Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  w Warszawie, w zakresie świadczeń macierzyńskich i chorobowych - pracodawcy;  w przypadku świadczeń zdrowotnych: właściwa władza - Minister Zdrowia, instytucja łącznikowa (...)

 • Renta socjalna

  całkowita niezdolność do pracy jest okresowa przysługuje renta socjalna okresowa. Taka renta socjalna okresowa przysługuje przez okres wskazany w decyzji jednostki organizacyjnej (...)

 • Zawieszenie i wstrzymanie renty socjalnej

  świadczenia przedemerytalnego. Ustawodawca nie wskazuje jednak by renta socjalna nie przysługiwała w razie, gdy osoba poszkodowana otrzymuje rentę zasądzoną od ubezpieczyciela sprawcy (...)

 • Porada prawna na temat renta socjalna w anglii

  Nie szukaj dłużej informacji na temat renta socjalna w anglii, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Renta socjalna a renta cywilna

  będzie to sprawdzał? Czy mogę podjąć np. pracę na 1/4 lub 1/2 etatu w warunkach dostosowanych dla osoby niepełnosprawnej - np. w domu? Czy może to być np. forma zatrudnienia oparta o umowę (...)

 • Czy moja partnerka ma prawo do mojej emerytury po mojej śmierci?

  świadczoną uprzednio pracą. Natomiast polskie prawo wyróżnia kilka rodzajów rent, w zależności od sytuacji uprawnionego (np. renta z tytułu niezdolności do pracy, renta (...)

 • Wypłata renty niezależnie od wysokości zarobków?

  uprawnionych do takich rent, bez względu na datę urodzenia - zapewnia ustawodawca.Dariusz Madejski, e-prawnik.pl renta, niepełnosprawni, renta socjalna, praca, renta rodzinna, (...)

 • Nowa ustawa o rencie socjalnej

  ośrodka pomocy społecznej, działających za zgodą osób wyżej wymienionych. Renta socjalna nie przysługuje osobie uprawnionej do emerytury, uposażenia w stanie spoczynku, renty z tytułu (...)

 • Renta socjalna a świadczenie pracy

  przypadku pobierania renty socjalnej. Renta socjalna nie może być łączona z rentą z tytułu niezdolności do pracy,a nie ze stopniem niepełnosprawności. Poza tym renta socjalna (...)

 • Prawo dorabienia do renty socjalnej

  renty za miesiąc, w którym osiągnęła dochód netto z tytułu pracy lub działalności gospodarczej przekraczający wysokość renty. Renta socjalna wynosi 418 zł miesięcznie, z tym, (...)

 • Rodzaje renty socjalnej

  który renta socjalna przysługuje, oraz jej wysokość. Natomiast w przypadku stwierdzenia braku uprawnień do renty socjalnej, ZUS wyda decyzję odmowną.Osobie, która spełnia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty w ANGLII

  Czy ktos wie jaka jest wysokosc alimentow w UK? Oboje przebywamy za granica tzn. Byla zona i ja. Ona chce zalozyc sprawe o alimenty i zapowiada ze pusci (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • Renta socjalna

  Witam Chciałbym się dowiedzieć kto może otrzymywać rentę socjalną z ZUS? Czy pełnoletni chory również może ubiegać się o tą rentę? 1 Może (...)

 • Waloryzacja emerytur i rent oraz innych świadczeń od lutego 2011 !!! sprawdź zmiany !

  Od lutego 2011 r., ZUS w ramach corocznej waloryzacji (najprawdopodobniej - 2,7 proc.) podwyższy wypłacane: * renty i emerytury * renta rodzinna i renta (...)

 • początek choroby Renta

  Pozwolę sobie poinformować, że art. 57 ustawy o emeryturach i rentach z FUS znam cały, natomiast czego nie wiem. Otóż w 24 roku życia będąc na (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane