Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Emerytura a praca za granicą

  aktem prawnym w zakresie emerytur i rent jest ustawa z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U. z 2015 r., poz. 748 z późn. (...)

 • KRUS czy ZUS - opinia prawna

  . Ubezpieczeniom rolniczym można podlegać obowiązkowo lub na wniosek. Zgodnie z art. 7 ustawy o ubezpieczeniu rolników, ubezpieczeniu wypadkowemu, chorobowemu i macierzyńskiemu podlega z (...)

 • Przejście na KRUS osoby prowadzącej działalność

  działalności gospodarczej (musi to być ubezpieczenie z mocy ustawy, nieprzerwane i w pełnym zakresie). W takim wypadku rolnik lub domownik podlega nadal ubezpieczeniu, jeżeli w terminie 14 dni od (...)

 • Porada prawna na temat renta z zus a posiadanie ziemi

  Nie szukaj dłużej informacji na temat renta z zus a posiadanie ziemi, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Renta rodzinna a posiadanie gospodarstwa rolnego

  wykonujących działalność niepodlegającą obowiązkowemu ubezpieczeniu społecznemu z uwagi na podleganie temu obowiązkowi z innego tytułu. W opisywanym przypadku, zachodzi potrzeba (...)

 • Jak ubezpiecza się rolnik w KRUS - opinia prawna

  ubezpieczeniem społecznym rolników (dokonanie wyboru ubezpieczenia) osoby, która prowadząc pozarolniczą działalność gospodarczą i podlegając z tego tytułu ubezpieczeniu w ZUS, weszła w (...)

 • Rencista płatnikiem VAT – opinia prawna

  jednolity: Dz. U. 2003 r., Nr 207, poz. 2016 ze zmianami).   ZUS Z opisanego stanu faktycznego, iż otrzymuje Pan rentę, czyli świadczenie z FUS z racji niezdolności do pracy. (...)

 • Warunki nabycia prawa do renty

  przeszłości pracowałem na roli, później na budowie na etacie, a w latach 1994--1998 z przerwami na zasiłku dla bezrobotnych. Zgodnie z art. 57 ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu (...)

 • Świadczenie przedemerytalne - co się zmienia z dniem 1 sierpnia 2004 r.?

  , a rozwiązanie stosunku pracy nastąpiło w związku z niewypłacalnością pracodawcy w rozumieniu ustawy o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy; Obniżenie, zgodnie z (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane