Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak osoby samotnie wychowujące dzieci mogą rozliczyć się z PIT?

  zaliczek na podatek dochodowy, bo stanowią one w całości nadpłatę. Natomiast rodzic rozliczy się tylko ze swoich dochodów w zeznaniu PIT-36 lub PIT-37 (w zależności od rodzaju uzyskiwanych

 • Pensja płacona rodzicom jest kosztem firmy

  rodzic jest osobą współpracującą, ale nie jest zatrudniony na umowę o pracę. Gdy rodzic mieszka sam, nie jest osobą współpracującą Zatrudniając w firmie rodziców należy (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  (ROPS), będące jednostkami im bezpośrednio podległymi. W Polsce funkcjonuje 16 ośrodków, po jednym w każdym województwie.  Gdy rodzic przebywa w innym państwie UE i złoży tam (...)

 • Porada prawna na temat rodzic

  Nie szukaj dłużej informacji na temat rodzic, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zarząd majątkiem dziecka po śmierci rodzica

  testamencie pozbawić opiekuna zarządu majątkiem przekazanym w testamencie oraz ustanowić zarządcę tego majątku. zarząd, majątek, testament, dziecko, śmierć, spadkobierca, rodzice, rodzic, opiekun, (...)

 • PIT 2012. Jak obliczyć ulgę na dziecko?

  dołączać do niego żadnych dokumentów, które potwierdzą, że ulga nam przysługuje. Trzeba jednak zachować je na wypadek kontroli fiskusa. Urzędnicy skarbówki mogą bowiem zażądać, (...)

 • Miejsce zamieszkania małoletniego a alimenty

  zmieniającym postanowienie sądu rozwodowego orzeczono zmianę miejsca zamieszkania, w ten sposób, że ustanowiono je przy rodzicu X. Rodzic Y egzekwuje zaległe alimenty od rodzica X. Rodzic X (...)

 • PIT 2013. Samotny rodzic może mieć ulgę

  rodzicielskiej Zgodnie art. 6 ust. 4 ustawy o PIT z preferencji może skorzystać rodzic pozostający w związku małżeńskim, jeżeli jego małżonek został pozbawiony praw rodzicielskich. Jeśli drugi (...)

 • Matka nie będzie mogła utrudniać ojcu kontaktu z dzieckiem

  , rozwód, rodzic, egzekucja, ojciec, matka, komornik, policja

 • Będą odszkodowania za utrudnianie kontaktu z dzieckiem

  orzeczenie o kontaktach, to zasądzona przez sąd kara – za dokonane wcześniej naruszenia prawa do spotkań – wciąż będzie się należeć uprawnionemu. Natomiast gdy rodzic nadal nie będzie (...)

 • PIT 2012. Samotny rodzic może mieć ulgę.

  , zamieszkując z nim – czytamy w interpretacji. Rodzic rozliczający się jako osoba samotnie wychowująca dziecko płaci podatek w podwójnej wysokości podatku obliczonego od połowy swoich (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • czy osoba niepełnoletnia może komuś wynająć mieszkanie?

  Witam Państwa, mam następujący problem. Znalazłam z chłopakiem mieszkanie (kawalerkę). Mieszkanie należy do osoby niepełnoletniej, ale początkowo (...)

 • alimenty na corke ktora ma nieformalna rodzine

  Moja 23-letnia corka,studiuje dziennie i otrzymuje alimenty od ojca.W zeszlym roku zamieszkala na swoim na mieszkaniu po dziadku.Niedawno urodzila synka,zostala (...)

 • co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

  mam pytanie gdyż rozstałem sie z zona płace wysokie alimenty na dwie córki żona wyszła ponownie za mąż czy w związku z tym musze nadal placic (...)

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane