Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak wyjechać na leczenie do uzdrowiska?

  uzdrowiskowej oraz gminach uzdrowiskowych (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 879, ze zm.); rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 5 stycznia 2012 r. w sprawie sposobu kierowania i kwalifikowania pacjentów (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  tego, że sprzedawca płaci należny podatek do budżetu państwa, a nie do własnej kieszeni. Jest to również niezbędny warunek do budowania w naszym kraju uczciwej konkurencji. Czy (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  udać się do Wojewódzkiego Urzędu Pracy jako instytucji właściwej do wykonywania zadań z zakresu koordynacji świadczeń z tytułu bezrobocia i złożyć tam otrzymane w (...)

 • Porada prawna na temat reygnacja z wyjazdu dziecka do sanatorium z nfz

  Nie szukaj dłużej informacji na temat reygnacja z wyjazdu dziecka do sanatorium z nfz, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wyjazd zagraniczny - o czym warto pamiętać?

  muszle składające się z 2 pasujących połówek (do 3 szt. całych muszli). Zabytki Pozwolenia na wywóz zabytku za granicę wymagają zabytki zaliczane do jednej z (...)

 • Możliwość korzystania przez dzieci z leczenia uzdrowiskowego

  lat; uzdrowiskowe leczenie sanatoryjne dzieci w wieku od 7 do 18 lat; uzdrowiskowe leczenie sanatoryjne dzieci w wieku od 3 do 6 lat pod opieką osoby dorosłej. Kolejkę do sanatorium (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  urzędowym tych państw. Urodzenie dziecka po ustaniu zatrudnienia Do wypłaty zasiłku macierzyńskiego matce dziecka z tytułu urodzenia dziecka po ustaniu zatrudnienia niezbędne (...)

 • Jak skorzystać z refundacji leków?

  przed wizytą u lekarza swojego prawa do świadczeń. Wystarczy, że zalogujesz się do ZIP i przejdziesz do zakładki Prawo do świadczeń. Nie masz jeszcze konta w ZIP? Zarejestruj (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  konieczne do uznania ojcostwa powinien być niezwłocznie przekazany do urzędu stanu cywilnego właściwego do sporządzenia aktu urodzenia dziecka. Art. 75. § 1. Można uznać ojcostwo (...)

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży

  wyjazdu powinna być omówiona z rodzicami na etapie zawierania umowy z organizatorem wyjazdu. W przypadku wycieczki lub imprezy zagranicznej – uczestnikiem może być osoba (...)

 • Jak dobrowolnie ubezpieczyć się zdrowotnie?

  przeciwdziałaniu bezrobociu (Dz.U. z 2003 r. poz. 514, z późn. zm.) – niepodlegające obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego z innego tytułu, osoby, które pobierają (...)

 • Jakie prawa ma pacjent?

  zdrowia.Masz prawo do bezpłatnego transportu sanitarnego (w tym lotniczego) do najbliższego podmiotu, z którym NFZ zawarł umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, (...)

 • Dla kogo świadczenia rodzinne?

  drugiego z rodziców dziecka, ponieważ: drugi z rodziców dziecka nie żyje; ojciec dziecka jest nieznany; powództwo o ustalenie świadczenia alimentacyjnego (...)

 • Zarządzenia sądu przy nadużyciach władzy rodzicielskiej

  pobrania krwi od dziecka, jeżeli w sprawie o zaprzeczenie pochodzenia dziecka wszczętej przez prokuratora, to z rodziców, które jest uprawnione do wyrażenia zgody na (...)

 • Zmiany w finansowaniu służby zdrowia

  umowy z NFZ na udzielanie świadczeń choćby z jednego z zakresów, o których mowa w art. 15 ust. 2 pkt 3, 4, 6–12, 15 i 16 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej (...)

 • Pozbawienie władzy rodzicielskiej - opinia prawna

  dziecka, jednocześnie ograniczając jej zakres do współdecydowania w najważniejszych sprawach dziecka w przypadku byłej żony ojca dziecka. Oznacza to, że w sytuacjach szczególnie (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  składek ZUS? Skorzystaj z dofinansowania na zatrudnienie niani Chcesz zatrudnić opiekunkę do dziecka? Podpisz z nią umowę uaktywniającą. Składki sfinansuje lub dofinansuje budżet (...)

 • Turnusy rehabilitacyjne dla niepełnosprawnych - jak skorzystać?

  ośrodek i organizatora turnusu, biorąc pod uwagę potrzeby wynikające z rodzaju swojej niepełnosprawności. Może skorzystać z pomocy pracowników pcpr lub dokonać wyboru samodzielnie, (...)

 • Władza rodzicielska przy rozwodzie

  rodziców z ograniczeniem władzy drugiego do określonych obowiązków i uprawnień względem dziecka Powierzenie władzy rodzicielskiej jednemu z rodziców z (...)

 • Obowiązek meldunkowy obywateli polskich

  zgłoszenia wyjazdu za granicę? Obywatel polski, który wyjeżdża z kraju z zamiarem stałego pobytu poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, jest obowiązany zgłosić swój (...)

 • Kiedy rodzic może zostać pozbawiony władzy rodzicielskiej - opinia prawna

  dziecka. Tu również mogą powstać komplikacje.Matka dziecka ma bowiem prawo współdecydowania w ważnych sprawach dziecka – taką z pewnością jest wyjazd dziecka na (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  zgody potrzebna jest zgoda ustawowego przedstawiciela dziecka.§ 2. Do uznania dziecka poczętego potrzebna jest zgoda matki.§ 3. Do uznania dziecka pełnoletniego potrzebna (...)

 • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (WYCIĄG)

  dziecka lub opiekunów prawnych dziecka do świadczeń rodzinnych świadczenia te wypłaca się temu z rodziców, opiekunów faktycznych dziecka lub opiekunów prawnych dziecka, (...)

 • Jak wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego?

  wojewódzkiego NFZ; wysłać pocztą lub faksem do oddziału lub jednej z delegatur NFZ; wysłać przy pomocy Elektronicznej Skrzynki Podawczej ePUAP; złożyć osobiście (...)

 • Obóz zimowy z dofinansowaniem i bez podatku

  Otrzymane od pracodawcy kwoty dopłat do wyjazdu dziecka na zimowisko, obóz czy nawet sanatorium mogą być zwolnione od podatku. Wartość zwolnienia zależy od źródła finansowania. (...)

 • „Za życiem” - wsparcie kobiet w ciąży i rodzin

  2016 r. poz. 930, z późn. zm.);  ustawa z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (Dz.U. z 2016 r., poz. 157, z późn. zm.);  ustawa (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • PRAWA OJCA DO DZIECI

  Mam rodzinę, wydawać by się mogło, że szczęśliwą. Dwójka ślicznych dzieci, żona. Niestety. Od pewnego czasu żona mnie zdradza. Jest to poważne, (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

  Szanowni Państwo, zauważyłem, że stale przewija się przez to forum ten sam temat. Ponieważ jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie kocham (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane