Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Postępowanie rozgraniczeniowe

  również przeprowadzenia postępowania rozgraniczeniowego). nieruchomość, prawo własności, zamiana, akt, notarialny, postępowanie rozgraniczeniowe, granice, geodeta, rozgraniczenie

 • Bezprawnie przesunięte granice nieruchomości

  potwierdzi się, że nastąpiło przekroczenie granicy przy wznoszeniu u rządzenia, to roszczenia właściciela kształtują się w sposób wyżej opisany. nieruchomość, granica, rozgraniczenie, budowla, (...)

 • Rozgraniczenie nieruchomości sąsiadujących

  kto ma rację. Może dojść do tego, że przyzna tę część nieruchomości sąsiadowi z obowiązkiem odpowiedniej dopłaty. Wyznaczenie granicy przez geodetę nie ma charakteru skutecznej ugody. rozgraniczenie

 • Porada prawna na temat rozgraniczenie granic budynku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat rozgraniczenie granic budynku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • rozgraniczenie nieruchomości

  stronami spór, a z dokumentów nie wynika przebieg granic, geodeta powinien namawiać strony do ugody, przedstawiając możliwości rozstrzygnięcia sporu. rozgraniczenie, granice, (...)

 • Rozgraniczenie między nieruchomościami

  postępowaniu sądowym? Czy w takiej sytuacji, kiedy właściciele sąsiadującej nieruchomości nie zgadzają się na rozgraniczenie konieczne jest pozwanie wspólnoty mieszkaniowej czy też rozgraniczenie (...)

 • Odległość ściany od granicy działki...

  odległości mniejszej niż 8 m od ściany istniejącego na sąsiedniej działce budowlanej budynku mieszkalnego, budynku zamieszkania zbiorowego lub budynku użyteczności publicznej, lub (...)

 • Spór z sąsiadem o ustawienie budynku i ogrodzenia - opinia prawna

  istnieje budynek ze ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych albo wydano decyzję o pozwoleniu na budowę tak usytuowanego budynku, dopuszcza się sytuowanie ściany budynku bez otworów okiennych (...)

 • Rozgraniczenie a powództwo negatoryjne

  przestępstwo z art. 277 kk.W razie wszelkich wątpliwości, prosimy o kolejne pytania. powództwo negatoryjne, rozgraniczenie, ustalenie granic, sporne granice, nieruchomość, droga, służebność, (...)

 • Procedura przeprowadzenia rozgraniczenia nieruchomości

  a nie prawa. Jak wskazuje się w doktrynie przesłanką wszczęcia postępowania rozgraniczeniowego, czyliprowadzącego do ustalenia przebiegu linii granic, jest również brak ustalonych granic. (...)

 • Kiedy można budować w granicy ?

  inwestora i możliwości usytuowania budynku w odległości zgodnej z przepisami. Organ winien kwestie usytuowania budynku w granicy działki skarżącego rozważyć w kontekście ograniczeń, które (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • rozgraniczenie przed sądem a zasiedzenie

  Witam. Mam taki oto problem. Od około 20 lat sąsiad użytkuje fragment mojego pola. Jest to pas przygraniczny. Aby mu to udowodnić zleciłem geodecie (...)

 • Problem z sąsiadem i granicą działki

  Witam. Rodzice przepisali mi działkę wraz z budynkiem mieszkalnym i budynkami gospodarczymi. Po wszystkim okazało się, że jeden z budynków gospodarczych (...)

 • Granica działki

  Witam! Mam pewien problem z moim sąsiadem. Postaram się jak najdokładniej opisać moją sytuację. Jakieś 25 lat temu wybudowaliśmy dom, w którym (...)

 • pszczoły sąsiada

  mam domek letniskowy na nieruchomości ktora graniczy z zabudowaniami osoby zajmującej się pszczołami, podczas ostatniej wizyty na dzialce okazało (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane