Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  przyczyn. Także w przypadku, gdy rodzic zatrudniający nianię przebywa na urlopie bezpłatnym lub nie podlega ubezpieczeniom społecznym z uwagi na zawieszenie działalności gospodarczej , brak jest podstaw (...)

 • Jak osoby samotnie wychowujące dzieci mogą rozliczyć się z PIT?

  zaliczek na podatek dochodowy, bo stanowią one w całości nadpłatę. Natomiast rodzic rozliczy się tylko ze swoich dochodów w zeznaniu PIT-36 lub PIT-37 (w zależności od rodzaju uzyskiwanych

 • Preferencyjne rozliczenie PIT osób samotnie wychowujących dzieci

  podatkowe, dzieci, 2018 rok, rodzic, opiekun prawny, dziecko

 • Porada prawna na temat rodzic

  Nie szukaj dłużej informacji na temat rodzic, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Szkoła w roku szkolnym 2017/2018 - informacje dla rodziców

  , szkolnictwo, reforma edukacji, obowiązek szkolny, ocena, rodzic, zajęcia, stołówka, egzamin

 • Zmiany dla dobra dzieci i rodzin?

  dotyczące natychmiastowych świadczeń alimentacyjnych i rodzinnego postępowania informacyjnego). prawo rodzinne, alimenty, dziecko, rodzic, dzieci, rodzina

 • Emp@tia Dobry Start - Złóż wniosek o świadczenie „dobry start”

  to świadczenie w przypadku wspomnianej uczennicy powinien złożyć jej rodzic. Czy świadczenie będzie przysługuje rodzinie zastępczej, jeżeli dziecko przebywa w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym, (...)

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży

  sprawie bezpieczeństwa dzieci — infolinia Każdy rodzic lub nauczyciel, który chce porozmawiać o problemach dzieci, np. o: agresji i przemocy w szkole lub w domu, cyberprzemocy i

 • Pensja płacona rodzicom jest kosztem firmy

  rodzic jest osobą współpracującą, ale nie jest zatrudniony na umowę o pracę. Gdy rodzic mieszka sam, nie jest osobą współpracującą Zatrudniając w firmie rodziców należy (...)

 • 500+ na nowy okres świadczeniowy

  osiąganych przez osoby fizyczne  (M.P. poz. 766).   na podst. www.mpips.gov.pl i www.zus.pl 500+, okres świadczeniowy, PUE, dzieci, dziecko, rodzina, rodzic, świadczenie wychowawcze

 • Rodzina 500+ w pigułce

  przysługuje za granicą świadczenie o podobnym charakterze. Jeśli rodzic przebywa w innym państwie UE. EOG lub Szwajcarii i złoży tam wniosek o świadczenia rodzinne, tamtejszy organ informuje o tym (...)

 • Jak legalnie zatrudnić nianię i pomoc domową?

  podstawie umowy aktywizacyjnej. Drugim przypadkiem jest umowa uaktywniająca, która została zawarta między nianią a osobami pełniącymi funkcję rodziny zastępczej zawodowej. Rodzic musi niezwłocznie

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  ośrodków, po jednym w każdym województwie.  Gdy rodzic przebywa w innym państwie UE i złoży tam wniosek o świadczenia rodzinne, tamtejszy organ informuje o tym fakcie Marszałków

 • Zarząd majątkiem dziecka po śmierci rodzica

  przez dziecko. Rodzic nie może zatem samodzielnie zadecydować, np. o sprzedaży mieszkania należącego do dziecka, czy też o jego obciążeniu. Rodzic nie może także reprezentować dziecka: przy (...)

 • Zmiany w „Rodzina 500+”

  ciągłość świadczenia  rodzic, który został z dzieckiem, musi złożyć wniosek w terminie 3 miesięcy od dnia śmierci drugiego rodzica. Czy program obejmie teraz wszystkie dzieci w pieczy (...)

 • Zgoda dziecka na przetwarzanie danych

  ochronie danych; RODO; Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej L z 2016 r. nr 119, str. 1) - motywy preambuły 38, 58, 65 oraz art. 4 pkt 25, art. 8, art. 12 ust. 1, art. 40 ust. 2 pkt g. rodzic

 • Jak uzyskać prawo jazdy?

  ;jeśli masz 17 lat i wkrótce skończysz 18 lat. W dokumencie rodzic albo opiekun prawny musi wyrazić zgodę na rozpoczęcie kursu i wydanie prawo jazdy. Pamiętaj, że Twój rodzic (...)

 • PIT 2012. Jak obliczyć ulgę na dziecko?

  dołączać do niego żadnych dokumentów, które potwierdzą, że ulga nam przysługuje. Trzeba jednak zachować je na wypadek kontroli fiskusa. Urzędnicy skarbówki mogą bowiem zażądać, (...)

 • Miejsce zamieszkania małoletniego a alimenty

  zmieniającym postanowienie sądu rozwodowego orzeczono zmianę miejsca zamieszkania, w ten sposób, że ustanowiono je przy rodzicu X. Rodzic Y egzekwuje zaległe alimenty od rodzica X. Rodzic X (...)

 • PIT 2013. Samotny rodzic może mieć ulgę

  rodzicielskiej Zgodnie art. 6 ust. 4 ustawy o PIT z preferencji może skorzystać rodzic pozostający w związku małżeńskim, jeżeli jego małżonek został pozbawiony praw rodzicielskich. Jeśli drugi (...)

 • 500+ dla samotnych rodziców

  orientują się w obowiązujących przepisach prawa, do których przestrzegania są obowiązane. Stąd też nie mogą żądać od Ciebie niczego bez wyraźnej podstawy prawnej. 500+, samotny rodzic, (...)

 • Matka nie będzie mogła utrudniać ojcu kontaktu z dzieckiem

  , rozwód, rodzic, egzekucja, ojciec, matka, komornik, policja

 • Będą odszkodowania za utrudnianie kontaktu z dzieckiem

  orzeczenie o kontaktach, to zasądzona przez sąd kara – za dokonane wcześniej naruszenia prawa do spotkań – wciąż będzie się należeć uprawnionemu. Natomiast gdy rodzic nadal nie będzie (...)

 • Jak rodzic samotnie wychowujący dziecko może uzyskać świadczenie 500+?

  poczucie bezpieczeństwa oraz możliwość sądowej egzekucji należności, jeśli rodzic nie wywiązuje się ze zobowiązań. Alimenty należy egzekwować, a tych, którzy uchylają się od ich płacenia, (...)

 • PIT 2012. Samotny rodzic może mieć ulgę.

  , zamieszkując z nim – czytamy w interpretacji. Rodzic rozliczający się jako osoba samotnie wychowująca dziecko płaci podatek w podwójnej wysokości podatku obliczonego od połowy swoich (...)

 • Dowód osobisty dla dziecka

  oraz sposobu i trybu postępowania w sprawach wydawania dowodów osobistych, ich utraty, uszkodzenia, unieważnienia i zwrotu (Dz.U. z 2015 r., poz. 212, ze zm.). dowód osobisty, dziecko, rodzic

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • czy osoba niepełnoletnia może komuś wynająć mieszkanie?

  Witam Państwa, mam następujący problem. Znalazłam z chłopakiem mieszkanie (kawalerkę). Mieszkanie należy do osoby niepełnoletniej, ale początkowo (...)

 • alimenty na corke ktora ma nieformalna rodzine

  Moja 23-letnia corka,studiuje dziennie i otrzymuje alimenty od ojca.W zeszlym roku zamieszkala na swoim na mieszkaniu po dziadku.Niedawno urodzila synka,zostala (...)

 • co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

  mam pytanie gdyż rozstałem sie z zona płace wysokie alimenty na dwie córki żona wyszła ponownie za mąż czy w związku z tym musze nadal placic (...)

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane