Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Świadczenia z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych

  zawodową uważa się chorobę określoną w art. 235[1] Kodeksu pracy. Za chorobę zawodową uznaje się zatem chorobę, wymienioną w wykazie chorób zawodowych, jeżeli w wyniku (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  świadczeń emerytalno-rentowych objętych wyżej wymienioną ustawą należą: emerytura, w tym emerytura częściowa, renta z tytułu niezdolności do pracy (w tym renta szkoleniowa), renta (...)

 • Dla kogo renta rodzinna?

  . ##baner##   Kiedy renta rodzinna przysługuje wdowie? Prawo do renty rodzinnej przysługuje wdowie, jeśli w chwili śmierci męża ukończyła 50 lat lub była niezdolna do pracy. Renta (...)

 • Porada prawna na temat renta rodzinna w 2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat renta rodzinna w 2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Od marca dostaniesz wyższą emeryturę

  również rolników ubezpieczonych w KRUS czy byłych policjantów i żołnierzy. Zawdzięczamy to waloryzacji świadczeń, jaką przeprowadzono 1 marca. ZUS szacuje, że (...)

 • Praca na emeryturze. Od dziś dorobisz więcej

  świadczenia Kwota emerytura, renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy i renta rodzinna 799,18 zł renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy 613,38 (...)

 • Renta rodzinna - czym jest renta rodzinna i komu przysługuje?

  wysokości.  Wszystkim uprawnionym członkom rodziny przysługuje jedna łączna renta rodzinna, a w razie konieczności dzielona jest w równych częściach między uprawnionych. W (...)

 • Masz emeryturę? Możesz stracić 160 zł

  emerytura, renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, renta rodzinna od dnia 1 marca 2011 r. **** minimalna renta wypadkowa z tytułu całkowitej niezdolności do pracy (...)

 • Waloryzacja emerytur i rent od 1 marca 2018 r.

  niezdolności do pracy 772,35 zł renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy w związku z wypadkiem lub chorobą zawodową i renta rodzinna wypadkowa 1235,76 zł renta (...)

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  załączników do wniosku nie może przekroczyć 3,5 MB; można dołączyć do wniosku maksymalnie 5 plików; nazwy plików nie mogą zawierać polskich znaków (...)

 • Czy moja partnerka ma prawo do mojej emerytury po mojej śmierci?

  ze świadczoną uprzednio pracą. Natomiast polskie prawo wyróżnia kilka rodzajów rent, w zależności od sytuacji uprawnionego (np. renta z tytułu niezdolności do pracy, renta (...)

 • Waloryzacja świadczeń wypłacanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych od 1 marca 2009 r.

  waloryzacji, w marcu 2009 r. przeciętna emerytura/renta wypłacana przez ZUS wyniesie około 1 498 zł, przy czym: emerytura - około 1 606 zł, renta z tytułu niezdolności do pracy (...)

 • Jak uzyskać rentę i emeryturę przyznawaną w szczególnym trybie?

  -rentowe przyznane w drodze wyjątku, nie przysługuje renta rodzinna przyznawana na zasadach ogólnych. Sam fakt, że matka pobierała emeryturę przyznaną jej w drodze wyjątku, (...)

 • Rosną emerytury i renty!

  marca 2017 r. wynoszą: emerytura, renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy i renta rodzinna - 1000 zł; renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy - 750 zł; renta (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  czerwca 1971 r. w sprawie stosowania systemów zabezpieczenia społecznego w stosunku do pracowników najemnych, osób prowadzących działalność na własny rachunek (...)

 • Jak ZUS ustala kwotę wolną od potrąceń i egzekucji?

  rodzinnych lub pielęgnacyjnych, świadczeń rodzinnych oraz zasiłków dla opiekunów w razie braku możliwości potrącenia z wypłacanych zasiłków rodzinnych, (...)

 • Emerytury dziś i jutro...

  . minimalna emerytura, renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy oraz renta rodzinna wzrosły o ponad 100 zł, do wysokości 1 tys. zł. W ten sposób osiągnęły one (...)

 • Kiedy wdowcy mają prawo do renty rodzinnej?

  organie rentowym. Po kim przysługuje renta rodzinna? Renta rodzinna przysługuje uprawnionym członkom rodziny osoby, która w chwili śmierci miała ustalone prawo do (...)

 • Konkubinat - życie bez ślubu - skutki prawne

  przysługiwać renta odszkodowawcza w razie śmierci drugiego z konkubentów, nie będzie mu przysługiwała jednak renta rodzinna, Konkubent po śmierci partnera może (...)

 • Emerytury i renty za granicą

  prawo do emerytury „zagranicznej" - i doda do lat przepracowanych w Polsce. Hieronim Nowak pracował: 8 lat w Polsce, 8 lat w Norwegii, 6 lat w Szwecji i 3 lata w Danii. (...)

 • Wypłata renty niezależnie od wysokości zarobków?

  miesięcznego wynagrodzenia. W konsekwencji - obawiając się utraty stałego źródła utrzymania, jakim jest renta socjalna - świadczeniobiorcy nie podejmują zatrudnienia, podejmują je (...)

 • Zmiany wysokości świadczeń ZUS

  niezdolności do pracy 425,09złrenta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy w związku z wypadkiem i renta wypadkowa 663,16złrenta z tytułu częściowej niezdolności do pracy w związku (...)

 • Prawo do renty rodzinnej

  . Czy po zawarciu związku dalej będę mógł ją pobierać? Renta pobierana po zmarłym małżonku, to tzw. renta rodzinna. Wdowiec ma prawo do renty rodzinnej, jeżeli: 1) w chwili (...)

 • Renta rodzinna i renta wyrównawcza

  renty przyjmuje się, że osoba zmarła była całkowicie niezdolna do pracy. Renta rodzinna przyznawana jest z Zakładu Ubezpieczen Społecznych. Natomiast renta wyrównawcza, o której mowa (...)

 • Uprawnieni do renty rodzinnej z tytułu emerytury wojskowej

  , chociażby jegoprawo do zaopatrzenia nie zostało jeszcze ustalone. Wojskowa renta rodzinna przysługuje na zasadach i w wysokości określonych w przepisachogólnych dotyczących (...)

 • Okres pobierania renty rodzinnej

  .1998.162.1118). Renta rodzinna przysługuje dzieciom osoby uprawnionej do renty do momentu ukończenia nauki w szkole, jeżeli przekroczyły 16 lat życia, nie dłużej jednak niż do osiągnięcia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • od czego zalezy renta rodzinna

  Chciałabym się dowiedzieć więcej informacji dotyczących renty rodzinnej. Od czego zależy wysokość i przyznanie renty rodzinnej? Kto może starać (...)

 • Waloryzacja emerytur i rent oraz innych świadczeń od lutego 2011 !!! sprawdź zmiany !

  Od lutego 2011 r., ZUS w ramach corocznej waloryzacji (najprawdopodobniej - 2,7 proc.) podwyższy wypłacane: * renty i emerytury * renta rodzinna i renta (...)

 • Praca a renta rodzinna

  Mam 19 lat. Nie ukończyłem szkoły średniej z powodów rodzinnych. Od września podejmuję naukę w rocznym LO dla dorosłych w Olsztynie (pochodzę (...)

 • Renta rodzinna

  Mam obecnie rentę rodzinną ,która skończy mi sie gdy we wrześniu skończe 25 lat.Mogłabym mieć ją przedłużoną o rok gdybym była na ostatnim (...)

 • Zaległe alimenty. Pilnie szukam pomocy .

  Witam Jestem płatnikiem alimentów.Moje zadłużenie z tego tytułu wynosiło ok 1500zł do końca 2010r. a od stycznia 2011r już prawie 20000zł. Czy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane