Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Informacja nt. druków RMUA

  kwalifikowanych podpisów.Argumentacja, że druki RMUA są niezbędne np. w służbie zdrowia dla potwierdzenia czy dana osoba (przyszły pacjent) jest objęty ubezpieczeniem zdrowotnym, wprowadza w błąd. (...)

 • Zaległy urlop wykorzystasz do końca lipca

  przepisów zaczęło obowiązywać już od 1 stycznia 2012 roku. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl zaległy urlop, ZUS RMUA, firma, urlop, urlop wypoczynkowy

 • Paski wynagrodzeń zamiast RMUA

  informacji dla pracownika, o której mowa w art. 41 ust. 8 ustawy. paski wynagrodzeń, RMUA, raport imienny, ZUS, pracownik, informacje, korekta, zastrzeżenia, podpis płatnika

 • Porada prawna na temat rmua

  Nie szukaj dłużej informacji na temat rmua, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Na wakacje z Europejską Kartą Zabezpieczenia Społecznego

  potwierdzającego opłacenie składek w ZUS (np. ZUS RMUA): gdy z wnioskiem wystąpiono przed dniem 15 danego miesiąca (np. przed dniem 15 sierpnia), za aktualny należy uznać druk ZUS (...)

 • Rejestracja do lekarza na nowych zasadach

  : pacjent ma prawo do leczenia i do refundacji leków ze środków publicznych. – Czyli nie tak jak w zeszłym roku (w innej przychodni), kiedy nie miałem ze sobą RMUA i nie tylko do lekarza się (...)

 • Imienne raporty do ZUS - kasy chorych

  obarczona wadą formalną. W przypadku korekty raportu imiennego, płatnik ma obowiązek przekazać ubezpieczonemu nowy dokument (więc wystawić nowy ZUS RMUA), zawierający już wszystkie prawidłowe informacje

 • RMUA co miesiąc tylko na żądanie

  programu PŁATNIK i wydrukować (lub przekazać w formie dokumentu elektronicznego) dane miesięczne za okres styczeń - grudzień 2012 r. rmua, zus, pracodawca, pracownik,

 • Elektroniczna RMUA coraz bliżej

  wymiaru, ubezpieczenie emerytalne, rentowe, chorobowe, wypadkowe, informacja dotycząca opłaconych przez pracodawcę składek ubezpieczeniowych, ubezpieczony, forma elektroniczna, elektroniczna RMUA

 • Koniec z niepotrzebnymi dokumentami

  potrzebne zezwolenie, wystarczy wpis do rejestru operatorów pocztowych w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej - podkreślił szef MAC. zmiany w prawie pocztowym, RMUA, lekarz, zaświadczenie

 • Rząd obiecał ulżyć firmom, teraz się wycofuje

  RMUA, firma, ustawa deregulacyjna, rząd

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

  Gdzie to zglosic? Przez dwa lata nie dostale ani 1 RMUA! (koza) raczej nie mozna nigdzie tego zglosic,poprostu musisz nachodzic kadrowa i zadac - badz (...)

 • RMUA bedzie niepotrzebna już w 2013 roku?

  Mam pytaine na temat prawa pracy , RMUA oraz ubezpieczeń zdrowotnych i chorobowych. Czy w przyszłym roku można się już spodziewać zmian w tym iż (...)

 • Co to jest rmua ?!

  Witam. W swoim nowym miejscu pracy słysząłem juz kilka razy ten skrót ale nie zbardzo wiem o oc chodzi, tylko tyle ze pracodawca sie tmy zajmuje, ale (...)

 • druk rmua zus

  Od przyszłego roku ponoć mają wejść jakieś zmiany dotyczące otrzymania druku RMUA z Zusu. Jakie są te zmiany? Od kiedy one wchodzą w życie? Druk (...)

 • kiedy wystawiać RMUA

  Mam pytanie, czy pracodawca ma obowiązek wystawiać pracownikowi RMUA na żądanie? Czy są na to jakieś przepisy? Czy można to robić okresowo? U (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane