Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak uzyskać rentę i emeryturę przyznawaną w szczególnym trybie?

  emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (tekst jednolity: Dz. U. 2004 r., Nr 39, poz. 353 ze zmianami). renta, emerytura, świadczenie, renta rodzinna, ZUS, Prezes (...)

 • Ustalona renta powoduje niewypłacanie zasiłku chorobowego - opinia prawna

  mi zasiłku chorobowego. Nie zostaje mi również wypłacana renta inwalidzka. ZUS nie wydał jeszcze w sprawie żadnej decyzji, jednak zapowiedziano, że renta nie będzie mi wypłacana z (...)

 • Dla kogo renta rodzinna?

  Komu przysługuje renta rodzinna? Renta rodzinna przysługuje uprawnionym członkom rodziny po osobie, która w chwili śmierci miała prawo do emerytury lub renty z tytułu niezdolności (...)

 • Porada prawna na temat renta z zus a ziemia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat renta z zus a ziemia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Renta rodzinna

  tylko te, które rodzą obowiązek odprowadzania składki do ZUS ? Co z dochodami z tytułu umowy o dzieło z 50% kosztami uzysku? Czy w celu wypłaty zaległej renty jestem zobowiązany (...)

 • Renta socjalna

  renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. Jeżeli natomiast kwota renty rodzinnej przekracza 200 % kwoty najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy renta socjalna (...)

 • Zawieszenie i wstrzymanie renty socjalnej

  , albo jeżeli zwiększyły się jego potrzeby lub zmniejszyły widoki powodzenia na przyszłość. Zatem otrzymywana renta nie powoduje zawieszenia renty socjalnej oraz może być łączona z rentą (...)

 • Emerytury dziś i jutro...

  spotkania z Polakami, którzy przyjechali na zaproszenie szefowej rządu do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z różnych zakątków Polski. Szefowa rządu podkreśliła, (...)

 • Świadczenia z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych

  społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych (t.j. Dz.U. z 2017 r., poz. 1773, ze zm.); ustawa z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z (...)

 • Warto domagać się od ZUS odsetek za opóźnienie w przyznaniu lub wypłacie emerytury czy renty!

  ; zgodnie z tym, co orzekł Trybunał Konstytucyjny – ZUS ma obowiązek zbadać indywidualnie, z czyjej przyczyny toczyło się postępowanie w sądzie. Jeśli odpowiedzialność ponosi (...)

 • Prawo do renty po zmianach

  2017 r. ZUS przyzna Ci emeryturę (z urzędu lub na Twój wniosek), to stracisz prawo do tej renty. Przykład:  Pani Z (ur. 15 grudnia 1957 r.) ma prawo do renty z tytułu (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • alimenty a możliwości ojca....

  Witam.Potrzebuje porady.Rozeszłam się z ojcem swojego 8 miesięcznego dziecka.Nie mielismy ślubu.Rozchodzac sie zostałam bez środków do życia.Sytuacja (...)

 • Renta po ojcu

  Witam W tym roku zmarł mój ojciec, był jednak po rozwodzie z moją mamą. Mama ułożyła sobie życie z nowym mężczyzną ale ojciec wciąż płacił (...)

 • Renta socjalna a zatajenie ukończenia studiów - wpadka

  Witam Głupia sprawa, aż wstyd się przyznać ale co zrobić Od 2001r do maja 1012r pobierałem rentę socjalną okresowo przyznawaną (najpierw przez (...)

 • Odmowa przyznania renty z tytułu niezdolności do pracy

  Dzień Dobry! Zwracam się do Państwa z prośbą o poradę w sprawie Odmowy Zus przyznania renty z tytułu niezdolności do pracy otrzymanej w dniu 06.05.2006 (...)

 • Renta rodzinna

  Mam obecnie rentę rodzinną ,która skończy mi sie gdy we wrześniu skończe 25 lat.Mogłabym mieć ją przedłużoną o rok gdybym była na ostatnim (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane