Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rozliczenie składek emerytalnych wpłacanych do ZUS i ofe za okres: lipiec 1999 – maj 2008

  wynosił średnio 7 954 zł i był on wyższy o ok. 650 zł niż na rachunku ZUS-u (7 305 zł). W miarę wydłużania okresu składkowego różnice te rosły na korzyść OFE. Na koniec czerwca 2007 (...)

 • Czym jest OFE i jak funkcjonował dotychczas

  podejmowała pierwszą pracę i urodzona jest po 1 stycznia 1969 roku miała ściśle określony czas na zawarcie umowy z jednym z OFE. Do tego grona dołączały również osoby, które (...)

 • Emerytury coraz mniejsze?

  emerytura kobiety ur. w 1949 r. z 35- letnim stażem pracy będzie składać się z ok. 10% emerytury pochodzącej z OFE i 90% emerytury pochodzącej z FUS. W artykule przedstawiono (...)

 • Porada prawna na temat rezygnacja z ofe

  Nie szukaj dłużej informacji na temat rezygnacja z ofe, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • ZUS przeprowadził kolejne losowanie członków OFE

  Społecznych.Losowanie przydziału do OFE obejmuje osoby, które urodziły się po 31 grudnia 1968 r. i po raz pierwszy podejmując zatrudnienie nie zgłosiły się do żadnego funduszu (obowiązek (...)

 • ZUS przeprowadził kolejne losowanie członków OFE

  względem liczby członków) fundusze emerytalne.W losowaniu przeprowadzonym 30 stycznia 2009 r. uczestniczyło pięć otwartych funduszy emerytalnych: AIG OFE, Generali OFE, Pekao OFE, OFE (...)

 • OFE pod lupą KE

  Polski, nie wydaje się zgodny z zasadą proporcjonalności i odpowiedni dla ochrony interesów członków OFE.Komisja jest zatem zdania, że ograniczenia inwestycyjne nałożone ustawą o OFE są (...)

 • Jak wygląda procedura złożenia rezygnacji przez zarząd spółki z o.o. - opinia prawna

  wypowiedzenia (rezygnacji) z funkcji członka zarządu jak również sposób rezygnacji. Umowa spółki może wskazywać także podmiot któremu należy złożyć rezygnację z funkcji. Co do zasady (...)

 • Emerytura z OFE czy tylko z ZUS? Jaka jest procedura?

  przypadku decyzji o przekazywaniu części składki do OFE, składka emerytalna (19,52%) będzie dzielona w następujący sposób: - 12,22% trafi na indywidualne konto ubezpieczonego w ZUS (I filar), - (...)

 • Informacje o sytuacji sektora finansowego

  ;łczynnika wynika z uwzględnienia w rachunku adekwatności kapitałowejwymogu kapitałowego z tytułu ryzyka operacyjnego i dalszego wzrostu wymogu z tytułuryzyka kredytowego (wzrost aktywów).Udział

 • Zmiany w OFE. Od dziś w parlamencie

  . Pobierana przez fundusze maksymalna opłata od składki spadnie z 3,5 do 1,75 proc. Obniżona będzie również opłata pobierana przez ZUS za przekazywanie składek do OFE - z 0,8 do 0,4 (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Jaki fundusz emerytalny???

  Witam! Mam prośbę do wszystkich, którzy się na tym troche znają, bo ja na razie się nie orientuję w temacie. Pomózcie wybrać mi jakiś dobry fundusz (...)

 • Ważne pytanie dotyczące dziedziczenia OFE ! Proszę o pomoc

  Witam Mam ważne pytanie dotyczące OFE po śmierci jednego z małżonków. A więc moi rodzice 24 stycznia 2008 roku się rozwiedli. Moja mama zgineła (...)

 • Kara 1614 za rezygnację z nauki

  Witam.Zapisałam się na studia 6.10.2012 r.(Uczelnia prywatna) Panie w sekretariacie przekonywały mnie ,że nauka odbywa się co drugi tydzień.Pierwszego (...)

 • zmiany w OFE?

  Rząd wprowadza zmiany w funkcjonowaniu OFE, chce zwiększyc efektywność systemów emerytalnych, ale przedstawiciele funduszy się nie zgadzają z założeniami (...)

 • OFE a emerytury

  Czy ktos miał dziwne propozycje z OFE czy tylkoja mam wrażenie że OFE ING jest wporządku? Jeśli stoisz przed wyborem pierwszego OFE lub chcesz zmienić (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane