Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawo bankowe

  jednostce.Art. 4. 1. Użyte w ustawie określenia oznaczają: 1) bank krajowy - bank mający siedzibę na terenie RP, 2) bank zagraniczny - bank mający siedzibę za granicą RP, na (...)

 • Opieszałość banków. Jest decyzja UOKiK

  BIK, naruszają zbiorowe interesy konsumentów. Przekonały się o tym BRE Bank, Sygma Bank, BZ WBK. Biuro Informacji Kredytowej (BIK) jest instytucją, do której trafiają informacje (...)

 • Rodzaje rozliczeń bezgotówkowych

  poprzez odczytanie karty przez urządzenia zwane czytnikami kart magnetycznych, a następnie wydrukowanie danych z karty płatniczej wraz z datą i kwotą do zapłaty na specjalnym rachunku, (...)

 • Porada prawna na temat rezygnacja z karty kredytowej sygma bank wzór

  Nie szukaj dłużej informacji na temat rezygnacja z karty kredytowej sygma bank wzór, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kasa mieszkaniowa sposobem na mieszkanie

  mieszkanie musisz udać się wybranego przez siebie banku i złożyć tam stosowny wniosek. Bank może określić wzór wniosku o udzielenie kredytu samodzielnie, tzn. że każdy bank może (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)

  ubezpieczeniowej (Dz. U. Nr 124, poz. 1151, z późn. zm. ). § 2. Poręczycielem może być bank krajowy, oddział banku zagranicznego, oddział instytucji kredytowej w rozumieniu przepisów (...)

 • Stosowanie ustawy o STIR

  , nie rzadziej niż raz dziennie przekazywane przez izbę rozliczeniową do Szefa KAS, z wyłączeniem transakcji dokonanych z podmiotami innymi niż kwalifikowane (a więc – co do zasady – (...)

 • Utrata wynagrodzenia a umowa kredytu - opinia prawna

  postępowania egzekucyjnego. Bank jako wierzyciel ma nawet ułatwioną egzekucję, gdyż zgodnie z postanowieniami ustawy Prawo bankowe (artykuł 96) „Na podstawie ksiąg banków lub innych (...)

 • Przedawnienie zadłużenia na karcie kredytowej

  karty kredytowej wydanej przez bank? Ustawa o elektronicznych instrumentach płatniczych, która reguluje wydawanie np. przez banki kart płatniczych nie przewiduje określonego terminu przedawnienia

 • Niespłacenie karty kredytowej.

  kredytową zobowiązana była Pani do spłaty należności wobec banku. Jak wskazał Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 17 grudnia 2008r. (I CSK 243/08, OSNC 2010/1/16), „jeżeli posiadacz karty (...)

 • Przedawnienie roszczeń banku z debetu

  obciążenie rachunku. W sierpniu 2003 roku konto ROR zostało obciążone w związku z użyciem karty. Z braku środków należnej kwoty bankowi nie wpłaciłem. Bank jednak o mnie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Przejęcie banku, a Klient?

  Witam W maju 2008 roku zawarłem umowę kredytową z Cetelem Bank na zakup motocykla. W lutym b/r otrzymuję sms-a z Sygma Banque o zaległości w spłacie. Moja (...)

 • POMOCY !! Bank wypowiedział mi umowę kredytu

  Zaczne od początku. Miałam linie kredytową w PKO BP na 6.000 zł. Rok temu przeprowadziłam sie do innego miasta i na konto w banku nie było żadnych (...)

 • Jak długo w BIK

  Wzięłam kredyt w SKOKu dla znajomych, nie spłacili 3 ostatnich rat ( w sumie 380 zł)- spłaciłam je sama ale znalazłam się nawindykacji i "czrnej (...)

 • problem z tranzakcjami na karcie kredytowej

  Witam. Mam taki problem i szukam pomocy w tej sprawie, postaram się opisać go w miarę jak najszybciej. Otóż w wakacje przez 2 miesiące przebywałem (...)

 • bezpieczeństwo danych w banku

  witam, ,mam pytanie czy w obecnej chwili bank ma obowiązek wydania karty płatniczej z czipem? Dostałem od banku kartę jedynie z paskiem magnetycznym, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane