Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kariera a życie prywatne

  zależy od tego, który styl życia da ci więcej radości. Dla większości osób celem będzie uniknięcie najbardziej skrajnych sytuacji: pracy po 16 godzin, ale i pracy za minimalną pensję. (...)

 • Orzeczenie warunkiem ulgi rehabilitacyjnej

  ; orzeczenia o niepełnosprawności osoby, która nie ukończyła 16 roku życia, wydanego na podstawie odrębnych przepisów. Zatem poniesienie wydatków przed wydaniem orzeczenia o niepełnosprawności (...)

 • Darowizna

  obdarowanym ciąży solidarnie obowiązek podatkowy. Wysokość podatku uzależniona jest od wartości nabytych rzeczy i praw majątkowych, a ponadto od tego, do której z trzech grup podatkowych (...)

 • Opinia prawna na temat renta chorobowa od 16 roku życia- choroba oczu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat renta chorobowa od 16 roku życia- choroba oczu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zakup lekarstw na fakturę

  niezdolności do pracy, rentę szkoleniową albo rentę socjalną, albo orzeczenia o niepełnosprawności osoby, która nie ukończyła 16 roku życia, wydanego na podstawie odrębnych przepisów. (...)

 • Refundacja składek rencisty - przedsiębiorcy

  niepełnosprawności, wydanym przed ukończeniem 16 roku życia. Jeśli jest Pan rencistą, to założyć należy, iż posiada Pan orzeczenie lekarza orzecznika Zakładu Ubezpieczeń (...)

 • Warunki zatrudnienia osoby niepełnoletniej - opinia prawna

  zatrudnieniu albo o nie pozostawaniu w zatrudnieniu u innego pracodawcy. Urlopy wypoczynkowe młodocianychMłodociany uzyskuje z upływem 6 miesięcy od rozpoczęcia pierwszej pracy prawo do urlopu w wymiarze (...)

 • Nowe opłaty za wydawanie paszportów

  , w pełni pokryją wydatki związane z bezpłatnym wydawaniem paszportów osobom po 70 roku życia i koszty zrównania uprawnień do ulgowej opłaty paszportowej, która ma przysługiwać wszystkim (...)

 • Co zrobiło MPiPS, aby zapobiegać przemocy wobec dzieci?

  Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, który został uchwalony pod koniec 2006 roku oraz Ustawa o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie obowiązująca od 2005 r.   W ubiegłym roku (...)

 • Czy osoba małoletnia może prowadzić działalność gospodarczą i otrzymać koncesję?

  zdolność do podejmowania czynności prawnych nabywa się w określonym wieku. Osoba fizyczna po ukończeniu przez nią trzynastego roku życia posiada zdolność do czynności prawnych, ale jedynie (...)

 • Renta za mieszkanie. Jest raport UOKiK

  ogóle nie brało pod uwagę bankructwa przedsiębiorcy, a o takiej możliwości wiedziało 16 proc. badanych skłonnych skorzystać z renty dożywotniej. (uokik.gov.pl) renta, mieszkania, UOKiK, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

  Wkrótce mam rozprawę rozwodową. Ja i mój mąż mamy adwokatów i pewnie damy sobie nieźle "czadu". Mąż wniósł o rozwód mimo że mamy maleńkie (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • renta

  1.Czy osoba chorujaca na cukrzyce insulinozalezna może otrzymać rentę 2.Osoba po stendach (bez zawału) leczona kardiologicznie może dostać rentę (...)

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)

 • przemoc psychiczna w domu

  Witam od 10 lat mąż znęca się psychicznie nieświadomie nad rodziną, jaka jest sytuacja kobiety w dzisiejszych sądch w tych sprawach. Oboje grorzą (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane