Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Projekt ustawy o rodzinach zastępczych i rodzinnych domach dziecka

  sposób, aby prawa dziecka nie naruszały praw rodziców i, przeciwnie, aby prawa rodziców nie naruszały praw dziecka. Prawa rodziców wynikające z ustawy przysługują (...)

 • Rodzina w prawie cywilnym

  . Czym zatem jest ta rodzina i kto do niej należy? Co oznacza pojęcie "rodziny" w prawie cywilnym? Gdy zaczęły się rozpadać szersze związki, zwane rodami, miejsce ich zajęła rodzina wielka, (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  procedurę przyznania prawa do zasiłku, gdyż zasiłek dla bezrobotnych będzie przyznany dopiero od dnia pełnego udokumentowania prawa, tzn. od dnia złożenia kompletu dokumentów wraz z (...)

 • Porada prawna na temat rodzina zastepcza jakie prawa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat rodzina zastepcza jakie prawa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawa i obowiązki rodziców zastępczych

  szczególności wynikających z opieki nad dzieckiem o specyficznych potrzebach.   Jakie prawa i obowiązki ciążą na rodzicach zastępczych względem dziecka? Rodzina zastępcza (...)

 • Nowe zasady wspierania rodzin zastępczych od 11 listopada 2004 r.

  dziecka do rodziny naturalnej. Na jakie wsparcie finansowe może liczyć rodzina zastępcza? Wysokość pomocy pieniężnej na częściowe pokrycie kosztów utrzymania dziecka umieszczonego w rodzinie (...)

 • Czy dziecko dziedziczy po rodzicach z rodziny zastępczej - opinia prawna

  doszczętnie oskubać. Oczywiście twierdzą, że nie mam prawa do niczego, pomimo, że tata zawsze powtarzał, iż wszystko co jest jego należy do mnie. Rozumiem, że w świetle prawa jest jak jest. (...)

 • Kto i w jakiej procedurze wypłaca świadczenia rodzinne?

  znaczenie dla istnienia prawa do świadczenia, na żądanie organu, który je przyznaje, pod sankcją wstrzymania wypłat już ustalonego prawa do danego świadczenia; zasadniczo świadczenia rodzinne (...)

 • Czym jest testament? Wiadomości ogólne

  wykroczy on poza zakreślone ramy (tzn. np. przedmiotem sprzedaży nie będzie broń czy narkotyki). W granicach prawa spadkowego, będącego wszak gałęzią prawa cywilnego, także istnieje pewien (...)

 • Zmiany w świadczeniach rodzinnych

  świadczenia rodzinne, urodziło dziecko, jego rodzina nie utraci prawa do tych świadczeń. Urodzenie przez niepełnoletnie dziecko własnego dziecka powoduje bowiem, że rodzina ponosi zwiększone (...)

 • Ubiegaj się o dofinansowanie samochodu lub prawa jazdy z PFRON!

  prawa jazdy: - dla kosztów kursu i egzaminów - 2,25; w 2008 roku maksymalnie można uzyskać 2.106 zł; - dla pozostałych kosztów uzyskania prawa jazdy - 1,25; zatem na dofinansowanie

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • jak odzyskac dziecko??

  Moj problem polega na tym ,iz jestem zona czlowieka ktory z poprzedniego zwiazku (nie malzenstwo) ma dziecko.Chcielibysmy aby chlopiec byl z nami poniewaz (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Rozwod

  Witam. Moja koleżanka jest rok po ślubie i urodziła dziecko ,które ma już ponad 6 miesięcy. Jej mąż na początku wydawał się dobrym mężem (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • ślub z obywatelem Turcji

  Mam narzeczonego ,który jest obywatelem z Turcji.Planujemy ślub.Czy mam sie czegos obawiać?Może ktoś ma za męża Turka? (kaśka) Kasia mam dokładnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane