Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ulga remontowa a dom letniskowy

  przewidzianych wymogów uprawniających zastosowanie przedmiotowej ulgi. „Wydatki na rozbudowę domu letniskowego, który ma służyć zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych podatników podlegają (...)

 • Budynek mieszkalny a letniskowy

  , budynek mieszkalny od letniskowego? Prawo budowlane nie definiuje pojęcia domu letniskowego, choć odróżnia tego typu budynki wśród kategorii obiektów budowlanych. Budynki mieszkalne (...)

 • Premia gwarancyjna na zakup mieszkania

  własności lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego; - przystąpienia do użytkowania wybudowanego własnego domu jednorodzinnego; - uzyskania własności domu jednorodzinnego (...)

 • Porada prawna na temat rozbudowa domu letniskowego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat rozbudowa domu letniskowego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przeznaczenie środków z kasy mieszkaniowej

  , stanowiącego odrębną nieruchomość, uzyskanie spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego lub prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej, remont domu albo lokalu, o którym (...)

 • Chcesz mieć domek letniskowy? Możesz zapłacić 1450 zł podatku

  podatek od nieruchomości dla domu z naszego przykładu może wynieść aż 3.963 zł. Na potrzeby podatku od nieruchomości wykorzystywana jest definicja działalności gospodarczej zawarta w ustawie o (...)

 • Wykorzystanie środków z kasy mieszkaniowej

  mieszkalnego lub prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej, albo prawa odrębnej własności lokalu mieszkalnego, remont domu albo lokalu, o których mowa w pkt 1 i 2, z wyjątkiem (...)

 • Ulga z tytułu systematycznego oszczędzania

  budownictwa mieszkaniowego (Dz. U. z 2000 r., Nr 98, poz. 1070 z późn. zm.). Z przepisów tych wynika, że celami systematycznego oszczędzania są: nabycie, budowa, przebudowa, rozbudowa lub nadbudowa (...)

 • Ustalenie sposobu użytkowania

  ;domu parterowego”, a nie parteru domu nie oznacza dla użytkownika ograniczenia sposobu korzystania. Określenie dom parterowy wskazywało tylko, jaki dom się tam znajduje. Jeśli było (...)

 • Pozwolenie na budowę a zwrot VAT

  wymaga budowa domu mieszkalnego, a także nadbudowa, rozbudowa lub adaptacja na cele mieszkalne pomieszczeń niemieszkalnych. Nie potrzeba pozwolenia na przeprowadzenie remontu. Jeżeli charakter (...)

 • Wykorzystanie środków z kasy mieszkaniowej

  przy tym, aby nabywając część domu zaspokajał Pan własne potrzeby mieszkaniowe (przy czym nie ma przeszkód, aby były to przyszłe potrzeby mieszkaniowe). Jednocześnie wskazać należy, iż przepisy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Płacenie należności przez współwłaściciela

  Witam, mam pewien problem ze współwłaścicielem. Chodzi o dom mieszkalny, którego właścicielami byli mój ojciec i jego brat. Ojciec przepisał swoja (...)

 • Rozbudowa domu

  Witam Jakie dokumęty potrzebne są do rozbudowy domu(dobudowa klatki schodowej +adaptacja poddasza)? Czy starostwo wymaga potwierdzenie (mapa)drogi dojazdowej (...)

 • Nowe ciuchy matki za alimenty na dziecko

  Mój facet jest po rozwodzie ,dobrowolnie zgodził sie płacic 400 zł na dziecko.Wszystko było ok do czasu kiedy zaczelismy zauważać że mała chodzi (...)

 • Ulga budowlana

  Czy przysługuje duża ulga budowlana w przypadku budowy domu na działce siedliskowej. (Tomek ) W świetle ostatniej wypowiedzi NSA budowa domu letniskowego (...)

 • POŚWIADCZENIE NIEPRAWDY PRZEZ URZĘDNIKA...

  Witam. Będę b.wdzięczna, jeżeli ktoś zechciałby mi pomóc i wskazać co mogę zrobić w następującej sprawie: 10 lat temu Powiatowy Inspektor (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane