Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wypłata renty niezależnie od wysokości zarobków?

  uprawnionych do takich rent, bez względu na datę urodzenia - zapewnia ustawodawca.Dariusz Madejski, e-prawnik.pl renta, niepełnosprawni, renta socjalna, praca, renta (...)

 • Kiedy nastąpi zmniejszenie lub zawieszenie świadczeń pracującego emeryta lub rencisty?

  natomiast uzyskujesz przychody na innej podstawie niż zatrudnienie, służba, inna praca zarobkowa albo pozarolnicza działalność, to nie wpłyną one na zawieszenie lub zmniejszenie Twojej (...)

 • Renta socjalna a świadczenie pracy

  przypadku pobierania renty socjalnej. Renta socjalna nie może być łączona z rentą z tytułu niezdolności do pracy,a nie ze stopniem niepełnosprawności. Poza tym renta socjalna (...)

 • Porada prawna na temat renta socjalna a praca na umowe zlecenie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat renta socjalna a praca na umowe zlecenie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dorabianie do renty socjalnej

  Przyznano mi rentę socjalną. Dotychczas miałem działalność gospodarczą byłem agentem ubezpieczeniowym. Na wcześniejsze pytania dowiedziałem się od Was, że mogę dorobić do niej. Czy na (...)

 • Wypadek przy pracy świadczonej w umowie zlecenie

  zakresie ochrony. Ustalenia okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy, w sytuacji zaistniałej u Pana, dokonuje w karcie wypadku podmiot, na którego rzecz wykonywana jest praca na (...)

 • Wypadek przy pracy a umowa zlecenia.

  zdrowiu, 4) jednorazowe odszkodowanie - dla ubezpieczonego, który doznał stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu, 5) jednorazowe odszkodowanie - dla członków rodziny zmarłego ubezpieczonego (...)

 • Choroby zawodowe. Jakie świadczenia przysługują z tytułu choroby zawodowej?

  ubezpieczeniem z racji zatrudnienia na podstawie umów o pracę, umów cywilnoprawnych (zlecenie, umowa agencyjna), gdzie praca wykonywana jest w siedzibie zleceniodawcy, a także przedsiębiorcy (...)

 • Obowiązek ubezpieczenia społecznego pracowników

  - na ubezpieczenie wypadkowe (wysokość stopy procentowej składek na ubezpieczenie wypadkowe, dla każdego płatnika składek, określa na okres nie dłuższy niż trzy lata w formie decyzji (...)

 • Niepełnosprawny student nie zawsze dostanie rentę

  . Przysługuje mu np. prawo do zasiłku stałego z pomocy społecznej. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl student, niepełnosprawni, renta socjalna, praca, Trybunał Konstytucyjny, ZUS, pomoc

 • Umowa o pracę i umowa zlecenia a ZUS

  ubezpieczeń społecznych, podstawą do obowiązkowego ubezpieczenia społecznego jest m.in stosunek pracy. Tytułem takim jest jednak także wykonywanie pracy na podstawie umowy agencyjnej lub umowy zlecenia (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Praca na umowę zlecenie a zwolnienie w ciąży

  Witam! Potrzebuję radydotyczącej mojej sytuacji gdyż staram się o dziecko i chciałabym mieć jasność. Pracuję na pełny etet i na umowę o pracę, (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Umowa zlecenie

  Chcę zatrudnić osoby do zberania wpisów do katalogu. Jest kilka rodzajów wpisów a co za tym idzie różne prowizje od nich (liczbowa a nie procentowa). (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane