Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wypłata renty niezależnie od wysokości zarobków?

  uprawnionych do takich rent, bez względu na datę urodzenia - zapewnia ustawodawca.Dariusz Madejski, e-prawnik.pl renta, niepełnosprawni, renta socjalna, praca, renta (...)

 • Renta socjalna a świadczenie pracy

  przypadku pobierania renty socjalnej. Renta socjalna nie może być łączona z rentą z tytułu niezdolności do pracy,a nie ze stopniem niepełnosprawności. Poza tym renta socjalna (...)

 • Dorabianie do renty socjalnej

  Przyznano mi rentę socjalną. Dotychczas miałem działalność gospodarczą byłem agentem ubezpieczeniowym. Na wcześniejsze pytania dowiedziałem się od Was, że mogę dorobić do niej. Czy na (...)

 • Porada prawna na temat renta socjalna a praca na umowe zlecenie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat renta socjalna a praca na umowe zlecenie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wypadek przy pracy świadczonej w umowie zlecenie

  zakresie ochrony. Ustalenia okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy, w sytuacji zaistniałej u Pana, dokonuje w karcie wypadku podmiot, na którego rzecz wykonywana jest praca na (...)

 • Wypadek przy pracy a umowa zlecenia.

  zdrowiu, 4) jednorazowe odszkodowanie - dla ubezpieczonego, który doznał stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu, 5) jednorazowe odszkodowanie - dla członków rodziny zmarłego ubezpieczonego (...)

 • Choroby zawodowe. Jakie świadczenia przysługują z tytułu choroby zawodowej?

  ubezpieczeniem z racji zatrudnienia na podstawie umów o pracę, umów cywilnoprawnych (zlecenie, umowa agencyjna), gdzie praca wykonywana jest w siedzibie zleceniodawcy, a także przedsiębiorcy (...)

 • Obowiązek ubezpieczenia społecznego pracowników

  - na ubezpieczenie wypadkowe (wysokość stopy procentowej składek na ubezpieczenie wypadkowe, dla każdego płatnika składek, określa na okres nie dłuższy niż trzy lata w formie decyzji (...)

 • Niepełnosprawny student nie zawsze dostanie rentę

  . Przysługuje mu np. prawo do zasiłku stałego z pomocy społecznej. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl student, niepełnosprawni, renta socjalna, praca, Trybunał Konstytucyjny, ZUS, pomoc

 • Umowa o pracę i umowa zlecenia a ZUS

  ubezpieczeń społecznych, podstawą do obowiązkowego ubezpieczenia społecznego jest m.in stosunek pracy. Tytułem takim jest jednak także wykonywanie pracy na podstawie umowy agencyjnej lub umowy zlecenia (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Praca na umowę zlecenie a zwolnienie w ciąży

  Witam! Potrzebuję radydotyczącej mojej sytuacji gdyż staram się o dziecko i chciałabym mieć jasność. Pracuję na pełny etet i na umowę o pracę, (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Umowa zlecenie

  Chcę zatrudnić osoby do zberania wpisów do katalogu. Jest kilka rodzajów wpisów a co za tym idzie różne prowizje od nich (liczbowa a nie procentowa). (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane