Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rosną emerytury i renty!

  marca 2017 r. wynoszą: emerytura, renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy i renta rodzinna - 1000 zł; renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy - 750 zł; renta (...)

 • Czy moja partnerka ma prawo do mojej emerytury po mojej śmierci?

  świadczoną uprzednio pracą. Natomiast polskie prawo wyróżnia kilka rodzajów rent, w zależności od sytuacji uprawnionego (np. renta z tytułu niezdolności do pracy, renta (...)

 • Renta socjalna a renta cywilna

  , że należy mi się renta powypadkowa z tytułu utraconych dochodów (przed wypadkiem miałam możliwość podjęcia pracy jako asystent naukowy na uczelni). Renta ta jest w wysokości ok. (...)

 • Porada prawna na temat renta z zus a ziemia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat renta z zus a ziemia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Składki na ubezpieczenie rencisty

  jednego tytułu do objęcia obowiązkiem ubezpieczenia zdrowotnego, o którym mowa w art. 66 ust. 1, składka na ubezpieczenie zdrowotne opłacana jest z każdego z tych tytułów odrębnie.  (...)

 • Emeryci i renciści dostaną wyższe świadczenia

  ustawy o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych. Ich wysokość stanowi 120 proc. kwot świadczeń najniższych. Minimalna renta z tytułu (...)

 • Zmiany wysokości świadczeń ZUS

  niezdolności do pracy 425,09złrenta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy w związku z wypadkiem i renta wypadkowa 663,16złrenta z tytułu częściowej niezdolności do pracy (...)

 • Wniosek o rentę rodzinną z załącznikiem

  przysposobienia pracodawca ustala na podstawie dowodu osobistego albo wyciągu z akt stanu cywilnego, sporządzając notatkę lub odpis. Renta rodzinna przysługuje uprawnionym członkom rodziny osoby, (...)

 • Utrata prawa do renty

  okresie wypłacania renty z ZUS przestaje być niezdolna do pracy, to ustaje jedna z przesłanek do wypłacania renty. Nie jest przy tym istotne jak długo renta była wcześniej wypłacana. (...)

 • Prawo do renty rodzinnej a przerwanie nauki

  będzie się uczyć. Obecnie musiała przerwać naukę. Czy musi powiadomić o tym ZUS? Jeżeli tego nie zrobi to czy ZUS się dowie? Czy będzie pociągnięta do odpowiedzialności karnej, jeżeli (...)

 • Najniższa i najwyższa renta z tytułu niezdolności do pracy

  rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (tekst jednolity: Dz. U. 2004 r., Nr 39, poz. 353). renta, niezdolność do pracy, najniższa renta

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • alimenty a możliwości ojca....

  Witam.Potrzebuje porady.Rozeszłam się z ojcem swojego 8 miesięcznego dziecka.Nie mielismy ślubu.Rozchodzac sie zostałam bez środków do życia.Sytuacja (...)

 • Renta po ojcu

  Witam W tym roku zmarł mój ojciec, był jednak po rozwodzie z moją mamą. Mama ułożyła sobie życie z nowym mężczyzną ale ojciec wciąż płacił (...)

 • Renta socjalna a zatajenie ukończenia studiów - wpadka

  Witam Głupia sprawa, aż wstyd się przyznać ale co zrobić Od 2001r do maja 1012r pobierałem rentę socjalną okresowo przyznawaną (najpierw przez (...)

 • Odmowa przyznania renty z tytułu niezdolności do pracy

  Dzień Dobry! Zwracam się do Państwa z prośbą o poradę w sprawie Odmowy Zus przyznania renty z tytułu niezdolności do pracy otrzymanej w dniu 06.05.2006 (...)

 • Renta rodzinna

  Mam obecnie rentę rodzinną ,która skończy mi sie gdy we wrześniu skończe 25 lat.Mogłabym mieć ją przedłużoną o rok gdybym była na ostatnim (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane