Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  redukcja ubóstwa wśród najmłodszych” – powiedziała minister Elżbieta Rafalska.     Czym jest Program „Rodzina 500 plus”? Program „Rodzina (...)

 • Złóż wniosek o 500+

  zewnętrznego serwisu.  ##baner## Kto otrzyma świadczenie? Program Rodzina 500 plus to systemowe wsparcie polskich rodzin. Świadczenie wychowawcze w ramach Programu Rodzina 500 plus (...)

 • Rodzina 500+ w pigułce

  ;lności świadczeń z pomocy społecznej, funduszu alimentacyjnego, świadczeń rodzinnych, dodatków mieszkaniowych.  Rodzina 500 plus w UE Świadczenie wychowawcze nie przysługuje, jeżeli (...)

 • Porada prawna na temat rodzina

  Nie szukaj dłużej informacji na temat rodzina, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Co się zmieni w programie „Rodzina 500+”?

  programie „Rodzina 500+” trafił do konsultacji Co się zmieni w programie „Rodzina 500+” od lipca br.? – to główny temat wtorkowego spotkania minister Elżbiety (...)

 • 500+ na nowy okres świadczeniowy

  ? Program Rodzina 500 plus to systemowe wsparcie polskich rodzin. Świadczenie wychowawcze w ramach Programu Rodzina 500 plus mogą otrzymać rodzice oraz opiekunowie dzieci do 18. roku życia. Rodzina (...)

 • Rząd przyjął projekt rozszerzający program „Rodzina 500+”

  ;praca buduje dobrobyt, ale rodzina daje nam ład społeczny, daje nam siłę”. W jej ocenie program „Rodzina 500+” był przełomem polskiej polityki społecznej, który dał (...)

 • Przegląd wsparcia rodzin i planowane zmiany

  finansowego rodzin. wsparcie rodzin, dzieci, rodzina 500+,

 • 500+ - jak ubiegać się o świadczenie?

  wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego z tytułu programu Rodzina 500+ oraz o świadczenie dobry start. Sprawdź, jak złożyć wniosek o „Rodzina 500 plus” online przez empatia.mrpips.gov.pl

 • Wsparcie dla rodzin zmienione

  Rodziny, świadczenia z funduszu alimentacyjnego, rodzina, rodzic

 • Tyle wyniosą obciążenia podatkowe w 2014 r.

  , bary, stołówki, bufety, uliczne punkty gastronomiczne, automaty sprzedażowe, czy zakwaterowanie (hotele, kwatery prywatne, schroniska, domy wypoczynkowe, kempingi, pozostałe) statystyczna rodzina wydaje

 • Rodzina w prawie cywilnym

  jest ta rodzina i kto do niej należy? Co oznacza pojęcie "rodziny" w prawie cywilnym? Gdy zaczęły się rozpadać szersze związki, zwane rodami, miejsce ich zajęła rodzina wielka, czyli związki (...)

 • Pomoc dla rodziny w UE

  się we Wspólnocie (Dz.Urz. WE Nr L 74 z dnia 27 marca 1972 r. z późn. zm.) świadczenia rodzinne, rodzina, transfer świadczeń, ZUS, zabezpieczenie społeczne, ubezpieczenia społeczne

 • Wniosek o 500+ do końca października

  , UE, dodatek dyferencyjny, Rodzina 500 plus, koordynacja świadczeń

 • Emp@tia Dobry Start - Złóż wniosek o świadczenie „dobry start”

  koszty utrzymania dziecka w MOW. Co do zasady, na dziecko umieszczone w młodzieżowym ośrodku wychowawczym, świadczenie "dobry start" przysługuje. Rodzina zastępcza składa wniosek o świadczenie "dobry (...)

 • Pora na korektę systemu wsparcia rodzin!

  dzieci. Będzie to realizacją zasady równego traktowania przez władze publiczne. Rozwiązanie to powinno wejść w życie 1 stycznia 2019 r.     rodzina, wsparcie, opieka nad dziećmi, (...)

 • Dla kogo świadczenia rodzinne?

  rodzinnego o przysposobienie dziecka), lub rodzina zastępcza, z wyjątkiem rodziny zastępczej zawodowej, nie sprawują lub zaprzestali sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem, w tym w związku z zatrudnieniem

 • „Za życiem” - wsparcie kobiet w ciąży i rodzin

  Karcie Dużej Rodziny (Dz.U. z 2016 r., poz. 785, z późn. zm). wsparcie, kobieta, ciąża, rodzina, „Za życiem”, choroba, dziecko, narodziny, ciężarna, poród, niepełnosprawność, (...)

 • Jaki budżet na rok 2019?

  wprowadzony w tym roku program „Dobry start”. To obok „Rodzina 500+” najważniejszy rodzinny program rządu. Na realizację programu Rodzina 500+ zagwarantowano w przyszłorocznym (...)

 • Jaki jest budżet 2018?

  budżecie przewidziano m.in. środki na kontynuację dotychczasowych, priorytetowych działań rządu, m.in. na finansowanie programu „Rodzina 500 +” (ponad 24 mld zł). Uwzględniono także (...)

 • Projekt ustawy o rodzinach zastępczych i rodzinnych domach dziecka

  niespokrewnionym z dzieckiem rodzinom zastępczym. W kolejnych przepisach określone są zasady na jakich rodzina zastępcza niespokrewniona z dzieckiem uzyskuje status rodziny zawodowej, także zasady podpisywania

 • Nowe zasady wspierania rodzin zastępczych od 11 listopada 2004 r.

  miesięcznie wynagrodzenie w wysokości 80% podstawy. Zawodowa niespokrewniona z dzieckiem rodzina zastępcza o charakterze pogotowia rodzinnego z dniem przyjęcia pierwszego dziecka otrzymuje miesięcznie

 • Zmiany w „Rodzina 500+”

  gorączkowym okresie, wypełnionym nowymi obwiązkami. Oczywiście świadczenie 500+ otrzymają  z wyrównaniem od dnia narodzin dziecka. Źródło: www.gov.pl/web/rodzina (...)

 • Czy dziecko dziedziczy po rodzicach z rodziny zastępczej - opinia prawna

  , że tata mieszkał prawie 200 km ode mnie. Niestety tata zmarł i nie pozostawił testamentu. Jego rodzina wraz z jego nową żoną przeprowadzili postępowanie spadkowe, no i zaczęło się. Moja rodzina (...)

 • Odrzucenie spadku u kilku notariuszy

  , termin do odrzucenia dla dalszej rodziny zaczyna biec dopiero od chwili, w której dowiedzieli się oni o tym odrzuceniu. Z powyższego wynika, że nie jest konieczne, by cała rodzina składała

 • Ile wyniosą świadczenia rodzinne od 1 listopada 2018 r.?

  przysługuje zasiłek rodzinny.     świadczenia rodzinne, zasiłek dla opiekuna, niepełnosprawny, kryteria dochodowe, rodzina, dziecko, zasiłek pielęgnacyjny, opiekun, osoba niepełnosprawna, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ślub z obywatelem Turcji

  Mam narzeczonego ,który jest obywatelem z Turcji.Planujemy ślub.Czy mam sie czegos obawiać?Może ktoś ma za męża Turka? (kaśka) Kasia mam dokładnie (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

 • Budowa szamba na swoją reke w spólnocie mieszkaniowej

  Witam serdecznie wszystkich użytkowników ;) Chciałbym prosić o pomoc. Wpierw przedstawię moją sytuację. Mieszkam w małej wsi w budynku gdzie poza (...)

 • jak odzyskac dziecko??

  Moj problem polega na tym ,iz jestem zona czlowieka ktory z poprzedniego zwiazku (nie malzenstwo) ma dziecko.Chcielibysmy aby chlopiec byl z nami poniewaz (...)

 • Cy to rodzina?

  Moje pytanie brzmi następująco.Moja kuzynka ma dwójkę dzieci obecnie oddała je do domu dziecka. Moja siostra postanowiła wziąść te dzieci do rodzina (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane