Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak rozliczyć ulgę remontową?

  modernizacji lokalu mieszkalnego w zakresie instalacji gazowej, urządzeń eksplozymetrycznych lub urządzeń gazowych obejmuje: remont i wymianę urządzeń gazowych, remont i wymianę instalacji (...)

 • Na jaką pomoc mogą liczyć poszkodowani przez wichurę i inne klęski?

  remont budynku/lokalu mieszkalnego Pomoc przysługuje na remont uszkodzonego budynku/lokalu mieszkalnego. Wysokość pomocy ze środków rezerwy celowej budżetu państwa na przeciwdziałanie (...)

 • Ulga remontowa a dom letniskowy

  W 2005 roku poniosłem wydatki na własne potrzeby mieszkaniowe, przeznaczone na remont budynku letniskowego. Remont obejmował: - wymianę pokrycia dachu, - wykonanie nowej izolacji przeciwwilgociowej

 • Porada prawna na temat remont

  Nie szukaj dłużej informacji na temat remont, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odliczenie bramofonu w zeznaniu rocznym

  , spalinowych i dymowych, wykonanie nowych instalacji gazowych, remont części wspólnej budynku (ciągów komunikacyjnych, piwnic, strychów, zsypów, magazynów, pralni, suszarni). O ile wspomniany (...)

 • Jakich wydatków dotyczy zwrot VAT za materiały budowlane?

  ; elementów kowalsko-ślusarskich;  izolacji przeciwwodnych, przeciwwilgociowych, dźwiękochłonnych i cieplnych.  Remont, modernizacja, wymiana lub wykonanie nowych instalacji w (...)

 • Kuchenka gazowo-elektryczna a ulga podatkowa

  mieszkalnego, o które zmniejsza się podatek dochodowy (Dz. U. Nr 156, poz. 788). Zgodnie z ust. 2 pkt 2 załącznika nr 2 do ww. rozporządzenia remont i modernizacja lokalu mieszkalnego obejmuje m. in. (...)

 • Wykorzystanie środków z kasy mieszkaniowej

  Jestem właścicielem części (1/6) nieruchomości (działka + dom) nabytej jako spadek. Czy mogę wykorzystać środki z kasy mieszkaniowej na remont domu? Tak, pod warunkiem, że remont ten nie (...)

 • Remont i nadbudowa poddasza

  budowę? pozwolenie na budowę, zgłoszenie, remont dachu, poddasze, nadbudowa, wymiana okien

 • Ulga podatkowa z tytułu oszczędzania w kasie

  ; jako bieżącą konserwację i odnowienie mieszkania – nie będzie zgodna z tymi celami. cele systematycznego oszczędzania, kasa mieszkaniowa, ulga podatkowa, remont, konserwacja, odnowienie

 • Płytki granitowe a ulga remontowa

  remontowa, odliczenie od podatku, remont

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane