Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dla kogo renta rodzinna?

  Komu przysługuje renta rodzinna? Renta rodzinna przysługuje uprawnionym członkom rodziny po osobie, która w chwili śmierci miała prawo do emerytury lub renty z tytułu (...)

 • Renta rodzinna - czym jest renta rodzinna i komu przysługuje?

  Renta rodzinna - czyli co? Renta rodzinna jest świadczeniem przysługującym uprawnionym członkom rodziny osoby, która w chwili śmierci miała ustalone prawo do emerytury lub (...)

 • Waloryzacja emerytur i rent od 1 marca 2018 r.

  zmniejszenia emerytur i rent w przypadku osiągania przychodu z działalności zarobkowej. Kwoty najniższych świadczeń wynoszą: emerytura, renta z tytułu całkowitej niezdolności do (...)

 • Porada prawna na temat renta rodzinna z usa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat renta rodzinna z usa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Świadczenia z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych

  . o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych (t.j. Dz.U. z 2017 r., poz. 1773, ze zm.); ustawa z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i (...)

 • Waloryzacja świadczeń wypłacanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych od 1 marca 2009 r.

  tytułu całkowitej niezdolności do pracy oraz renta rodzinna o 38,81 zł, z 636,29 zł do 675,10 zł, renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy o 29,86 zł, z (...)

 • Czy moja partnerka ma prawo do mojej emerytury po mojej śmierci?

  uzyskania renty rodzinnej, wszystkim tym osobom przypadłaby jedna renta rodzinna po Panu, podzielona po równo pomiędzy uprawnionych. Należy wskazać również, iż, zgodnie z (...)

 • Jak uzyskać rentę i emeryturę przyznawaną w szczególnym trybie?

    Renta z tytułu niezdolności do pracy, emerytura, renta rodzinna są świadczeniami z ubezpieczenia społecznego, które są przysługują po spełnieniu określonych (...)

 • Rosną emerytury i renty!

  marca 2017 r. wynoszą: emerytura, renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy i renta rodzinna - 1000 zł; renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy (...)

 • Od marca dostaniesz wyższą emeryturę

  niezdolności do pracy oraz renta rodzinna idzie w górę o 21,89 zł (z 706,29 zł do 728,18 zł). Na tej podstawie można wyliczyć minimalne kwoty najniższych rent z tytułu (...)

 • Jak ZUS ustala kwotę wolną od potrąceń i egzekucji?

  podatku. Od 1 marca 2017 r. najniższa emerytura, renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy oraz renta rodzinna wynosi 1.000 zł, a najniższa renta z tytułu (...)

 • Zmiany wysokości świadczeń ZUS

  42 zł,przeciętna renta z tytułu niezdolności do pracy wzrośnie o około 30 zł,przeciętna renta rodzinna wzrośnie o około 36 zł.W zwiazku z dokonanymi podwyżkami przeciętna (...)

 • Wypłata renty niezależnie od wysokości zarobków?

  Niezdolni do pracy renciści będą mogli dorabiać bez obaw o utratę pobieranego świadczenia. Ich renta nie będzie ulegała bowiem zmniejszeniu ani zawieszeniu z tytułu osiągania przychodów (...)

 • Renta rodzinna i renta wyrównawcza

  i rentach z FUS, renta rodzinna przysługuje uprawnionym członkom rodziny osoby, która w chwili śmierci miała ustalone prawo do emerytury lub renty z tytułu niezdolności do pracy (...)

 • Uprawnieni do renty rodzinnej z tytułu emerytury wojskowej

  Komu przysługuje renta rodzinna z tytułu emerytury wojskowej? Renta rodzinna wynikająca z tytułu emerytury wojskowej znajduje swoją podstawę w ustawie o zaopatrzeniu (...)

 • Prawo do renty rodzinnej

  rodzinna. Jeżeli którykolwiek z w/w warunków ustanie, utraci Pan prawo do pobierania renty rodzinnej. renta rodzinna, wdowiec, renta po zmarłym małżonku, małżeństwo, (...)

 • Kiedy wdowcy mają prawo do renty rodzinnej?

  organie rentowym. Po kim przysługuje renta rodzinna? Renta rodzinna przysługuje uprawnionym członkom rodziny osoby, która w chwili śmierci miała ustalone prawo do emerytury (...)

 • Okres pobierania renty rodzinnej

  .1998.162.1118). Renta rodzinna przysługuje dzieciom osoby uprawnionej do renty do momentu ukończenia nauki w szkole, jeżeli przekroczyły 16 lat życia, nie dłużej jednak niż do osiągnięcia (...)

 • Konkubinat - życie bez ślubu - skutki prawne

  przysługiwać renta odszkodowawcza w razie śmierci drugiego z konkubentów, nie będzie mu przysługiwała jednak renta rodzinna, Konkubent po śmierci partnera może stać się (...)

 • Świadczenia po byłym mężu

  małżeństwa wyraził Sąd. Zgoda sądu była potrzebna tylko jako formalna przesłanka zawarcia małżeństwa. renta rodzinna, emerytura, świadczenia z ubezpieczenia społecznego

 • Wypłata renty niezależna od zarobków!?

  obowiązujących przepisów emerytura przysługująca osobie, która nie osiągnęła powszechnego wieku emerytalnego, jak również renta z tytułu niezdolności do pracy i renta (...)

 • Emerytury i renty za granicą

  pracy przez inne państwa, w których pracowałeś. Uwaga!Emerytura i renta inwalidzka jest przyznawana i wyliczana według przepisów każdego kraju, w którym pracowałeś. Renta (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  migrujący podlega ubezpieczeniu społecznemu, czyli do systemu, którego państwa powinny być odprowadzane składki na ubezpieczenie społeczne i z którego systemu przysługują świadczenia. (...)

 • Emeryci i renciści dostaną wyższe świadczenia

  wypadkiem lub chorobą zawodową oraz renta rodzinna wypadkowa wzrośnie więc o 37,43 zł - z 810,12 zł do 847,55 zł. Najniższa renta z tytułu częściowej niezdolności (...)

 • Renta rodzinna dla rozwiedzionej wdowy

  orzekania winy), czy też renta rodzinna zostanie zawieszona/zabrana/wstrzymana z upływem tych 5 lat? Zgodnie z ustawą z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z (...)

 • Świadczenie dla dziecka po zmarłym rodzicu

  o rentę rodzinną dla dziecka. Zgodnie z art. 65 § 1 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z funduszu ubezpieczeń społecznych renta rodzinna przysługuje (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Praca a renta rodzinna

  Mam 19 lat. Nie ukończyłem szkoły średniej z powodów rodzinnych. Od września podejmuję naukę w rocznym LO dla dorosłych w Olsztynie (pochodzę (...)

 • od czego zalezy renta rodzinna

  Chciałabym się dowiedzieć więcej informacji dotyczących renty rodzinnej. Od czego zależy wysokość i przyznanie renty rodzinnej? Kto może starać (...)

 • Renta rodzinna

  Mam obecnie rentę rodzinną ,która skończy mi sie gdy we wrześniu skończe 25 lat.Mogłabym mieć ją przedłużoną o rok gdybym była na ostatnim (...)

 • Renta rodzinna po rodzicach lub po jednym z rodziców

  Witam serdecznie! napisze po kolei..Jestem osobą z wada sluchu od urodzenia,do szkoly podstawowej i zawodowej uczeszczalem tzw Specjalnej,po szkole zacząlem (...)

 • alimenty od byłego męża

  Witam Mam takie pytanie rozwiodłam się z mężem jakieś 1,5 roku temu teraz nie pracuję ui czy moge złożyć pozew o alimenty od mężą?z góry dziękuję (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane