Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dla kogo renta rodzinna?

  jak dla wdów i wdowców oraz gdy zmarły syn czy córka w sposób znaczący przyczyniał się do ich utrzymania.   Ile wynosi renta rodzinna?   Renta rodzinna (...)

 • Kiedy wdowcy mają prawo do renty rodzinnej?

  organie rentowym. Po kim przysługuje renta rodzinna? Renta rodzinna przysługuje uprawnionym członkom rodziny osoby, która w chwili śmierci miała ustalone prawo do emerytury lub renty (...)

 • Czy moja partnerka ma prawo do mojej emerytury po mojej śmierci?

  rodzinnej po Panu, musicie Państwo zawrzeć związek małżeński. Ponadto art. 70 określa kolejne wymogi dla małżonka – wdowca/wdowy. Zgodnie z tym przepisem: Art. 70. 1. Wdowa ma prawo (...)

 • Porada prawna na temat renta dla wdowy pracującej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat renta dla wdowy pracującej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czym jest renta rodzinna i komu przysługuje?

  , a ponadto spełniają warunki takie jak dla wdowy/wdowca, w tym również dotyczące wieku. ##baner## Jaka jest wysokość renty rodzinnej? Renta rodzinna wynosi: dla jednej (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  od tego, w jakiej sytuacji losowej i ekonomicznej znalazła się rodzina. Należą do nich: zasiłek rodzinny dla rodziców, dla opiekuna prawnego lub faktycznego dziecka, zasiłek dla (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  świadczeń emerytalno-rentowych objętych wyżej wymienioną ustawą należą: emerytura, w tym emerytura częściowa, renta z tytułu niezdolności do pracy (w tym renta szkoleniowa), renta (...)

 • Kiedy wdowa może ubiegać się o rentę rodzinną?

  małżonków we wspólności małżeńskiej dla potrzeb orzekania o prawie wdowy (wdowca) do renty rodzinnej jest wzruszalne, co następuje w razie udowodnienia przez organ rentowy, że w konkretnym (...)

 • Emerytury i renty za granicą

  zasiłku pogrzebowego należy zwrócić się do instytucji, która wypłacała mu emeryturę czy rentę. Jeśli emerytura lub renta była wypłacana z kilku państw, to i tak będzie można otrzymać (...)

 • Pomoc dla rodziny w UE

  na utrzymanie dziecka. Możliwe są tu warianty: Przysługuje ci emerytura lub renta tylko z jednego państwa  - masz prawo do świadczeń dla swojej rodziny na podstawie przepisów (...)

 • Renta rodzinna dla rozwiedzionej wdowy

  rodzinna przysługuje w przypadku spełnienia przesłanek koniecznych dla uzyskania tego świadczenia i tylko przez okres kiedy osoba uprawniona spełnia te przesłanki. Jedną z przesłanek koniecznych (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty dla byłej żony pośmierci byłego męża

  Sąd zasądził alimenty byłemu mężowi na żonę, rozwód był z winy męża. Wyczytałam w internecie i zasłyszałam od innych osób, że gdyby były (...)

 • _______Renta dla wdowy_______PROBLEM

  Witam, potrzebuje pomocy a mianowicie. ZuS odmówił mi prawa do renty rodzinnej , w sierpniu br. koncze 50 lat , byłam w trakcie rozwodu , ktory w chwili (...)

 • Niska renta rodzinna dla wdowy...

  Witam. Sytuacja była taka, że zmarł teść. Dostawał 2100 PLN emerytury. Teściowa dostawała coś koło 800 PLN. Po śmierci męża zwróciła się (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane