajmują rodziny od kilku lat nie płacące czynszu. Jak odzyskać zadłużenie czynszowe? Nadmieniam, że (...)

 • Zaległy czynsz a spadek

  spadkobierca odpowiada także za długi spadkowe, w tym za zaległości czynszowe. Jednakże z uwagi na to, że jest to osoba nie mająca pełnej zdolności do czynności prawnych, prawo przewiduje, że (...)

 • Nowelizacja rozporządzenia o wsparciu społecznego budownictwa czynszowego

  inwestorów w ramach III edycji programu, które w są obecnie weryfikowane, obejmują budowę około 2.250 mieszkań. wsparcie, społeczne budownictwo czynszowe, budowa, mieszkania

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • MIESZKANIE WOJSKOWE A ROZWÓD

  Według ustawy o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych RP byłej małżonce rozwiedzionej z żołnierzem zawodowym przysługuje lokal zamienny (tzw. rozkwaterowanie). (...)

 • Mieszkanie służbowe a rozwód

  Jestem w trakcie procesu rozwodowego od lipca 2000r. W tym samym czasie moja zona przeniosla sie do innego miasta. Uplynelo juz 1,5 roku. Mamy mieszkanie (...)

 • wykwaterowanie z mieszkania komunalnego

  Mam ogromny problem. Mieszkamy w mieszkaniu komunalnym 3 pokojowym 51 metrów, to jest budynek szkolny, na samej górze są mieszkania, z drugiej strony (...)

 • Mieszkanie w dyspozycji policji

  Mam ogromny problem z "moim" mieszkaniem,zajmuję lokal tzw.policyjny (ojciec pracował w policji)jestem tam zameldowana od zawsze,niestety po (...)

 • Mieszkania w wojsku po rozwodzie

  Wydaje mi się, że sprawa przydziału mkieszkania, po rozwodzie, w armii jest nie rozwiązana. Co ma zrobić Oficer, gdy była żona nie wyraża zgody (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane