Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nowe ułatwienia dla funduszy inwestycyjnych

  jednostek uczestnictwa funduszu przekształconego albo zmiana jednostek uczestnictwa funduszu przekształcanego na jednostki uczestnictwa przekształconego funduszu. Dzięki takiemu rozwiązaniu (...)

 • Wypłaty z funduszu remontowego

  poprzedniego właściciela mieszkania i wypłacił mu środki z funduszu remontowego. Od tej pory, co roku dostaję pismo z ZBK, że pomimo regularnych ustalonych wpłat zalegam z (...)

 • Wydatkowanie środków z funduszu remontowego spółdzielni mieszkaniowej

  normy, której on w istocie nie zawiera. Wydatkowanie, środków, z funduszu, remontowego, spółdzielni, mieszkaniowej

 • Porada prawna na temat rezygnacja z funduszu remontowego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat rezygnacja z funduszu remontowego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nowe zasady członkostwa w spółdzielniach mieszkaniowych

  funduszu remontowego z właścicielami lokali wchodzących w skład nieruchomości, w której powstała wspólnota mieszkaniowa. Zgodnie z nim, właściciel lokalu, który (...)

 • Fundusz remontowy we wspólnocie

  posiadania konta na wpłaty składek funduszu remontowego? Czy z funduszu remontowego realizuje się tylko gruntowne remonty czy również drobne naprawy np. instalacji elektrycznej, (...)

 • Jak rozliczyć ulgę remontową?

  fundusze remontowe utworzone zgodnie z odrębnymi przepisami. Chodzi tu, w przypadku funduszu remontowego wspólnoty mieszkaniowej, o ustawę z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności (...)

 • Wspieranie termomodernizacji i remontów

  budynków z lokalami kwaterunkowymi.Źródło:www.mi.gov.plKOMUNIKAT NR 20 (168) z dnia 19.03.2009 r. O tej ustawie pisaliśmy już na etapie projektu: Premia kompensacyjna instrumentem poprawy stanu (...)

 • Nowe rozporządzenia dotyczące audytu energetycznego

  weryfikacji audytów - celem uzyskania środków z Funduszu Termomodernizacji i Remontów.Kiedy nowe przepisy wchodzą w życie?Rozporządzenia - wraz z ustawą z dnia 21 listopada 2008 (...)

 • Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych

  art. 6 ust. 3; ewidencja wpływów i wydatków funduszu remontowego na poszczególne nieruchomości powinna uwzględniać wszystkie wpływy i wydatki funduszu remontowego tych nieruchomości.5. (...)

 • Fundusz remontowy we wspólnocie mieszkaniowej

  Z jakich przepisów wynika obowiązek tworzenia przez wspólnoty mieszkaniowe funduszu remontowego? W ustawie z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali nie znalazłem uzasadnienia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot z funduszu remontowego

  Serdecznie wszystkich witam. Może mi pomożecie. Posiadałem mieszkanie własnościowe w Zarządzie Mienia Komunalnego i byłem we Wspólnocie Mieszkaniowej, (...)

 • Inwestycje z funduszu remontowego

  Witam. Mam mieszkanie własnościowe w bloku, w którym znajduje się 6 mieszkań: 4 mieszkania są własnością Urzędu Miasta (mieszkania komunalne) (...)

 • Wspólnota grozi sądem??!!

  Witam, mam mieszkanie własnościowe w starej kamienicy zarządzanej przez wspólnotę. W ubiegłym roku na zebraniu właścicieli (dwie osoby), uchwalono (...)

 • sprzedarz garażu z procentowym udziałem w nieruchomości

  Wspólnota liczy 11 mieszkań w tym 6 prywatnych. Każdy mieszkaniec ma prawo urzytkować lub posiada - obok budynku mieszkalnego - pomieszczenie gospodarcze (...)

 • Proszę o poradę

  Witam, pochodzę z małego miasta. Od pewnego czasu jesteśmy we wspólnocie mieszkaniowej, zrzeszającej około 50 mieszkań. Niestety wybrany [samozwańczo] (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane