Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  czerwca 1971 r. w sprawie stosowania systemów zabezpieczenia społecznego w stosunku do pracowników najemnych, osób prowadzących działalność na własny rachunek (...)

 • Emerytury i renty za granicą

  prawo do emerytury „zagranicznej" - i doda do lat przepracowanych w Polsce. Hieronim Nowak pracował: 8 lat w Polsce, 8 lat w Norwegii, 6 lat w Szwecji i 3 lata w (...)

 • Opodatkowanie wynagrodzenia pracowników za granicą

  Rzeczypospolitej Ludowej a Rządem Królestwa Norwegii o unikaniu podwójnego opodatkowania i zapobieżeniu uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku, podpisana w (...)

 • Opinia prawna na temat renty w norwegii

  Nie szukaj dłużej informacji na temat renty w norwegii, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Renta socjalna

  . Prawo do renty socjalnej zawiesza się za miesiąc, w którym zostały osiągnięte w/w przychody w łącznej kwocie wyższej niż 30 % przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia (...)

 • Koordynacja systemów zabezpieczenia społecznego w Unii Europejskiej - zasady

  rachunek we Francji oraz jesteś zatrudniony w innym państwie , z wyjątkiem Luksemburga, jeśli prowadzisz gospodarstwo rolne w Niemczech, a oprócz tego jesteś zatrudniony w innym (...)

 • Kiedy wdowcy mają prawo do renty rodzinnej?

  ustaw, a w szczególności w Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym.   Restrykcje w postaci nieprzysługiwania (braku) prawa do renty rodzinnej wdowy, która w chwili (...)

 • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (WYCIĄG)

  ubezpieczeniaa społecznego w razie choroby i macierzyństwa, f) posłom i senatorom, g) osobom, którym po dniu wejścia w życie ustawy ustalone zostało prawo do emerytury, renty, renty (...)

 • Pracownicy oddelegowani do pracy w Norwegii

  miejsce zamieszkania w Umawiającym się Państwie  (np. w Polsce) osiąga z pracy najemnej wykonywanej w drugim Umawiającym się Państwie (np. w Norwegii), mogą być (...)

 • Opodatkowanie wynagrodzenia z pracy w Norwegii

  łącznie dłużej niż 183 dni podczas roku finansowego, to obowiązek podatkowy w podatku dochodowym powstanie również w Norwegii. Dla unikania podwójnego opodatkowania dochodów polskich (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

  prawa do emerytury, renty z tytułu niezdolności do pracy, renty szkoleniowej, renty socjalnej, renty rodzinnej, renty strukturalnej lub zasiłków z ubezpieczenia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane