Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ciężar dowodowy

  wnoszone w ciągu 12 miesięcy od otrzymaniu rachunku. Reklamacja może być wniesiona w każdej jednostce organizacyjnej operatora. Reklamacja powinna być złożona przez abonenta na piśmie i (...)

 • Jak reklamować usługi telekomunikacyjne według nowych zasad?

  telekomunikacyjnej. Reklamację złożoną po upływie tego okresu pozostawia się bez rozpoznania, Jeżeli w reklamacji nie została określona kwota odszkodowania której domaga się reklamujący, a prawo do (...)

 • Przedawnienie należności TPSA

  lat trzech. Przy czym jeśli roszczenie główne przedawnia się z upływem np. 4 lat to i tak roszczenie o odsetki ulegnie przedawnieniu z upływem lat trzech. Zatem nie doszło jeszcze do przedawnienia (...)

 • Porada prawna na temat reklamacja do tpsa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat reklamacja do tpsa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odszkodowanie za bezumowne korzystanie z rzeczy

  jest bardziej prawdopodobne) oraz czy mamy do czynienia z dobrą lub złą wiarą. W każdym razie z treści pytania wynika, że TPSA korzysta z pomieszczenia bez tytułu prawnego. Nie ma znaczenia, (...)

 • Ograniczenia prawa własności - treść prawa

  Pół roku temu TPSA przeprowadziła kabel światłowodowy przez teren działki, której jestem właścicielem. Na dodatek przed wykonaniem tych prac dostarczono do miejsca mojego zamieszkania umowę (...)

 • Reklamacja obuwia - nowe zasady od 2015 roku

  ;   Gdy reklamacja zostanie odrzucona... Można udać się do rzecznika praw konsumentów, ostatecznie pozostaje droga sądowa.   Rękojmia czy gwarancja? Korzystniejsze dla konsumenta (...)

 • Zawyżony rachunek za internet i telefon

  operatora list polecony z wezwaniem do zapłaty. Wskazujemy w piśmie ustawowy termin 30 dni na zwrot nadpłaconej kwoty oraz podajemy numer konta do przelewu lub adres pocztowy, na który ma (...)

 • Jak i gdzie złożyć reklamację telekomunikacyjną?

  dokładne wymagania, jakie powinna spełniać oficjalna reklamacja do operatora. Upewnij się, czy Twoja reklamacja zawiera wymagane prawem następujące elementy:imię i nazwisko (lub nazwę (...)

 • Reklamacja towarów. Kilka rad, jak skutecznie to zrobić

  ;r między naprawą a wymianą należy do kupującego. Chyba, że naprawa lub wymiana są z pewnych przyczyn niemożliwe. Door-to-door - reklamacja bez wychodzenia z domu Zanim konsument zajrzy do (...)

 • Przepisy o reklamacjach. Zgłoś uwagi

  powinna odpowiadać reklamacja usługi telekomunikacyjnej, w miejsce przekazanego do konsultacji społecznych projektu rozporządzenia zmieniającego aktualnie obowiązujące rozporządzenie. W (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane