Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Reklamacja obuwia - nowe zasady od 2015 roku

  obuwia albo zwrotu pieniędzy. Prawo przewiduje dwie podstawy reklamowania obuwia: gwarancję oraz rękojmię za wady towaru. Reklamacja obuwia u producenta Podczas reklamacji (...)

 • Po co drzeć koty? Tak polubownie rozwiążesz spór

  konsumentów. źródło: ww.uokik.gov.pl konsument, reklamacja, mediacja, sąd, prawo

 • Jak reklamować usługi telekomunikacyjne według nowych zasad?

  telekomunikacyjnej. Reklamację złożoną po upływie tego okresu pozostawia się bez rozpoznania, Jeżeli w reklamacji nie została określona kwota odszkodowania której domaga się reklamujący, a prawo (...)

 • Porada prawna na temat reklamacja obuwia prawo

  Nie szukaj dłużej informacji na temat reklamacja obuwia prawo, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Reklamacja towaru przez konsumenta

  . konsument, sprzedaż, reklamacja, zwrot, wady

 • Zadbaj o swoje prawa na wyprzedażach

  towarzyszyły.Paragony potwierdzające zakup obuwia, ubrań, mebli, samochodów czy sprzętu RTV warto trzymać przez dwa lata. Dlaczego? Właśnie 24 miesiące to czas, kiedy możemy złożyć reklamację (...)

 • Rozpatrzenie reklamacji

  reklamacji. W niniejszym stanowisku powinien Pan uzasadnić decyzję nieuwzględnienia reklamacji. reklamacja, konsument, sprzedaż, sprzedawca, kupujący, umowa, zwrot, towar, niezgodność, termin, miesiąc

 • Rękojmia za wady

  , to konsument: jest zobowiązany ponieść koszty przewyższające wartość zakupionego towaru lub ma prawo żądać od sprzedawcy pokrycia kosztów montażu i ponownego zamontowania – do (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  prawo wyboru lekarza i pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej, świadczeniodawcy udzielającego ambulatoryjnych świadczeń opieki zdrowotnej, lekarza dentysty oraz szpitala, określone w ustawie z (...)

 • Zawyżony rachunek za internet i telefon

  telekomunikacyjny, reklamacja, zawyżony rachunek, faktura, faktura za internet, faktura za telefon, operator

 • Reklamacja, niezgodność towaru z umową, niekompletność - poznaj swoje prawa

  konsumenta. Oznacza to, że zmienią się niektóre przepisy dotyczące składania reklamacji na wadliwy towar kupiony w sklepie. Obecnie składając reklamację konsument ma prawo żądać od sprzedawcy (...)

 • Rekompensata od operatora telefonii komórkowej

  pisemnej. Operator ma 30 dni na odpowiedź. Jeżeli reklamacja usługi telekomunikacyjnej nie zostanie rozpatrzona w terminie 30 dni od dnia jej złożenia, uważa się, że ta reklamacja została (...)

 • Jak i gdzie złożyć reklamację telekomunikacyjną?

  dokładne wymagania, jakie powinna spełniać oficjalna reklamacja do operatora. Upewnij się, czy Twoja reklamacja zawiera wymagane prawem następujące elementy:imię i nazwisko (lub nazwę firmy), (...)

 • Reklamacja towarów. Kilka rad, jak skutecznie to zrobić

  specjalistów, którzy pomogą w wyjaśnieniu wszelkich nieporozumień. (Karolina Górowska) reklamacja, rzecznik praw konsumenta, zakupy w internecie,

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. III

  stopni wojskowych, a jeżeli nie posiada właściwego umundurowania, korzysta z innej własnej odzieży, bielizny i obuwia. Art. 217. § 1. Tymczasowo aresztowany może uzyskać widzenie po wydaniu zarządzenia (...)

 • Forma dokumentacji pracowniczej od 2019 r.

  członkom rodziny. W razie więc śmierci pracownika lub byłego pracownika takie prawo przysługuje: dzieciom własnym, dzieciom drugiego małżonka oraz dzieciom przysposobionym, przyjętym na wychowanie (...)

 • Wezwanie do zapłaty zaległości pracowniczych

  Teresa „Najnowsze wydanie: Prawo pracy. Komentarz\" Warszawa 2009 LexisNexis (wydanie IV) ss. 1328). W związku z tym wypłacanie ekwiwalentu jedynie w części daje prawo do wystąpienia z (...)

 • Co każdy powinien wiedzieć z dziedziny BHP?

  miejsca zagrożenia w powyższych przypadkach pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia. Ponadto pracownik ma prawo, po uprzednim zawiadomieniu przełożonego, powstrzymać się od wykonywania pracy (...)

 • Jakie masz prawa w przypadku doręczenia uszkodzonej przesyłki? - opinia prawna

  , sprzedaż na odległość, umowa, sprzedawca, kupujący, odpowiedzialność, rękojmi, odstąpienie od umowy, prawo, 10 dni, 2 lata, 6 miesięcy, konsument

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. I

  żądania wyjaśnień od administracji tych jednostek.§ 2. Sędzia penitencjarny ma prawo przeprowadzania podczas nieobecności innych osób rozmów z osobami pozbawionymi wolności oraz badania ich wniosków, (...)

 • Jak reklamować zagraniczną wycieczkę?

  rozpatrzenie naszej skargi. Gdy w tym czasie biuro podróży nie odpowie, to przyjmuje się, ze reklamacja została uwzględniona. Wtedy mamy prawo oczekiwać na przelanie pieniędzy na podane (...)

 • Kiedy i jak złożyć reklamację?

  uzyskać dzwoniąc pod bezpłatny numer infolinii konsumenckiej 0800 800 008. Źródło: www.uokik.gov.pl prawo konsumenckie, reklamacja wadliwego towaru, konsument, przedsiębiorca, sprzedawca, (...)

 • Reklamacja towaru kupionego za granicą

  ma siedzibę w kraju Unii Europejskiej, Norwegii lub Islandii. wyprzedaż, zakupy, Unia Europejska, reklamacja, zwrot towaru, sklepy

 • Reklamacja usługi medycznej

  wiedzy stomatologicznej okazało się, iż wady wykonanej usługi są tzw. wadami nieistotnymi (czyli w  praktyce nie uniemożliwiają normalnego funkcjonowania), Państwa Klientka miałaby tylko prawo (...)

 • Naliczanie opłat za nieświadczone usługi

  , operator, prawo telekomunikacyjne, reklamacja, konsument

 • Tryb reklamacji usługi telekomunikacyjnej

  . Prawo telekomunikacyjne, które zostają zastąpione przepisami ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne, jednakże do czasu wydania nowych przepisów wykonawczych cytowane w odpowiedzi

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Reklamacja butów - zwrot gotówki

  Witam, moja narzeczona kupiła z koncem listopada kozaki za ca. 300 pln. Po niecałym miesiącu zareklamowaliśmy je, bo skóra zaczęła się łuszczyć (...)

 • reklamacja obuwia

  W dniu 18.08.09 kupiłam klapki,wierzch-typu japonki, za 150zł,w jednym ze sklepów w Przemyślu (nie wiem czy mogę podać nazwę sklepu).Następnego (...)

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • Reklamacja

  Zlozylem u sprzedawcy wniosek (zgloszenie reklamacyjne) o zwrot gotowki, lub wymiany towaru (sprzet AGD) na nowy wolny od wad. Minelo 3 tygodnie bez odzewu (...)

 • Reklamacja obuwia Nike... odrzucenie reklamacji

  Pod koniec lipca kupiłem buty firmy Nike (w sklepie Nike w Silesia City Center). Po 3/4 miesiącach zaczęły się na nich robić pęcherze i odchodzić (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane