Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Od dziś nowe zasady w "Rodzinie na swoim"

  programu na zakup lub budowę domu jednorodzinnego. Rodzina na swoim, kredyt, dopłata, kredyty, single

 • Czyja "Rodzina na swoim"?

  Oto wyjaśnienia MSWiA do artykułu z Newsweek Polska - „Rodzina (VIP-a) na swoim": "Odnosząc się do artykułu Pani Violetty Krasowskiej pt: „Rodzina (VIP-a) na (...)

 • Wstrzymanie dopłat do kredytu rodzina na swoim

  budowę został udzielony kredyt preferencyjny, na cele inne niż zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych. rodzina, na swoim, kredyt

 • Porada prawna na temat rodzina na swoim

  Nie szukaj dłużej informacji na temat rodzina na swoim, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rząd pomoże wynajmować mieszkanie

  , szczególnie młodych rodzin. Poprzednie programy, takie jak "Rodzina na swoim" i "Mieszkanie dla młodych", wspierały relatywnie zamożne osoby, dysponujące zdolnością kredytową. (...)

 • Mieszkanie dla młodych. Projekt trafi do konsultacji

  wartość robót wykończeniowych). (AT) mieszkanie, mieszkanie dla młodych, rodzina na swoim

 • Dynamiczny rozwój programu "Rodzina na swoim"

  Marzec br. był kolejnym miesiącem dynamicznego wzrostu akcji kredytowej w ramach rządowego programu "Rodzina na swoim", realizowanego na podstawie ustawy z dnia 8 września 2006 (...)

 • Mieszkanie dla młodych - nowy program od 2014 roku

  pośrednictwem instytucji kredytującej, w okresie 6 miesięcy od dnia urodzenia lub przysposobienia trzeciego lub kolejnego dziecka.   e-prawnik.pl mieszkanie dla młodych, rodzina na swoim, (...)

 • Złóż wniosek o 500+

  .   Krok 2 – logowanie na PUE ZUS Żeby złożyć wniosek, zaloguj się na swoim profilu na PUE. Aby zalogować się na swój profil na PUE, na stronie (...)

 • Zmiany w MdM. Większe dopłaty dostaną...

  Zainteresowanie ponad trzy razy większe niż programem Rodzina na Swoim i ponad miliard złotych wartości udzielonych kredytów. To bilans pierwszego półrocza działania programu Mieszkanie (...)

 • Mieszkanie dla młodych

  : ustawa z dnia 27 września 2013 r. o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi (Dz. U. 2013 poz. 1304) mieszkanie dla młodych, rodzina na swoim, dopłata, 2014, (...)

 • Opieszałość banków. Jest decyzja UOKiK

  zobowiązania do BIK. Przykładowo: klient nie uzyskał w zeszłym roku kredytu w ramach programu Rodzina na swoim, ponieważ jeden z banków nie poinformował BIK o tym, że zobowiązanie (...)

 • Nowe prawo pomoże młodym zdobyć mieszkanie

  rodzin. „Mieszkanie dla młodych” jest programem skierowanym do zbliżonej grupy docelowej co jego poprzednik, program „Rodzina na swoim”. W nowym programie dopłata (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  dzieci może otrzymać 500 zł na drugie i kolejne dziecko niezalżenie od dochodu. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę, wsparcie otrzyma rodzina także na (...)

 • Jak złożyć wniosek o „500+” oraz wniosek o świadczenie „Dobry Start” na PUE ZUS?

  Krok 2 – zaloguj się na PUE ZUS Aby złożyć wniosek zaloguj się na swoim profilu na PUE. Aby zalogować się na swój profil na PUE, na (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  nianią może zostać podpisana na dowolny okres czasu, np. na czas nieokreślony z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia warunków pracy lub na 2 lata, a następnie przedłużona na (...)

 • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (WYCIĄG)

  ) dochodzie - oznacza to, po odliczeniu kwot alimentów świadczonych na rzecz innych osób: a) przychody podlegające opodatkowaniu na zasadach ogólnych na podstawie przepisów o podatku dochodowym (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  ; przywóz tych wyrobów miał charakter okazjonalny; wyroby te były przeznaczone wyłącznie na własny użytek podróżnego lub jego rodziny lub były przeznaczone na prezenty. - (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  przysługuje mi rodzinne na dzieci ze względu na moje zarobki (przekraczają górną granicę dochodu na członka rodziny). Nie występowałam o alimenty. Mój konkubent - ojciec (...)

 • „Za życiem” - wsparcie kobiet w ciąży i rodzin

  pomóc sprawniej funkcjonować i działać w społeczeństwie. Dofinansowanie można uzyskać, np. na zakup roweru trójkołowego; na zakup sprzętu rehabilitacyjnego, przedmiotów (...)

 • Kodeks karny

  wstępu na imprezę masową w wypadkach wskazanych w ustawie. § 2. Zakaz wstępu na imprezę masową obejmuje wszelkie imprezy masowe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz mecze (...)

 • Jak uzyskać Kartę Dużej Rodziny w wersji elektronicznej?

  technologiom korzystanie z Karty staje się o wiele prostsze. Dostęp do szerokiej oferty ulg i zniżek oraz informacji na ich temat jest już na wyciągnięcie ręki. To duże udogodnienie dla rodzin (...)

 • Kodeks cywilny

  sobą skutki bezpośrednio dla reprezentowanego.Art. 96. Umocowanie do działania w cudzym imieniu może opierać się na ustawie (przedstawicielstwo ustawowe) albo na oświadczeniu reprezentowanego

 • 500+ na nowy okres świadczeniowy

  ŚWIADCZENIA WYCHOWAWCZEGO Wniosek o świadczenie z programu Rodzina 500+ na PUE ZUS Od 1 lipca 2018 r. możesz złożyć wniosek o świadczenie wychowawcze z programu ,,Rodzina 500+’’ (...)

 • Prawa i obowiązki rodziców zastępczych

  , Umieszczenie dziecka w rodzinie zastępczej następuje na podstawie orzeczenia sądu opiekuńczego, choć w razie pilnej konieczności możliwe jest jego powierzenie rodzinie zastępczej na podstawie (...)

 • Rodzina 500+ w pigułce

  , na każde dziecko, na podstawie ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. Świadczenie otrzyma każda rodzina bez względu na stan cywilny rodziców. Może otrzymać (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Rodzina na swoim-zasady

  Witam Mam pytanie gdzie znjadę informacje dotyczace projektu Rodziny na swoim jakie śa zasady?Za wszelkie informacje z góry dziekuję

 • MIeszkanie - jak dostać??

  Jak dostac mieszkanie, kredyt na mieszkanie, rodzina na swoim? Witam , Mieszkam w Bytomiu mam 22 lata i pochodzę z rodziny wielodzietnej, chciałbym (...)

 • Rodzina na swoim-2012 nowe zasady.

  Witajcie, mam nadzieje że wybrałam dobry dział. Proszę powiedźcie Mi, czy są jakieś nowe zasady dotyczące rodziny na swoim? Moja córka z mężem (...)

 • Rodzina na swoim - pytanie dot. rozwodu i zmiany kredytu

  Witam, rok temu zaciągnęlismy z byłym męzem kredyt na budowe domu. Mielismy wspólne mieszkanie, dlatego nie było mozliwości skorzystać z programu (...)

 • Rodzina na Swoim także dla singli!

  Witam Państwa! Po raz kolejny zmianie uległa koncepcja nowelizacji ustawy o Rodzinie na Swoim - być może będą mogli z niej korzystać single, a (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane