Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dla kogo renta strukturalna?

  to nastąpi w ciągu 6 miesięcy od momentu, w którym rolnik złożył wniosek o przyznanie renty. Wracając do wysokości renty, jeżeli rolnik w związku z podjętymi staraniami o rentę przenosi (...)

 • Jak od 1 stycznia 2005 r. ustalić podstawę wymiaru składek na ubezpieczenie zdrowotne rolników?

  równa lub wyższa od 0,50 złotego, lub w dół, jeżeli jest niższa od 0,50 złotego. W przypadku, gdy wpłata składki na ubezpieczenie zdrowotne została dokonana po terminie, rolnik jest obowiązany (...)

 • Rolnik ryczałtowy

  VAT. Jednakże z drugiej strony oznacza to także, iż rolnik ryczałtowy w zasadzie nie ma żadnych uprawnień w zakresie wystawiania dokumentów na rzecz nabywców towarów (poza oświadczeniem o zwolnieniu (...)

 • Porada prawna na temat rolnik

  Nie szukaj dłużej informacji na temat rolnik, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Otworzenie działalności gospodarczej przez rolnika

  , by nadal opłacać składki KRUS, a nie ZUS.Pierwszym warunkiem jest to, by rolnik podlegał  w pełnym zakresie z mocy ustawy ubezpieczeniu KRUS. Ubezpieczeniu podlega z mocy ustawy rolnik (...)

 • Rolnik VAT-owcem

  najmniej 3 kolejnych miesięcy poprzedzających bezpośrednio miesiąc, od którego rolnik ten rezygnuje ze zwolnienia. Przepisy nie wymagają natomiast, aby przed przejściem na ogólne zasady opodatkowania (...)

 • Ubezpieczenie społeczne rolników

  ubezpieczenie, zaś ustaje – z ostatnim dniem kwartału, w którym ustało ubezpieczenie. Ubezpieczenie, społeczne, rolnik, przesłanki

 • Przejście na KRUS osoby prowadzącej działalność

  , ubezpieczenie, rolnik

 • Umowy o dzieło a ubezpieczenie w KRUS

  w ZUS od rozpoczęcia działalności gospodarczej to nie został zachowany okres ciągłości ubezpieczenia. twórca, ubezpieczenie, rolnik

 • Przejście z ZUS do KRUS

  objęcia ubezpieczeniem, że to żona wykonuje większość prac. Z mocy ustawy objęci są ubezpieczeniem społecznym rolnik (min. 1 h przeliczeniowy) i jego domownik (np. żona), jeżeli rolnik (...)

 • Wysokość składek KRUS

  , składka na ubezpieczenie, rolnik, składka, ubezpieczenie

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kruz A ZUS opłaty

  Czy można będąc rolnikiem nie płacić Zusu z pensji szeregowego pracownika - tj osoby fizycznej. (214235) Trzeba zlikwidować kruz. Bla dobra wszystkich (...)

 • uciążliwy sąsiad rolnik

  Witam Piszę do Państwa o pomoc ponieważ od pewnego czasu borykam się z problemem sąsiada rolnika który na swoje pole(do tej pory obsiewane plonami) (...)

 • Prawo pierwokupu gruntów rolnych z ANR

  Witam, od blisko 10 lat dzierżawię część działki rolnej z Agencji Nieruchomości Rolnych. Całość działki to ok 8 ha z czego ja dzierżawię 3 (...)

 • gdzie wpłacać składki?

  takie pytanie odnośnie składek, gdy rolnik prowadzący działalność gospodarczą i zarówno świadcząc usługi na umowe zlecenie, to czy podlega ubezpieczeniu (...)

 • Brak podpisu posiadacza na wydanym mu urzędowym dokumencie

  Mam specyficzne pytanie w związku z trwającym sporem spadkowym. Mianowicie. Czy brak podpisu właściciela legitymacji, na legitymacji potwierdzającej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane