Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak rozliczyć ulgę remontową?

  modernizacji lokalu mieszkalnego w zakresie instalacji gazowej, urządzeń eksplozymetrycznych lub urządzeń gazowych obejmuje: remont i wymianę urządzeń gazowych, remont i wymianę instalacji (...)

 • Na jaką pomoc mogą liczyć poszkodowani przez wichurę i inne klęski?

  remont budynku/lokalu mieszkalnego Pomoc przysługuje na remont uszkodzonego budynku/lokalu mieszkalnego. Wysokość pomocy ze środków rezerwy celowej budżetu państwa na przeciwdziałanie (...)

 • Ulga remontowa a dom letniskowy

  W 2005 roku poniosłem wydatki na własne potrzeby mieszkaniowe, przeznaczone na remont budynku letniskowego. Remont obejmował: - wymianę pokrycia dachu, - wykonanie nowej izolacji przeciwwilgociowej

 • Porada prawna na temat remont

  Nie szukaj dłużej informacji na temat remont, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odliczenie bramofonu w zeznaniu rocznym

  , spalinowych i dymowych, wykonanie nowych instalacji gazowych, remont części wspólnej budynku (ciągów komunikacyjnych, piwnic, strychów, zsypów, magazynów, pralni, suszarni). O ile wspomniany (...)

 • Jakich wydatków dotyczy zwrot VAT za materiały budowlane?

  ; elementów kowalsko-ślusarskich;  izolacji przeciwwodnych, przeciwwilgociowych, dźwiękochłonnych i cieplnych.  Remont, modernizacja, wymiana lub wykonanie nowych instalacji w (...)

 • Kuchenka gazowo-elektryczna a ulga podatkowa

  mieszkalnego, o które zmniejsza się podatek dochodowy (Dz. U. Nr 156, poz. 788). Zgodnie z ust. 2 pkt 2 załącznika nr 2 do ww. rozporządzenia remont i modernizacja lokalu mieszkalnego obejmuje m. in. (...)

 • Wykorzystanie środków z kasy mieszkaniowej

  Jestem właścicielem części (1/6) nieruchomości (działka + dom) nabytej jako spadek. Czy mogę wykorzystać środki z kasy mieszkaniowej na remont domu? Tak, pod warunkiem, że remont ten nie (...)

 • Remont i nadbudowa poddasza

  budowę? pozwolenie na budowę, zgłoszenie, remont dachu, poddasze, nadbudowa, wymiana okien

 • Ulga podatkowa z tytułu oszczędzania w kasie

  ; jako bieżącą konserwację i odnowienie mieszkania – nie będzie zgodna z tymi celami. cele systematycznego oszczędzania, kasa mieszkaniowa, ulga podatkowa, remont, konserwacja, odnowienie

 • Płytki granitowe a ulga remontowa

  remontowa, odliczenie od podatku, remont

 • Koszty remontu wynajmowanego lokalu

  wybrał tzw. memoriałową metodę rozliczeń. koszty uzyskania przychodów, remont lokalu, metoda kasowa, metoda memoriałowa, umowa najmu

 • Wydatki objęte ulgą remontową w 2005 r.

  . Węcej informacji na temat ulgi remontowej można znaleźć w artykule e-prawnika: Ostatnia szansa na skorzystanie z ulgi remontowej ulga remontowa, ulgi podatkowe, PIT, remont i modernizacja, system

 • Remont budynku jako czynność zachowawcza

  wymiana pokrycia dachowego, generalny remont, żeby otrzymać zezwolenie musi być zgoda współwłaściciela, który nie żyje. Co mam zrobić, aby przeprowadzić generalny remont współwłasności (...)

 • Wydatkowanie przychodu ze zbycia na remont budynku

  można przeznaczyć na remont obiektu zabytkowego? Czy 10% mogę zamiast do urzędu skarbowego zainwestować w remont obiektu zabytkowego. Zgodnie z art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a ustawy o podatku (...)

 • Ulga remontowa

  ramach ulgi remontowej bez względu na towarzyszące temu okoliczności. ulga remontowa, remont, modernizacja, wodomierz

 • Dzierżawa a amortyzacja

  , prócz drobnych nakładów połączonych ze zwykłym używaniem rzeczy wg art. 662 § 2 K.c. Polecamy także: Umowa dzierżawy umowa dzierżawy, amortyzacja, remont, modernizacja, środek trwały

 • Samowola budowlana

  zastosowania art. 48 ustawy Prawo budowlane. Remont wymaga jednak zgłoszenia. Jego brak uzasadnia zastosowanie art. 50 i 51 Prawa budowlanego. Jako remont można także zakwalifikować wykonanie (...)

 • Roszczenia odszkodowawcze wynajmującego

  Najemca lokalu wyprowadził się i zostawił lokal zdewastowany. Wniosłem przeciwko byłemu najemcy pozew na kwotę 30 000 zł, która umożliwi mi remont mieszkania. Jednocześnie myślę, aby wnieść (...)

 • Rozdzielność majątkowa - zarząd majątkiem wspólnym

  Posiadam wspólnie z żoną lokal handlowy, który ona wynajmuje i nie daje mi połowę czynszu najmu i poinformowała mnie, że przeprowadziła w nim remont za 5 tys i wezwała mnie do zapłaty za ten remont

 • Inaczej rozliczysz remont, a inaczej ulepszenie

  pierwotny stan techniczny. Nie zwiększa równocześnie wartości początkowej przedmiotu. Remont następuje w trakcie eksploatacji, jak również z niej wynika. Remontem będzie przykładowo wymiana okien, (...)

 • Wspieranie termomodernizacji i remontów

  , premia zmniejsza pozostającą do spłaty kwotę wykorzystanego na remont kredytu. Warunkiem przekazania przez BGK premii bankowi kredytującemu jest realizacja odpowiedniego przedsięwzięcia zgodnie z (...)

 • Wydatki na remont biura

  te przekroczą w ciągu roku kwotę 3.500 zł, to nie będą one zaliczone do kosztów bezpośrednio, a powiększą wartość początkową środka trwałego (będą amortyzowane). remont, ulepszenie, środek (...)

 • Zgoda wspólnoty mieszkaniowej na remont

  mieszkańców o ewentualnym hałasie oraz przenoszeniu przez części wspólne nieruchomości materiałów budowlanych, tymczasowym przechowywaniu narzędzi i.t.p. wspólnota, mieszkaniowa, remont, (...)

 • Remont za środki zwolnione od podatku a ulga

  2004 r. na remont i modernizację mogę odliczyć w ramach ulgi na remont i modernizację, mimo iż były one pokryte ze środków ze sprzedaży garażu? Tak. Możliwość skorzystania z ulgi remontowej (...)

 • Jakie wsparcie można uzyskać przy termomodernizacji i remoncie?

  zostać przeprowadzony remont, a więc przeprowadzenie inwestycji remontowej jest bezprzedmiotowe), oraz określa wymiar wsparcia uwzględniając jedynie okres czasu posiadania nieruchomości z lokalem

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane