Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Samochody osobowe i rozliczanie podatku VAT

  uzyskanie zaświadczenia, co oznacza, że podatnik może je uzyskać w każdym czasie. Paliwa do samochodów o masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 tony Podatek VAT od (...)

 • Odliczanie podatku VAT od paliwa i części - stan prawny do 22 sierpnia 2005 r.

  takiego samochodu wynosi 697 kg), podatnik do dnia 21.08.2005 r. odlicza 100% podatku zarówno od rat leasingowych, jak również od paliwa.   W związku z nowymi regulacjami, (...)

 • Leasing w podatku VAT

  świadectwa homologacji, wydawanych zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym, wynikało takie przeznaczenie.Odliczanie podatku od paliwa oraz części samochodowych Odliczenia podatku VAT (...)

 • Porada prawna na temat renault kangoo odliczenie vat od paliwa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat renault kangoo odliczenie vat od paliwa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nabycie samochodu firmowego a podatek VAT - przed i po nowelizacji

  podatku VAT od nabycia samochodów oraz od czynszów (w tym rat leasingowych) i paliwa. Dla podatnika najważniejsze są poniższe daty:   1 czerwiec 2005 r. – w tym (...)

 • ETS o prawie odliczenia VAT-u od paliwa!

  z późn. zm.) całkowity zakaz odliczenia podatku naliczonego od paliwa dotyczył samochodów osobowych oraz innych pojazdów o dopuszczalnej ładowności do 500 kg, zaś od 1 maja 2004 r. (...)

 • VAT: tańszy samochód lepiej kupić przed zmianą przepisów

  nie ma zupełnie prawa do odliczenia VAT-u od zakupu paliwa. Może natomiast odliczyć 100% VAT-u od innych wydatków związanych z używaniem takiego samochodu. Oznacza to, że (...)

 • Ważność homologacji fabrycznej pojazdu z 2003 r.

  4 osoby. Powyższe auto jest nam w firmie potrzebne do zaopatrzenia oraz abyśmy mogli odliczać VAT od oleju napędowego oraz od zakupu pojazdu, jak również kosztów amortyzacji. Czy homologacja (...)

 • Nowe zasady odliczania VAT od paliwa i nowych samochodów

  umożliwiające odliczenie przed dniem 1 maja 2004 roku mogą odliczyć pełną kwotę podatku VAT od zakupu pojazdu oraz na bieżąco mogą odliczać VAT od paliwa. W (...)

 • Samochody osobowe a VAT

  odliczać VAT zawarty w cenie paliwa. Zdaniem eksperta odliczenie dotyczy nie tylko aut z kratką ale wszystkich pojazdów wykorzystywanych do działalności gospodarczej, ponadto ci, którzy (...)

 • Dla kogo kasy fiskalne w 2008 roku?

  terminie do 25 dnia od daty złożenia wniosku przez podatnika. Podatnicy ci osiągnięty obrót ewidencjonują jako obrót zwolniony od podatku od towarów i usług.Zatem (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Vat od ciężarówki

  Art 88 ust 1 pkt 3 z 11 marca 2004 mowi o odliczeniu Vat od paliwa do samochodu ciężarowego. z podanego wzoru wynika iz moje mondeo combi ma za małą (...)

 • vat od paliwa 2011 - co i jak ???

  Stracą na tym przede wszystkim konsumenci, którzy zapłacą więcej np. za usługi kurierskie, pocztowe oraz produkty spożywcze. Obecnie w przypadku (...)

 • Zakup samochodu sportowego na spółkę z o.o.

  Witam, chciałbym kupić samochód sportowy dla siebie, na spółkę z o.o. Auto (Mercedes SL500, dwuosobowy lub Mercedes CLS500, czteroosobowy) kosztuje (...)

 • vat od paliwa 2011 zostanie na stałe?

  Został podniesiony VAT ale słyszałem również, że ma to być po pewnym czasie cofnięte. Wydaje mi się, że państwo nie tak szybko zrezygnuje z (...)

 • Odliczenie vat od paliwa 2012

  Heja. Szukam informacji na temat odliczenie watu za paliwko w przyszłym roku. Zyczliwym osobom z gory dziekuje za pomoc. http://www.mddp.pl/files/prasa_1304.pdf (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane