Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  ;wnież osoba, która nie jest pracownikiem. Wniosek o rezygnację z zasiłku bądź jego wypłatę musi złożyć przed rozpoczęciem korzystania z niego. Jak łączyć zasiłek z pracą? Jeśli (...)

 • Samochód trzeba ubezpieczyć - rodzaje ubezpieczeń dla samochodu firmowego

  , jak również na nabywcę samochodu. W przypadku zbycia samochodu, na nabywcę pojazdu przechodzą prawa i obowiązki zbywcy wynikające z umowy ubezpieczenia. Umowa ubezpieczenia ulega (...)

 • Czy składki na ubezpieczenie samochodu zawsze są kosztem podatkowym?

  złote według kursu sprzedaży walut obcych ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z dnia zawarcia umowy ubezpieczenia w wartości samochodu przyjętej dla celów ubezpieczenia. Oznacza (...)

 • Porada prawna na temat rezygnacja z ubezpieczenia nw

  Nie szukaj dłużej informacji na temat rezygnacja z ubezpieczenia nw, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ubezpieczenie samochodu a wartość początkowa

  precyzują określenia „kompletne i zdatnego użytku”. Z przepisów ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym, która reguluje m. in. zasady rejestracji pojazdów oraz dopuszczania (...)

 • Odszkodowanie za wypadek śmiertelny

  ubezpieczenia OC kierowcy samochodu osobowego. Tak samo z ubezpieczenia OC kierowcy transita może być ściągnięta suma odszkodowania dla drugiego kierowcy. Ważna jest też w tym przypadku (...)

 • Lista otwieranych zawodów. Zobacz, jak na tym zyskasz

  B. Takie wymagania będą po zmianach Wymóg wykształcenia obniżany jest z wyższego na średnie, a okres posiadania prawa jazdy kategorii B skracany jest z 6 do 3 lat. Wprowadzony (...)

 • Opóźnienia w wypłacie odszkodowania z NW

  możliwość otrzymania od ew. ubezpieczyciela tzw. bezspornej części świadczenia. Jeżeli kwota odszkodowania z tytułu NW jest, zgodnie z ogólnymi warunkami ubezpieczenia, zależna (...)

 • Odszkodowanie za złamaną rękę z ZUS-u

  posiadała ubezpieczenie majątkowe NW (od nieszczęśliwych wypadków), czyli zawartą umowę ubezpieczenia z którymś z funkcjonujących na polskim rynku towarzystw ubezpieczeniowych. (...)

 • Odbiór pojazdu usuniętego z drogi przez Policję

  taki może być wpisany do dowodu rejestracyjnego. W opisanej sytuacji Policja odmówiła wydania pojazdu prawdopodobnie z tego powodu, że może się Pan powołać tylko na ustną umowę użyczenia pojazdu (...)

 • Z czego wynika obowiązek ubezpieczenia NW według TK?

  rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 27 listopada 2001 roku w sprawie uprawiania alpinizmu jest niezgodny z: art. 53 ust. 2 ustawy z dnia 18 stycznia 1996 roku o kulturze fizycznej, art. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • długi w spadku

  mój zmarły tata miał w dwóch bankach kredyty , które były ubezpieczone od śmierci kredytobiorcy, zmarł na skutek choroby nowotworowej. Banki nie (...)

 • współwłasność samochodu

  Niedawno kupilem samochód i zrobiłem błąd bo nie uczyniem z taty współwłaściciela (chodzi o zniżki przy ubezpieczeniu). Jestem w trakcie rejestracji (...)

 • ubezpieczenie NW do jakiego czasu można sie o nie ubiegać

  Witam mam pytanie moja mama miała wypadek ile czasu od wypadku może się ona ubiegać o odszkodowanie z tytułu ubezpieczenia NW

 • Dobrowolna rezygnacja ze składek ZUS

  Witam. Mam pytanie. Powiedzicie mi tylko czy mogę zrezygnować z opłacania ZUS? No jak widzę co się dzieje z ubezpieczeniami w tym kraju i usługami (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane