Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Abonament RTV 2014: kolejna podwyżka

  opłaty za telewizję kablową czy satelitarną, nie zwolni nas to od konieczności zapłaty abonamentu RTV. Ustawa zwalnia od obowiązku zapłaty abonamentu osoby:   zaliczane do I (...)

 • Abonament RTV 2015: będzie drożej

  głośna w 2015 roku, w związku z wyborami do Parlamentu. Partie z pewnością będą postulowały zniesienie abonamentu a przez to zyskiwały głosy wyborców. Tylko czy obietnice polityków (...)

 • Podwyżka abonamentu RTV

  , radiomagnetofon lub wieża stereo z radiem. Kto jest zwolniony z abonamentu? Ustawa o opłatach abonamentowych wymienia również grupy osób, które w ogóle nie musza (...)

 • Opinia prawna na temat rezygnacja z abonamentu rtv

  Nie szukaj dłużej informacji na temat rezygnacja z abonamentu rtv, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odpowiedzialność spadkobierców za abonament RTV

  Ojciec zmarł w lutym 2005 roku. Spadkobiercy nie złożyli rezygnacji z abonamentu RTV. W maju 2007 do zmarłego abonenta przyszło upomnienie z Wydziału Abonamentu Poczty Polskiej (...)

 • Charakter prawny abonamentu radiowo-telewizyjnego

  , która nie stanowi ekwiwalentu za możliwość korzystania z publicznego radia i telewizji. Obowiązek zapłaty tego świadczenia wynika z ustawy. Dlatego nie można zaprzestać płacenia abonamentu (...)

 • Przedawnienie abonamentu RTV

  zapłaty listem zwykłym. Czy opłaty abonamentowe za RTV ulegają przedawnieniu? Jeśli tak proszę o podstawę prawną. Odpowiadając na zadane pytanie, należy wskazać, że abonament RTV jest (...)

 • Abonament RTV 2011: drożej za radio i TV

  odbiornika) oraz okres przez jaki nie płaciliśmy i kwotę zadłużenia. We wniosku musimy również uzasadnić niepłacenie abonamentu. Ponadto należy do niego dołączyć dokumenty, które (...)

 • TK: Poczta ma wszystko, by skutecznie ściągać abonament

  Konstytucyjny. Zgodnie z wyrokiem Trybunału (K 24/08) art. 7 ustawy o opłatach abonamentowych, dotyczący egzekucji abonamentu RTV, nie narusza konstytucji. - Przepis ten daje Poczcie (...)

 • Obowiązek opłacania abonamentu RTV

  Chciałabym się upewnić czy firma jest zobligowana do opłacania abonamentu RTV jeśli nie zakupiła radia ani telewizora? Zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji (artykuł 48) za używanie (...)

 • Zatrzymanie zapłaty a rezygnacja z usług banku

  abonamentowych za okres po jego skutecznej rezygnacji z usługi. Zapis regulaminu stanowiący, że rezygnacja z usług przed upływem ważności abonamentu nie pociąga za sobą zwrotu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane