Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Emerytura a praca za granicą

  zasiłku pogrzebowego wynikające z przepisów pozostałych państw członkowskich, właściwych dla emerytury lub renty, wygasa. W przypadku zgonu osoby uprawnionej do emerytury lub renty na (...)

 • Renta socjalna

  prawem do innego świadczenia? Zbieg prawa do renty socjalnej z prawem do renty rodzinnej ma wpływ na wysokość renty socjalnej, bowiem w takiej sytuacji kwota renty socjalnej ulega (...)

 • Kiedy wdowcy mają prawo do renty rodzinnej?

  i nie powinni nabywać prawa do renty rodzinnej po śmierci współmałżonka. Jak więc widać, dodatkowym koniecznym warunkiem nabycia prawa do renty rodzinnej przez wdowę (wdowca) jest, (...)

 • Porada prawna na temat renty

  Nie szukaj dłużej informacji na temat renty, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kto może dostać rentę z tytułu niezdolności do pracy?

  renty z tytułu niezdolności do pracy. Dla kogo renta szkoleniowa? Prawo do renty szkoleniowej przysługuje osobie, która spełnia warunki wymagane do przyznania renty i otrzyma orzeczenie (...)

 • Prawo do renty po zmianach

  Ubezpieczeń Społecznych, to prawo do renty ustanie w związku z przyznaniem emerytury. W takim przypadku ZUS nie może przywrócić Ci prawa do renty. Przykład:  Pani X utraciła prawo (...)

 • Dla kogo renta rodzinna?

  i dziecko nie tracą prawa do renty rodzinnej po zawarciu związku małżeńskiego. Jakie dzieci są uprawnione do renty rodzinnej? Dzieci uprawnione do renty rodzinnej to dzieci: własne, (...)

 • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (WYCIĄG)

  paszportu oraz w razie potrzeby nazwę organu rentowego wypłacającego emeryturę lub rentę, numer emerytury lub renty lub numer konta w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego; 2) dzieci pozostających (...)

 • Zawieszenie i wstrzymanie renty socjalnej

  ”). Otrzymywanie takiej renty nie sprawia automatycznie, że renta socjalna osobie, która była do niej uprawniona nie przysługuje. Zatem świadczenie odszkodowawcze w postaci renty nie wyłącza (...)

 • Świadczenia z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych

  osoby częściowo niezdolnej do pracy, 80% podstawy wymiaru renty - dla osoby całkowicie niezdolnej do pracy, 100% podstawy wymiaru renty - dla osoby uprawnionej do renty szkoleniowej. Podstawa (...)

 • Jak ZUS ustala kwotę wolną od potrąceń i egzekucji?

  wynosi: 840,00 zł. Kwota wolna od potrąceń i egzekucji dla należności innych niż alimentacyjne dla renty socjalnej to 75% najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, czyli (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • od czego zalezy renta rodzinna

  Chciałabym się dowiedzieć więcej informacji dotyczących renty rodzinnej. Od czego zależy wysokość i przyznanie renty rodzinnej? Kto może starać (...)

 • renta

  1.Czy osoba chorujaca na cukrzyce insulinozalezna może otrzymać rentę 2.Osoba po stendach (bez zawału) leczona kardiologicznie może dostać rentę (...)

 • Wstrzymanie renty rodzinnej

  Witam Do końca czerwca otrzymywałam policyjną rentę rodzinną ponieważ w tym czasie zakończyłam studia podyplomowę. W grudniu kończę 25 lat w (...)

 • Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

  Zagadnienie ma wprawdzie charakter prawnoadministracyjny, ale wątek umieszczam także w tym dziale, gdyż pilnie poszukuję odpowiedzi. Czy emerytowi (...)

 • Przejście z renty na emeryturę(Dz. U. Nr 162, poz. 1118

  Witam, czy może ktoś mi pomóc w powyższym temacie: Co z osobą która przeszła na emeryturę z renty przed wejściem w życie ustawy z dnia 17 grudnia (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane