Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  indziej niesklasyfikowanych, pozostałe roboty instalacyjne, gdzie indziej niesklasyfikowane, roboty tynkarskie, roboty instalacyjne stolarki budowlanej, roboty malarskie, roboty (...)

 • Koncesje na roboty budowlane (stan prawny obowiązujący do dnia 24 maja 2006 r.)

  Co to są koncesje na roboty budowlane? Zgodnie z definicją ustawową koncesje na roboty budowlane to zamówienia publiczne na roboty budowlane, z tą różnicą, że wynagrodzeniem wykonawcy (...)

 • Odpowiedzialność inwestora za zapłatę wynagrodzenia za roboty budowlane wykonane przez podwykonawcę.

  ;wić zakres odpowiedzialności inwestora za roboty budowlane wykonane przez podwykonawcę, należy w pierwszej kolejności wyjaśnić istotę samej umowy o roboty budowlane.  Zgodnie art. 647 (...)

 • Porada prawna na temat roboty

  Nie szukaj dłużej informacji na temat roboty, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Umowa o roboty budowlane

  o dzieło. Z kolei zgodnie z wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Warszawie z dnia 21 października 2003 r., sygn. VI ACa 214/2003 treść przepisów odnoszących się do umowy o roboty budowlane zawartych w

 • Umowa o roboty budowlane

  obowiązek na żądanie wykonawcy przyjmować wykonane roboty częściowo, w miarę ich ukończenia, za zapłatą odpowiedniej części wynagrodzenia,Regulacje dotyczące umów o roboty budowlane (...)

 • Gwarancja zapłaty za roboty budowlane

  może wyłączać prawa wykonawcy do żądania udzielenia gwarancji zapłaty za roboty budowlane, a wypowiedzenie umowy o roboty budowlane z powodu zażądania przez wykonawcę udzielenia gwarancji (...)

 • Podstawowe definicje w zamówieniach publicznych - co powinieneś wiedzieć?

  , koncesji na roboty budowlane. Co oznaczają poszczególne pojęcia? Roboty budowlane – przez roboty budowlane należy rozumieć wykonanie albo zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych (...)

 • Ustawa o koncesji na roboty budowlane lub usługi

  zawierania umowy koncesji na roboty budowlane lub usługi oraz środki ochrony prawnej. Ustawa o koncesji na roboty budowlane lub usługi tworzy nowe możliwości wykonywania zadań publicznych (...)

 • Gdy w przepisach jest luka, stosujemy analogię

  , iż do umowy o roboty budowlane można stosować tylko te przepisu umowy o dzieło, które wymienia art. 656 § 1 k.c. Nie przemawia za tym też i to, że strony mogą w umowie o roboty (...)

 • Brak zapłaty za wykonaną pracę

  roboty budowlane powinna być stwierdzona pismem. Jednakże należy zaznaczyć, że forma pisemna umowy o roboty budowlane zastrzeżona jest jedynie dla celów dowodowych. Niezachowanie warunku (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane